خبرآنلاین |
۱ هفته پیش

ماجرای مسموم شدن دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان چیست خبرآنلاین

ماجرای مسموم شدن دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان چیست؟

ایرنا نوشت: مدیر مرکز بهداشت و درمان دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: مشکلات گوارشی برخی دانشجویان این مرکز به حداقل رسیده و وضعیت بهداشتی بخش‌های مختلف دانشگاه تحت کنترل است.

کاوه ضیایی افزود: از روز چهارشنبه این هفته تعدادی از دانشگاهیان با علایم تب و مشکلات گوارشی به مرکز بهداشت و درمان دانشگاه مراجعه کردند.

وی اظهار داشت: در بررسی های اولیه از مراجعان توسط پزشکان مرکز بهداشت و درمان، احتمال شیوع بیماری ویروسی یا مسمومیت غذایی مورد بررسی قرار گرفت که تشخیص اولیه پزشکان مرکز بهداشت شیوع بیماری ویروسی بوده است.

ضیایی تصریح کرد: با انجام اقدام های اولیه پزشکی برای کلیه مراجعان، رعایت توصیه های بهداشتی و تامین دارو در داروخانه دانشگاه، کارشناسان و بازرسان بهداشت و درمان استان اصفهان و مرکز مبارزه با بیماری های عفونی به دانشگاه فراخوانده شدند.

مدیر مرکز بهداشت و درمان دانشگاه صنعتی اصفهان با تاکید بر اینکه همه اقدامات درمانی لازم و رسیدگی به مبتلایان به سرعت و دقت در حال انجام است، خاطر نشان کرد: جای نگرانی برای دانشجویان و خانواده های آنها وجود ندارد.

ضیایی افزود: در بین افراد مبتلا، علائم شدید تا خفیف دیده شده است با این حال وضعیت سلامتی دانشجویانی که تحت درمان قرار گرفته اند، رو به بهبود است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان نیز روز جمعه گفت: از چهارشنبه گذشته تعدادی از دانشگاهیان که عمده آنها دانشجو بودند در این مرکز با علائم بیماری گوارشی به مرکز بهداشت مراجعه کرده اند که در زمان حاضر تعداد آنها کاهش یافته و این موضوع تحت کنترل است.

سعید مستأجران با بیان اینکه منشاء بیماری هنوز به طور یقین و دقیق مشخص نیست و بررسی ها و آزمایش ها برای آن ادامه دارد، افزود: اقدامات و پیش بینی های لازم در این زمینه صورت گرفته بعنوان مثال داروی مورد نیاز در داروخانه دانشگاه تامین و غذای سلف نیز با توجه به شرایط موجود، تغییر کرد.

وی با اشاره به اینکه تعدادی از دانشجویان که نیاز به اقدامات درمانی بیشتر داشتند به بیمارستان نهم دی خمینی شهر منتقل شدند، تصریح کرد: موضوعی که تا کنون قطعیت یافته این است که مشکلی در زمینه آب وجود نداشته است.

وی بدون اشاره به تعداد دانشجویان درگیر با این بیماری، خاطرنشان کرد: به محض دریافت اطلاعاتی درباره دلیل قطعی این مشکل درباره آن اطلاع رسانی می شود.

دانشگاه صنعتی اصفهان با حدود ۱۰ هزار دانشجو و ۵۰۰ عضو هیات علمی یکی از دانشگاه‌های برتر کشور است.

ماجرای مسموم شدن دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان چیست؟

بیشتر بخوانید:

  • هشدار؛ مراقب ورود سرب به بدن کودکتان باشید!

  • مصرف زیاد استامینوفن چه بلایی سرتان می‌آورد؟

۲۳۳۲۷۱#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

میزان نوشت: رئیس قوه قضائیه در نشست غیررسمی مشترک قوه قضائیه و مجلس گفت: با صدای بلند اعلام می‌کنم من اعتقاد دارم با همه طیف‌ها و بخش‌های مختلف جامعه باید نشست و برخاست داشته باشم و حرف آنها را بشنوم.

1 روز پیش

اسکلت فسیل شده تازه کشف شده دارای ویژگی هایی است که یادآور پرندگان و خزندگان آبزی مدرن است.

1 روز پیش

محیانیوز نوشت: زندگی های پرمشغله امروزی باعث شده است که ما مسئله بسیار مهم سلامتی را فراموش کنیم و معمولا زمانی به فکر سلامتی خود میافتیم که بیمار شده ایم و شاید دیگر دیر شده باشد.

1 روز پیش

آفتاب یزد نوشت: دختر ۱۷ساله اهوازی شب گذشته به دلیل موارد ناموسی توسط پدرش با چاقو به قتل رسید. جنازه این دختر جوان جلوی در خانه شیخ طایفه کشف شد.

12 ساعت پیش

ایسنا نوشت: به گفته متخصصان سلامت، داشتن رژیم غذایی سالم، ورزش کردن منظم و انجام فعالیت هایی در جهت کاهش استرس می تواند به بیماران در مقابله با عوارض منفی روند درمان سرطان و همچنین پیامدهای خودِ بیماری کمک کند.

15 ساعت پیش

همشهری نوشت: کم‌آبی بدن می‌تواند باعث اختلال در متابولیسم، افزایش حس خستگی و خواب‌آلودگی و همچنین تشدید تحریک‌پذیری عصبی شود.

7 ساعت پیش

همزمان با روز جهانی معلولان، مدیر کمپین افراد دارای معلولیت در گفت‌وگو با خبرآنلاین از اجرای کامل و درست قانون حمایت از حقوق معلولان به‌عنوان مهمترین مطالبه این گروه از جامعه یاد می‌کند.

10 ساعت پیش

برای بیش از یک قرن، کلونی مورچه ها موضوع تحقیقات و جذابیت های بی پایان بوده است؛ میزان همکاری مورچه ها با هم به عنوان یک واحد باعث شده است که برخی از دانشمندان آنها را یک ابر ارگانیسم بدانند.

7 ساعت پیش

بهداشت‌نیوز نوشت: هر بار که فرد عطسه می‌کند، ذرات موکوس بینی در هر ساعت تا شعاع ۱۰۰ مایلی پراکنده می‌شوند.

1 روز پیش

بیشتر...