خبرگزاری تسنیم |
4 روز پیش

رئیس جدید دانشگاه آزاد استان خوزستان معرفی شد اخبار خوزستان اخبار استانها تسنیم Tasnim


رئیس جدید دانشگاه آزاد استان خوزستان معرفی شد

گروه استان‌ها_ در حکمی از سوی رئیس دانشگاه‌ آزاد اسلامی، رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان منصوب شد.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیماز  اهواز ، آئین معارفه رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان و واحد اهواز، امروز پنجشنبه در مرکز اهواز برگزار شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین فرج الله براتی، با حکم رئیس دانشگاه، به عنوان معین رئیس دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان خوزستان و ایلام معارفه و دکتر علی افروس، رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول، به عنوان رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز معارفه شد.

در ابتدای این مراسم، حجت الاسلام براتی با گرامیداشت هفته بسیج، اظهار داشت: بسیج در این سال‌ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی همیشه در خط مقدم جبهه کمک به مردم و کشور بوده است.

معاون وزیر نیرو: ‌دولت منابع مالی جدیدی را برای اجرای پروژه‌های آبرسانی خوزستان تصویب کرد
خوزستان بیشترین زیان را از سیاست‌های غلط مدیریت آب ‌دیده است / دولت سیزدهم تدابیر نادرست ‌‌را اصلاح کند‌
نماینده ولی‌فقیه در خوزستان: اجازه نمی‌دهیم مدیران نجومی‌بگیر ‌بر سرکار باشند/ دوران تجمل‌گرایی ‌تمام شد‌

وی افزود: دانشگاه در تراز اسلامی باید در تبدیل علم به محصول پیش قراول دانشگاه‌های دنیا باشد و اگر این مهم میسر نشود، تولید علم در دانشگاه، بی‌نتیجه است و باید مورد بازنگری قرار گیرد.

رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز، تصریح کرد: با تصمیم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، به عنوان معین رئیس دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان خوزستان و ایلام منصوب شدم که این تصمیم در جهت ایجاد هماهنگی میان این دو دانشگاه و افزایش رشد و توسعه علمی در این دو واحد است.

حجت‌الاسلام براتی، مدیریت دانشگاه آزاد در دوران کرونا را، سخت‌ترین دوران مدیریتی دانشگاه بوده است، بیان داشت: شیوع ویروس کرونا و تمهیدات ویژه مرکز برای حفظ سلامت خانواده دانشگاه آزاد، از جمله تعطیلی حضوری کلاس‌های درسی، بدترین شرایط تحصیلی را برای دانشگاه رقم زد که مهم‌ترین آن میزان تولبد علم در دانشگاه است.

وی ادامه داد: باتوجه به وضعیت مناسب کرونایی شهرهای استان و آبی شدن اکثریت شهرهای استان، شرایط برای بازگشایی کلاس‌های حضوری فراهم شده است و براساس پروتکل‌های بهداشتی کلاس‌های درس با حداکثر 30 نفر دانشجو با حفظ پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود اما این موضوع مطلق نیست و اگر مدیران دانشگاه، در مواردی شاهد در خطر افتادن سلامت دانشجویان بودند، تصمیمات جدید اتخاذ کنند.

در ادامه این مراسم علی افروس، رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان با بیان اینکه دوران جدیدی در تحول دانشگاه آزاد استان خوزستان آغاز شده است، اظهار داشت: مباحث مختلف از جمله کرونا، تحریم‌های خارجی کشور و خود تحریمی داخلی لطمات سنگینی به مباحث علمی کشور وارد کرد و در این راستا با توجه به مساعد شدن شرایط کرونایی شهرهای استان، تحولات علمی را دوباره با شدت بیشتر در پیش گرفت.

وی افزود: مهمترین وظیفه مدیریت دانشگاه آزاد آغاز تحول علمی در کشور است که در دوران پس از کرونا باید از تمام ظرفیت‌های موجود در استان با مشارکت دیگر نهادهای استان با حفظ استقلال دانشگاه، برای تبدیل علم به محصول تلاش کرد.

رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز، تصریح کرد: قابل پذیرش نیست که دانشگاه در کشور اسلامی، در سال کمترین میزان تولید محصول را دارد با وجود حجم بالای پایان‌نامه‌های دانشجویی و رساله‌های علمی در کشور.

وی ادامه داد: مشکلات مالی دانشگاه آزاد باید از طریق تبدیل علم و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود در دانشگاه به خصوص پایان‌نامه‌های دانشجویی رفع شود و در این راستا دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان در دوران جدید برپایه استفاده حداکثری از این ظرفیت در جهت کارآفرینی، تولید و تحول علمی در استان قدم برخواند خواست.

در پایان این مراسم نیز سیدمحمد مهدی صافی به عنوان رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول معرفی شد.

انتهای پیام/331/ش#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

3 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

3 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

3 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

3 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

3 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

3 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

3 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

3 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

3 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

3 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

3 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

3 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

3 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

3 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

3 روز پیش

بیشتر...