خبرآنلاین |
۱ هفته پیش

عکس شمارش معکوس برای آزمایش تاریخی بی نظیر ناسا خبرآنلاین

عکس | شمارش معکوس برای آزمایش تاریخی و بی‌نظیر ناسا

یک فضاپیما راهی ماموریتی میلیون‌ها کیلومتر دورتر از زمین شده است که در صورت موفقیت می‌تواند در آینده کره خاکی را از خطراتی بزرگ نجات دهد.

به گزارش خبرگزاریخبرآنلاین، «دارت» یا آزمایش تغییر جهت حرکت سیارک ماموریتی است که ۱۷ میلیون کیلومتر دورتر از زمینایده‌ای را می‌آزماید که سال‌هاست برای جلوگیری از برخورد سیارک‌های خطرناک به کره زمین پیشنهاد می‌شود.

بیشتر بخوانید:

  • کشفیات شگفت انگیز ناسا درباره حیات فرازمینی در سیاره سکونت پذیر!

کوبیدن فضاپیما به سیارک و تغییر مسیر آن از جمله پیشنهادهایی است که برای جلوگیری از برخوردهای مرگبار این اجرام آسمانی با زمین ارائه شده است. ناسا هفته آینده با کوبیدن فضاپیمای چند صد میلیون دلاری دارت به سیارک دوگانه دیدیموس، عیار این ایده را خواهد سنجید.

این آزمایش در همکاری با آژانس فضایی اروپا می‌تواند سنگ بنای دفاع فضایی برابر اجرام خطرناک آسمانی شود. آزمایش دوشنبه چهارم مهر (۲۶ سپتامبر) انجام می‌گیرد و فضاپیماهایی کوچک که پیش از برخورد از بدنه فضاپیمای انتحاری جدا می‌شوند، تصاویر برخورد را به زمین ارسال خواهند کرد.

عکس | شمارش معکوس برای آزمایش تاریخی و بی‌نظیر ناسا

فضاپیمای دارت تقریبا دو برابر یک ماشین لباسشویی اندازه دارد و اواخر سال ۲۰۲۱ با موشک فالکون شرکت اسپیس‌ایکس به فضا پرتاب شد.

این فضاپیما به سمت سیارکی دوگانه به نام دیدیموس حرکت می‌کند. البته دیدیموس با قطر ۷۴۰ متر هدف برخورد نیست، بلته آزمایش روی سیارکی کوچک‌تر به نام دیمورفوس که دور دیدیموس می‌چرخد و به نوعی ماهک آن است، انجام خواهد شد.

در نهایت فضاپیما با سرعت ۲۲هزار و ۵۰۰ کیلومتر بر ساعت به این سیارک کوچک برخورد می‌کند و پس از آن دانشمندان تاثیر برخورد بر مسیر حرکت سیارک را با تلسکوپ بررسی خواهند کرد.

۵۸۵۸#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

باشگاه خبرنگاران نوشت: هنگامی‌که در تلاش برای کاهش وزن هستید، یافتن تکنیک‌ها و مکمل‌های جدید می‌تواند یک نیاز طبیعی باشد.

10 ساعت پیش

باشگاه خبرنگاران نوشت: دانشمندان در تحقیقات اخیر خود نوعی بیماری عضلانی کشنده را کشف کردند.

13 ساعت پیش

رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا درباره محدودیت های ترافیکی جاده های کشور از پنجشنبه تا شنبه توضیحاتی داد.

23 ساعت پیش

اژه‌ای رئیس قوه قضائیه گفت: کسانی که با امکانات و حمایت‌های نظام جمهوری اسلامی معروف شدند و در روزهای اخیر زبان ناطق دشمن بودند، باید هزینه بپردازند. منبع: دانشجو

دیروز

اکتاویو دل ریو، باستان‌شناسی که مطالعاتش متمرکز بر یافته‌های زیر آب است، بقایای اسکلتی مربوط به یک انسان را در غاری موجود در زیر آب، در مکزیک پیدا کرد. گفته می‌شود این اسکلت متعلق به ۸۰۰۰ سال پیش است.

دیروز

گجت نیوز نوشت: دانشمندان دانشگاه هاروارد در صدد زنده کردن ماموت ۵ میلیون ساله و ادغام ژن‌های آن با فیل هستند تا از این طریق موجوداتی هیبریدی را تولید کنند که در سرمای قطب شمال دوام میاورند.

11 ساعت پیش

ایسنا نوشت: بر پایه آمار ثبت احوال کشور در بهار سال ۱۴۰۱ در کل کشور ۱۴۲ هزار و ۲۹۸ ازدواج و ۴۴ هزارو ۱۵۹ طلاق به ثبت رسیده است.

13 ساعت پیش

ایلنا نوشت: خزعلی گفت: دستگاه‌های فرهنگی که متولی بحث حجاب هستند و کم‌کاری و ترک فعل کرده‌اند، باید مورد بازخواست قرار گیرند.

13 ساعت پیش

ایسنا به نقل از فرانس ۲۴ نوشت: دریاچه ارومیه که روزگاری، مکانی دیدنی بود و یک جزیره سنگی بزرگ و باشکوه در وسط آن قرار داشت، اکنون راه کویر را در پیش گرفته است. در تصاویری که اخیرا از این دریاچه منتشر شده است، وضعیت نامساعد این دریاچه و میزان خشک شدن آن پیداست.

دیروز

بیشتر...