بیتوته |
1 ماه پیش

بیوگرافی بهزاد خداویسی بازیگر، نویسنده کارگردان ایرانی بهزاد خداویسی, بهزاد خداویسی بازیگر, بهزاد خداویسی هنر پیشه سینما

بهزاد خداویسی

 

زندگی شخصی و هنری بهزاد خداویسی 

بهزاد خداویسیهنر پیشه سینما ، تلویزیون و تئاتر ، متولد 1344 در تهران می باشد. وی لیسانس بازیگری و تئاتر را از دانشکده هنر های زیبای دانشگاه تهران دریافت کرد. او در دوران شروع بازیگری با ایفای نقش کنار هنر پیشه های معروف آن زمان مانند فریبرز عرب نیا و پارسا پیروزفر توانست بسیار سریع تر معروف و شناخته شود.

در ادامه به زندگی نامه بهزاد خداویسی و گفت گوی با او می پردازیم. همراه ما باشید.

 

چکیده ای از بیوگرافی بهزاد خداویسی

نام اصلی : بهزاد خداویسی 

تاریخ تولد : 12 فروردین 1344

محل تولد : تهران 

فعالیت : بازیگر و کارگردان سینما ، تلوزیون و تئاتر

 

بیوگرافی بهزاد خداویسی

 

بیوگرافی بهزاد خداویسی, بهزاد خداویسی و همسرش, بهزاد خداویسی

زندگی نامه بهزاد خداویسی

 

بهزاد خداویسی در تاریخ 12 فروردین ماه 1344 در شهر تهران به دنیا امد. وی اولین تجربه قرار گرفتن در مقابل دوربین را هنگامی که 9 ساله بود به دست آورد. در ان زمان به سفارش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در فیلم مستند"جست و جو" که کارگردان آن برادرش بهرام خداویسی بود ایفای نقش کرد.

 

بعد ها با ادامه تحصیل و دریافت مدرک کارشناسی بازیگری و کارشناسی ارشد کارگردانی به صورت حرفه ای به فعالیت هنری خود ادامه داد. اولین تجربه بازیگری او در سینما ، در فیلم تحفه ها رقم خود. و پس از ان توانست در فیلم ضیافت به کارگردانی مسعود کیمیایی به شهرت برسد.

دلیل شهرت زود هنگام خداویسی ، همبازی شدن با ستاره های سینمای ان دوره یعنی پارسا پیروزفر و فریبرز عرب نیا بود.

 

از طرفی با اجرای نقش در فیلم های تلویزیونی "سرنخ" و "روزگار جوانی" شهرت او دو چندان شد و موفق شد نظر منتقدان را به خود جلب کند به طوری که می گفتند او در تلویزیون بهتر بازی میکند.

 

 بیوگرافی بهزاد خداویسی, بهزاد خداویسی و همسرش, بهزاد خداویسی

بهزاد خداویسی در سریال روزگار جوانی به همراه بازیگران معروف آن دوران

 

ازدواج های بهزاد خداویسی و فرزندان او

در سال 1366 هنگامی که بهزاد خداویسی فعالیت خود را تازه شروع کرده بود با یک دختر فرانسوی به نام استانانژا ازدواج کرد. حاصل این ازدواج یک فرزند دختر به نام تیده آ و یک فرزند پسر به نام آریا من بود. تیده آ دختر بهزاد خداویسی تحصیل کرده رشته دندانپزشکی است و استانژا خانه دار می باشد و همراه با فرزندان ساکن فرانسه می باشد.

سال ها بعد خداویسی با طلاق همسر فرانسوی خود در سال 1394 با سولماز اعتماد ازدواج کرد. خانم اعتماد نویسنده و شاعر می باشد.

 

بیوگرافی بهزاد خداویسی, بهزاد خداویسی و همسرش, بهزاد خداویسی

بهزاد خداویسی به همراه همسر دومش سولماز اعتماد

 

فعالیت های فرا بازیگری بهزاد خدوایسی

علاوه بر بازیگری ، خداویسی در هنر های کارگردانی ، نویسندگی و چهره پردازی به اندازه کافی مهارت دارد و همین باعث شده تا یک هنرمند تمام عیار در حوزه سینما و تلویزیون باشد.

 

خداویسی از مهارت چهره پردازی خود این چنین می گوید : "مدتی به عنوان چهره پرداز در سینما و تئاتر و همچنین تلویزیون فعالیت داشته ام و بیش از 28 فیلم سینمایی و تلوزیونی و نمایشنامه را چهره پردازی کرده ام اما مدتی است که آن را کنار گذاشته ام و صرفا به بازیگری پرداخته ام"

 

مطالعه و علاقه خداویسی به ورزش 

به گفته بهزاد خداویسی ، وی هرشب به مدت 2 ساعت به مطالعه می پردازد و او رمان را خیلی دوست دارد. همچنین فیلم نامه و نمایشنامه را نیز مطالعه می کند.

