خبرگزاری تسنیم |
2 ماه پیش

شهادت زخمی شدن 215 خبرنگار در حملات نظامیان صهیونیستی به غزه تسنیم


شهادت و زخمی شدن 215 خبرنگار در حملات نظامیان صهیونیستی به غزه

رئیس اتحادیه روزنامه نگاران فلسطین از شهادت و رخمی شدن ۲۱۵ خبرنگار در جریان حمله نظامیان صهیونیستی به نوار غزه خبر داد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌المللخبرگزاری تسنیم، اتحادیه روزنامه نگاران تونس با حضور «ناصر ابوبکر» رئیس اتحادیه روزنامه نگاران فلسطین و «هایل فهوم» سفیر تشکیلات خودگردان فلسطین در تونس نشست همبستگی با خبرنگاران فلسطینی برگزار کرد.

در این نشست رئیس اتحادیه روزنامه نگاران تونس با زیر سئوال بردن اعتبار کنوانسیون‌های حقوق بشر در قبال نسل کشی در فلسطین گفت: ده‌ها خبرنگار فلسطینی در مقابل چشم کشورهای مدعی دفاع از حقوق بشر و اصل تعیین سرنوشت توسط ملت‌ها به شهادت رسیدند اما آنها همچنان به سکوت خود ادامه دادند.

به نوشته روزنامه القدس العربی، «ناصر ابوبکر» رئیس اتحادیه روزنامه نگاران فلسطین نیز گفت: روزنامه نگاران به دلیل پوشش خبری کشتار فلسطینیان توسط نظامیان صهیونیستی و روشن کردن افکار عمومی جهان نسبت به این جنایات، هدف آتش سلاح‌های اسرائیلی قرار گرفتند.

عطوان: مقاومت تنها نماینده ملت فلسطین است/ آمریکا چیزی را که در دیگر مناطق جهان به دست نیاورده در غزه کسب نمی‌کند

وی با اشاره به تداوم حملات ارتش صهیونیستی به نوار غزه گفت: طی این مدت 75 خبرنگار توسط نظامیان صهیونیستی به شهادت رسیده و 140 تن دیگر مجروح شدند به گونه‌ای که شمار قابل توجهی از این مجروحان دچار قطعی عضو شدند.

به گفته رئیس اتحادیه روزنامه نگاران فلسطینی، در جریان حملات ارتش صهیونیستی به نوار غزه 300 تن از اعضای خانواده‌های خبرنگاران به شهادت رسیده‌اند.

بر اساس بیانیه وزارت بهداشت فلسطین، از شروع عملیات طوفان الاقصی ( 15 مهر) تاکنون 17 هزار و 490 شهروند فلسطینی توسط نظامیان صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند که از این تعداد 7 هزار و 870 نفر از آنان کودکان و 6 هزار و 121 نفر زنان تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

همزمان با نیمه شعبان رسانه ملی تدارک ویژه‌ای دارد و برنامه‌هایی با عنوان «به عشق مهدی از حضور تا ظهور» در دستور کار است.

یک ربع پیش

سایت AFC انتقام ایران از ژاپن را در بین مهمترین لحظات جام ملت‌های آسیا قلمداد کرد.

یک ربع پیش

یک برقکار در حین انجام کار جان خود را از دست داد.

یک ربع پیش

نیویورک تایمز گزارش داد کمپین ایالات متحده با هدف منزوی ساختن روسیه در عرصه بین المللی شکست خورده است. 

یک ربع پیش

رئیس اتحادیه قنادی، شیرینی و کافه قنادی تهران گفت: افزایش قیمتی در شیرینی ایام نوروز نخواهیم داشت.

یک ربع پیش

در حالی که طی چند روز گذشته سامانه حمایت با اختلال مواجه شده بود، رئیس مرکز مطالعات و اطلاعات رفاه ایرانیان اعلام کرد این سامانه در دسترس قرار گرفته و سرپرستان خانوار می‌توانند با مراجعه به سایت حمایت به آدرس http://hemayat.mcls.gov.ir در صورت لزوم، اعتراض و درخواست بررسی مجدد اطلاعات‌شان را ثبت کنند.

10 دقیقه پیش

انگلیس خودرو‌های 4x4 را که مرتبط با طرح اسقاط است برای مصارف بشردوستانه و پزشکی در اوکراین اهدا می‌کند.

یک ربع پیش

معاون فرماندار بابلسر از آمادگی حوزه انتخابی شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار برای برگزاری انتخابات خبر داد.

یک ربع پیش

مدیرکل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: مقرر شد انجمن‌های علمی، اتحادیه‌های دانشجویی و کانون‌های فرهنگی، هنری از ظرفیت پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد استفاده کنند.

یک ربع پیش

بیشتر...