خبرگزاری ایسنا |
1 ماه پیش

ترویج گفتمان دولت انقلابی مستلزم ارتقاء سواد رسانه ای مدیران ایسنا

ترویج گفتمان دولت انقلابی مستلزم ارتقاء سواد رسانه‌ای مدیران

ایسنا/سمنانمعاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان ترویج گفتمان دولت انقلابی را مستلزم ارتقاء سواد رسانه‌ای مدیران دانست و گفت: مهمترین مولفه در سرمایه اجتماعی ، اطلاع رسانی درست است و سرمایه اجتماعی از مسیر اطلاع رسانی درست محقق می شود.

احمد ریواده ، 22مردادماه در جلسه شورای اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی دولت در استان سمنان که به میزبانی سالن کوثر استانداری برگزار شد با تسلیت ایام ماه محرم و گرامیداشت روز خبرنگار و یاد و خاطره شهید محمود صارمی و سایر شهدای عرصه خبر و اطلاع رسانی ، ضمن تاکید بر لزوم برگزاری مستمر و منظم جلسات شورای اطلاع رسانی استان اظهار کرد: دبیرخانه شورای اطلاع رسانی استان نسبت به تهیه و تدوین تقویم برگزاری جلسات شورا اقدام نماید.‌

وی عنوان کرد : با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی جهاد تبیین ، ارزش شورای اطلاع رسانی کاملا مشهود و مشخص است.‌

ریواده اضافه کرد: شعار دولت مردمی ، ایران قوی ، زمانی محقق می شود که زمینه حضور مردم را بیش از پیش مشخص نموده و ترسیم نماییم.‌

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با تاکید بر اینکه مهمترین مولفه در سرمایه اجتماعی ، اطلاع رسانی درست است ، اظهار کرد: سرمایه اجتماعی از مسیر اطلاع رسانی درست محقق می شود.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین ماموریت‌های ما در برابر جنگ ترکیبی دشمن، امید آفرینی است و بی تردید تحقق این هدف با افزایش مشارکت عمومی امکان‌پذیر است .

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان در ادامه یکی از ماموریت های شورای اطلاع رسانی را بیان خدمات دولت به مردم‌ عنوان کرد و گفت: از ملزومات ترویج گفتمان دولت انقلابی ، تثبیت افکار عمومی و ارتقاء سواد رسانه ای مدیران است.

ریواده خاطرنشان کرد: دولت به دنبال ترویج گفتمان‌انقلاب اسلامی است و یکی از شاخص‌های مهم این گفتمان ، اقدام جهادی و عملیاتی ، مبتنی بر اخلاق است .

رییس شورای اطلاع رسانی استان با ذکر اینکه شورای اطلاع رسانی باید گفتمان‌انقلاب اسلامی را معرفی کند، خواستار برگزاری جلسات شورای اطلاع رسانی به صورت گردشی در دستگاه‌های اجرایی این استان شد.‌

وی در ادامه با قدردانی از مجموعه ی دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی که در گرامیداشت روز خبرنگار و تجلیل از خبرنگاران استان تلاش نمودند بر ضرورت ارائه پیوست رسانه ای برنامه های هفته دولت تاکید و اظهار کرد: ستاد هفته دولت در تمامی ساختارهای اجرایی و مدیریتی استان و از جمله در فرمانداری ، بخشداری و.. نیز تشکل شود .

وی گفت: در هفته دولت تجلیل و تکریم از کارکنان دولت مورد توجه دستگاه ها قرار گرفته و محتواهای مختلف و متناسب با تمام بسترهای اطلاع رسانی در سطح استان تهیه و منتشر شود.‌

ریواره با تاکید بر حضور فرمانداران و مدیران کل دستگاه های اجرایی به‌منظور بیان خدمات دولت ، در صدا و سیمای مرکز سمنان، از فرمانداران خواست در خطبه های نماز جمعه گزارشی از اقدامات دولت ارائه نموده و نسبت به برگزاری میز خدمت در نماز جمعه اهتمام کنند.‌

معاون استاندار سمنان، تمام دارایی و سرمایه نظام را، مردم دانست و به فرمانداران استان تاکید کرد: تا متناسب با ایام‌هفته دولت ، در مساجد استان حضور یافته و از این ‌پایگاه مهم اجتماعی بمنظور بیان خدمات دولت مردمی آیت الله رئیسی استفاده کنند.‌
تنها یک پرونده منجر به تعطیلی رسانه در استان وجود داشته
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان همچنین در در آیین تجلیل از خبرنگاران عضو خانه مطبوعات استان سمنان با تاکید بر اینکه گفتمان انقلاب اسلامی بر مبنای اخلاق است و سرمایه اجتماعی از مسیر اطلاع‌رسانی درست می‌گذرد گفت: مدیران مکلف هستند در هفته دولت با رسانه‌ها ارتباط بگیرند و دستاوردها را تبیین کنند.

