خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

افتتاح اولین مجتمع گردشگری کشاورزی لاهیجان در آینده نزدیک ایسنا

افتتاح اولین مجتمع گردشگری کشاورزی لاهیجان در آینده نزدیک

ایسنا/گیلانسرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی گیلان از افتتاح نخستین مجتمع گردشگری کشاورزی شهر لاهیجان در آینده نزدیک خبر داد.

ولی جهانی در گفت وگو با خبرنگاران، از افتتاح مجتمع گردشگری کشاورزی استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: با عنایت به پیگیری معاونت سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان، صدور مجوز اولین مجموعه گردشگری کشاورزی استان گیلان در دستور کار قرار گرفته است.

سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان تصریح کرد: امروزه گردشگری و اقتصاد آن در حال تبدیل شدن به یکی از ارکان اصلی اقتصاد تجاری جهان است و بسیاری از برنامه‌ریزان و سیاستگذاران توسعه نیز از صنعت گردشگری به عنوان رکن اصلی توسعه پایدار یاد می‌کنند.

وی افزود: گردشگری روستایی از اجزای اصلی صنعت گردشگری به شمار می‌رود که می‌توان با برنامه‌ریزی اصولی، شناسایی مزیت‌ها و رفع محدودیت‌ها نقش موثری در توسعه مناطق مختلف داشت و در نتیجه به تنوع‌بخشی و توسعه ملی منجر شد.

جهانی، توریسم کشاورزی را بخشی نوین از گردشگری روستایی دانست که در مجموع با فعالیت‌های در مزرعه یا مرتع برای سرگرمی، تنوع یا با اهداف آموزشی برای دیدن و لذت بردن در کنار جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی می‌تواند بر رونق گردشگری روستایی بیش از پیش تاثیرگذار باشد.

وی با اشاره به افتتاح مجتمع گردشگری کشاورزی در لاهیجان عنوان کرد: این مجموعه پرورش انواع شترمرغ، قرقاول، دام‌های کمیاب سمینتال، بسته‌بندی و ارائه مواد پروتئینی ارگانیک و پذیرایی سنتی را شامل می‌شود که برآورد سرمایه‌گذاری آن بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد بوده و باعث ایجاد اشتغال مستقیم برای ۲۰۰ نفر و ایجاد اشتغال غیر مستقیم برای قریب به ۴۰۰ نفر است.

سرپرست میراث فرهنگی گیلان با استقبال از طرح‌های گردشگری در نقاط مختلف استان، بر اساس ضرورت عمل به فرامین مقام معظم رهبری در سالی که با شعار «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» نام‌گذاری شده و حمایت همه جانبه از سرمایه‌گذاران تاکید کرد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از امروز تا چهارشنبه هفته جاری در شمال غرب و غرب کشور ماندگاری هوای سرد خواهیم داشت و در سایر نقاط کشور افزایش تدریجی ۳ تا ۵ درجه‌ای دما پیش‌بینی می‌شود.

نیم ساعت پیش

دستور العمل های مختلفی هم برای تهیه اسموتی های ضد التهاب وجود دارد و مشخص شده که کاملا موثر هستند.

1 ساعت پیش

این درگیری‌ها پس از شورش داعشی‌های زندانی در داخل این زندان صورت گرفت. گفته می‌شود ۵۰۰۰ داعشی آنجا زندانی هستند.

1 ساعت پیش

: ۲۵۰ روستا از این روستاها پیشتر به اینترنت متصل بودند اما اینترنت آنان ناپایدار بود که پایدار شد و بقیه هم جدیداً به اینترنت پایدار متصل شدند.

2 ساعت پیش

مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی به دنبال تدابیری برای اجرای کامل ابلاغیه ممنوعیت قطعی اخذ سود از جرائم دیرکرد تسهیلات است.

2 ساعت پیش

این تصمیم مطلقاً احساسی نیست و منطق خاصی در آن نهفته است.

2 ساعت پیش

تشکیل اتاق فکر با حضور نخبگان و صاحب نظران در مناطق آزاد با هدف کاهش آسیب های اجتماعی در دستور کار دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور قرار گرفت.

2 ساعت پیش

برگزیدگان جشنواره سراسری گوهر فاطمی در رشته های "عکاسی، خوشنویسی، شعر و داستان، طراحی، مقاله و پژوهش، نماهنگ و موشن گرافیک، نقاشی کودکان و نمایشگاه آب و آیینه" معرفی و تجلیل شدند.

2 ساعت پیش

مردم به دلیل انحصاری بودن خودرو در کشور راهی جز اقبال به سمت محصولات داخلی ندارند از این رو قیمت انواع خودرو همواره برای مشتریان از اهمیت زیادی برخوردار است.

2 ساعت پیش

شرکت پتروشیمی فن‌آوران در ۹ ماهه منتهی به ۳۰ آذر ماه ۱۴۰۰ موفق شد با ثبت فروش ریالی بیش از ۶ هزار و ۹۹۳ میلیارد تومانی میزان فروش خود را نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱۷ درصد افزایش دهد.

2 ساعت پیش

ركورد ۳ ساله فروش ماهانه شکسته شد؛ شرکت لعابیران در دی ماه ۱۴۰۰ موفق شد، ۹۲۰ تن از محصولات خود را به فروش رساند.

2 ساعت پیش

شرکت توفیق دارو از شرکت‌های تابعه شستا توانست در ۹ ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰ با رشد ۵۷۹ درصدی نسبت به دوره مشابه قبل به سود خالص ۴۶۵ میلیارد ریالی دست یافت.

3 ساعت پیش

بازسازی و نوسازی کارخانه ایزوگام واقع در شهرک صنعتی اشتهارد موجب شکسته شدن رکورد تولید ماهیانه این کارخانه شد.

3 ساعت پیش

سود خالص شرکت صنایع خاک چینی ایران ۱۳درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش یافت.

3 ساعت پیش

دکتر اخلاقی فیض آثار مدیر عامل بانک تجارت از اعطای تسهیلات مرابحه در قالب کارت اعتباری تا سقف یک میلیارد ریال بر اساس اعتبارسنجی و بدون ضامن برای تمامی حقوق بگیران از این بانک خبر داد.

3 ساعت پیش

بیشتر...