همچنین درباره علاقه اش به ورزش می گوید : "سال هاست که ماشین خود را فروخته ام و پیاده یا با دوچرخه این طرف و آن طرف می روم. در اصفهان سه شنبه های بدون خودرو را با بستن چهارباغ به خوبی راعایت می کنند."

 

علت کم کاری بهزاد خداویسی در سینما

خداویسی می گوید : این روز ها وضع سینمای کشور خوب نیست ، پیشنهاد هایی دارم با قیمت های نازل و کار های ضعیف به خاطر همین کمتر قبول می کنم.

از طرفی اگر جلوی دوربین نبوده ام به این خاطر است که در پشت صحنه در مقام نویسنده و کارگردان روز های پرکاری را گذرانده ام. از جلمه فیلم هایی که جایزه نیز به خودشان اختصاص داده اند.

 

حضور بهزاد خداویسی در خندوانه 

 

بهزاد خداویسی, بهزاد خداویسی و همسر اولش, بیوگرافی بهزاد خداویسی

تصویر بهزاد خداویسی در خندوانه

 

در اردیبهشت ماه 1396 بهزاد خداویسی در خندوانه به گفت و گو با رامبد جوان پرداخت. او در بین صحبت های خود به تعدادی کلمات تلفیقی فرانسوی و فارسی اشاره کرد. همچنین از خانواده چهار نفره و از خانه پدری و زادگاهش تا بازی اش در سرنخ و همکاری با اقای پوراحمد نیز صحبت کرد.

 

گفت و گوی کوتاه با بهزاد خداویسی

 

عکس های بهزاد خداویسی, بهزاد خداویسی, بیوگرافی بهزاد خداویسی

تصویر بهزاد خداویسی

 

اقای خداویسی چقدر وقتتان را با خانوادتان سپری می کنید؟

من اگر کاری نداشته باشم به همراه همسرم به تئاتر و سینما می رویم. چون بچه ها پیش ما نیستند. به همین خاطر مدام با خانواده وقت می گذرانم. من خیلی به این موضوع اهمیت می دهم و فکر می کنم آدم ها باید با خانواده وقت بگذرانند ؛ وقتی ادم تنهاست متوجه می شود که خانواده چقد مهم است.

 

برای فرزندانتان چقد وقت می گذارید؟

دخترم و پسرم هردو دندانپزشک هستند و در فرانسه زندگی می کنند و ایران نیستند ، وقتی به انجا می روم یا ان ها نزد من می آیند باهم وقت زیادی را صرف حرف زدن می کنیم.

 

چقدر مطالعه می کنید؟

روزی یکی دوساعت را به خواندن کتاب اختصاص می دهم ، شب ها کتاب می خوانم تا خوابم ببرد. من رمان را خیلی دوست دارم همچنین فیلم نامه و نمایشنامه نیز مطالعه می کنم.

 

آشپزی تان چطور است؟ آشپزی هم می کنید؟

بله گاهی اوقات در خانه اشپزی می کنم. با اینکه زیاد اشپزی بلد نیستم ولی فسنجان را خیلی خوب درست می کنم.

 

وقت آزادتون رو چطور می گذرونید؟

در اغلب اوقات فراغتم فیلم می بینم چون کارم فیلم ، سینما و تئاتر است ، بیشتر به این کار می پردازم همچینن گاهی اوقات به موسیقی هم گوش می دهم.

 

بیوگرافی بهزاد خداویسی, بهزاد خداویسی و همسرش, بهزاد خداویسی

بهزاد خداویسی فیلم دیدن را در اوغات فراقت خود انتخاب کرده است

 

و سوال اخر چقدر اهل فضای مجازی هستید؟

حضور جدی در شبکه های اجتماعی ندارم و زیاد اهلش نیستم. اما گاهی مواقع اخبار ها را از انجا پی گیری می کنم. تاثیری که کتاب دارد ، شبکه های اجتماعی فاقد ان هستند. خودم هم بیشتر موضوعات فرهنگی منتشر می کنم. در اصل حضورم در شبکه های اجتماعی یک حضور فرهنگی است.

 

جدول فیلم های سینمایی بهزاد خداویسی

 فصل ماهی های سفید - 1398ساکن خانه چوبی - 1391  پایان راه - 1385
 آشوبگران - 1377ایران سرای من است - 1377 محبوبه - 1377 
یاد سبز لک لک ها - 1376  غریبانه - 1376قاصدک - 1375 
 بانی چاو - 1374 ضیافت - 1374عصیان - 1373 
 دره هزار فانوس - 1372 من زمین را دوست دارم - 1372پرواز در پرواز - 1371 
 مجسمه - 1371 خمره - 1370در جست و جوی قهرمان - 1367 

 