وی تصریح کرد: خبرنگاران به عنوان سربازان تبیین ، می‌دانند که عرصه جنگ تبیینی، در حوزه شناختی است و ما چند برابر همه کشورها در معرض هجمه و جنگ رسانه‌ای قرار داریم.

وی، مطالبه‌گری را مهمترین وظیفه خبرنگاران دانست و گفت: در آیین گرامی‌داشت روز خبرنگار موضوع حمایت از خبرنگاران توسط استاندار مطرح شد که پیگیری می‌شود.

ریواده با بیان اینکه ارتباط صمیمانه ادارات با رسانه‌ها بسیار اهمیت دارد گفت: مولفه سرمایه اجتماعی، اعتماد، مشارکت مردم و اجماع آنان با مدیران رویکرد دولت سیزدهم است که به این منظور باید از بسترهای متنوع اطلاع‌رسانی استفاده شود. 

وی، راهبرد اساسی دولت سیزدهم را امید آفرینی اثرگذار در اجتماع با وجود تلخی‌ها و مشکلات بیان کرد و خاطرنشان کرد: مسائل مردم مسائل دولت است و مطالبه‌گری باید منصفانه باشد و به گونه ای مطرح شود که زمینه تحقق آن نیز فراهم باشد.

ریواده با بیان اینکه در سفر ریاست جمهوری به استان سمنان، مشکلاتی در حوزه بهداشت، مدیریت کرونا و کم‌آبی مطرح و اقداماتی انجام شد گفت: این اقدامات نیازمند اطلاع‌رسانی است و دسترسی خبرنگاران با مدیران باید تسهیل شود. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان از پیگیری و حل و فصل شکایت از خبرنگاران توسط استاندار سمنان خبرداد و افزود: فقط یک مورد خاص به دلایل مشخص به تعطیلی رسانه انجامید و اینکه مدیران از مصوبات شورای اطلاع رسانی پیروی نمی‌کنند روایت درستی نیست. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان در عین حال مصوبات شورای اطلاع‌رسانی را لازم الاجر دانست و گفت: این مصوبات همواره پیگیری می‌شود.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا نحوه درخواست معافیت تحصیلی برای مشمولان پذیرفته شده در دانشگاه‌ها را تشریح کرد.

8 ساعت پیش

به گفته متخصصان در میان بسیاری از فواید دارویی میوه پائیزی انار، ترکیبات ویژه‌ای در این میوه وجود دارد که به آن خصوصیت بارزِ ضد سرطانی و کاهنده فشارخون را می‌دهد.

7 ساعت پیش

محمود فرشچیان ـ هنرمند نگارگر کشورمان ـ طی سه دهه دو تابلو درباره امام رضا (ع) خلق کرده است که هر دو با نام «ضامن آهو» شناخته می شوند؛ با این حال به رغم شباهت در نام، هر کدام از این آثار دارای ویژگی های منحصربه فرد خود هستند.

6 ساعت پیش

مشهد- آیین خطبه‌خوانی شب شهادت امام رضا(ع) با سخنرانی تولیت آستان قدس رضوی و با حضور گسترده خادمان، زائران و عزاداران بارگاه منور ثامن الحجج(ع) در صحن پیامبر اعظم(ص) حرم منور امام هشتم(ع) برگزار شد.

8 ساعت پیش

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه و وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

7 ساعت پیش

امشب از دولت می دفع ملالی کردیم این هم از عمر شبی بود که

8 ساعت پیش

تهران - وزارت امور خارجه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: میز خدمت کنسولی این وزارتخانه به منظور ارتقای شبکه زیرساخت روز پنجشنبه تعطیل می‌شود.

8 ساعت پیش

نگرانی رژیم صصهیونیستی از رویارویی با ایران از زبان کارشناسان و مقامات صهیونیستی در«العین الاسرائیلیه» شبکه العالم بررسی می شود.

8 ساعت پیش

تفاهم نامه همکاری مشترک شرکت بیمه نوین و دانشگاه آزاد اسلامی با رویکرد تقویت و بهره مندی از ظرفیت‌های دوسویه در حوزه آموزش و اشتغال منعقد شد.

8 ساعت پیش

بیشتر...