مجموعه های تلویزیونی بهزاد خداویسی 

 ستایش - 1397ستایش - 1379 هاتف - 1396 
 معمای شاه - 1394 تکیه بر باد - 1391تله فیلم ماهرخ - 1398 
 فاکتور هشت - 1388چه کسی به سرهنگ شلیک کرد - 1384 راز ققنوس - 1384 
 جوانی - 1380 ای ادم ها - 1379اقا اجازه - 1379 
کاشانه - 1378  روزگار جوانی - 1377تهران 11-595 ج 48 (1375) 
 مدرسه مادر بزرگ ها - 1375 ناگفته ها - 1375 سوخته دلان - 1374
 علاء الدین و چراغ جادو - 1373 چمدان - 1371 -

 

آلبوم تصاویر بهزاد خداویسی

 

 بهزاد خداویسی, بهزاد خداویسی بازیگر, بهزاد خداویسی هنر پیشه سینما

خداویسی به همراه دخترش

 

بیوگرافی بهزاد خداویسی, بهزاد خداویسی و همسرش, بهزاد خداویسی

امین حیایی و بهزاد خداویسی

 

بهزاد خداویسی بازیگر, بهزاد خداویسی هنر پیشه سینما, همسر بهزاد خداویسی

بهزاد خداویسی و پسرش

 

گردآوری:بخش بازیگران بیتوته

 

 #‌بازیگران منبع: بیتوته

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

الهام نامی ، بیوگرافی الهام نامی ، عکس های الهام نامی، فیلم های الهام نامی ، آیا الهام نامی ایرانی هست، بیوگرافی الهام نامی بازیگر ، الهام نامی و همسرش ، تصاویر الهام نامی ، الهام نامی در سریال شهرزاد ، عکسهای اینستاگرام الهام نامی ،

3 روز پیش

فاطمه مسعودی فر ، فاطمه مسعودی فر بازیگر ، بیوگرافی فاطمه مسعودی فر ،عکس های فاطمه مسعودی فر ، فاطمه مسعودی فر در جیران ، فیلم های فاطمه مسعودی فر ، عکس فاطمه مسعودی فر ، فاطمه مسعودی فر در فیلم پوست ، تصاویر فاطمه مسعودی فر ،

3 روز پیش

کتانه افشاری نژاد ، بیوگرافی کتانه افشاری نژاد ، عکس های کتانه افشاری نژاد ، اینستاگرام کتانه افشاری نژاد ، عکس کتانه افشاری نژاد ، فیلم های کتانه افشاری نژاد ، اینستاگرام کتانه افشاری نژاد ، افشاری نژاد در فیلم گمشدگان ، کتانه افشاری نژاد و همسرش ، کتانه افشاری نژاد بازیگر و گوینده ،

3 روز پیش

آزاده ریاضی،عکس های آزاده ریاضی،عکس های جدید و بیوگرافی آزاده ریاضی،عکسهای آزاده ریاضی،آزاده ریاضی و همسرش،بیوگرافی آزاده ریاضی ، نسبت آزاده ریاضی و حمیرا ریاضی ، آزاده ریاضی در گیسو ، وضعیت تاهل آزاده ریاضی ، آلبوم تصاویر آزاده ریاضی ،

3 روز پیش

مرتضی کاظمی ، بیوگرافی مرتضی کاظمی ، مرتضی کاظمی بازیگر، عکس های مرتضی کاظمی ، مرتضی کاظمی بازیگر سینما کیست ، مرتضی کاظمی بازیگر سینما ، مرتضی کاظمی بازیگر و همسرش ، فیلم های مرتضی کاظمی ، پسر مرتضی کاظمی ، مرتضی کاظمی قهی ،

3 روز پیش

دینا هاشمی ، بیوگرافی دینا هاشمی ، زندگی نامه دینا هاشمی ، تصویر اینستاگرامی دینا هاشمی ، دینا هاشمی و همسرش ، بیوگرافی دینا هاشمی بازیگر ، دینا هاشمی در احضار ، زندگی نامه ی دینا هاشمی ، سن دینا هاشمی ، عکس های دینا هاشمی ،

3 روز پیش

بیوگرافی محمدرضا مالکی ، محمدرضا مالکی ، محمدرضا مالکی و همسرش ، عکس های محمدرضا مالکی ، زندگی خصوصی محمدرضا مالکی ، عکس محمدرضا مالکی ، وضعیت تاهل محمدرضا مالکی ، فیلم های محمدرضا مالکی ، محمدرضا مالكي بازيگر ، محمدرضا مالکی اینستاگرام ،

3 روز پیش

بیوگرافی پروین ملکی ، پروین ملکی به همراه پسرش ، عکس های پروین ملکی ، پروین ملکی و همسرش ، پروین ملکی بازیگر ، پروین ملکی درگذشت ، زندگی نامه پروین ملکی ، فیلم های پروین ملکی ، تصاویر پروین ملکی ، پروین ملکی و همسرش ،

3 روز پیش

بیشتر...