۱ هفته پیش
2 بازدید

حمایت مدیر تیم مرسدس از همیلتون در مقابل نژادپرستی

حمایت مدیر تیم مرسدس از همیلتون در مقابل نژادپرستی

سرمربی تیم مرسدس بنز در فرمول یک می‌‌گوید: گاهی برای برانگیختن موجی از حمایت از اقلیت‌ها به یک تلنگر نیاز است. خیلی خوب است که لوئیس، به عنوان یک فوق‌ستاره، سعی می‌کند توجه‌ها را در فرمول یک به این موضوع جلب کند چراکه این رشته ورزشی تحت سلطه سفیدپوستان است.

به گزارشخودروتکبه نقل از اعتمادآنلاین،  توتو وولف، سرمربی تیم مرسدس بنز در فرمول یک، با حمایت از صحبت‌های لوئیس همیلتون درباره وقایع اخیر در آمریکا ومرگجورج فلوید گفته است: «لوئیس حامی اقلیت‌هاست. من از او چیزهای زیادی آموختم. او یک بار از من پرسید: آیا تا به حال به رنگ پوستت فکر کرده‌ای؟ من گفتم هرگز، او در جوابم گفت: من هر روز به آن فکر می‌کنم.»

توتو وولف در ادامه می‌گوید: «گاهی برای برانگیختن موجی از حمایت از اقلیت‌ها به یک تلنگر نیاز است. خیلی خوب است که لوئیس، به عنوان یک فوق‌ستاره، سعی می‌کند توجه‌ها را در فرمول یک به این موضوع جلب کند چراکه این رشته ورزشی تحت سلطه سفیدپوستان است.»

همیلتون ۳۵ساله که در طول فعالیتش در فرمول یک مورد نژادپرستی قرار گرفته، درباره مرگ فلوید توسط پلیس آمریکا می‌گوید: «بسیار خشمگینم؛ ما درقلبخود بانژادپرستیو نفرت به دنیا نیامده‌ایم، این چیزها از جانب کسانی که خودمان می‌دانیم به ما یاد داده می‌شود.»

همیلتون اولین راننده سیاهپوست فرمول یک است که پس از انتشار فیلم مرگ جورج فلوید و تماشای صحنه‌ای که ماموری به مدت چند دقیقه روی گردن او زانو زده، تحت تاثیر قرار گرفته است. قهرمان ۶ دوره فرمول یک در صفحه اینستاگرام خود درباره سکوت رانندگان حاضر در فرمول یک نوشته است: «من می‌بینم چه کسانی ساکت هستند، برخی از این افراد بزرگ‌ترین ستاره رشته ورزشی خود هستند ولی ساکت‌اند. رشته ورزشی من تحت سلطه سفیدهاست و به همین خاطر است که شما هیچ اعتراضی به مرگ جورج فلوید در بین راننده‌های فرمول یک نمی‌بینید. من یکی از معدود افراد رنگین‌پوستم و هنوز تنها هستم. حالا فکر می‌کنید چرا این اتفاق می‌افتد؟»

قرارداد لوئیس همیلتون و والتری بوتاس با مرسدس در پایان سال به اتمام می‌رسد. حال شایعاتی مطرح شده که سباستین فتل جانشین یکی از این ۲ راننده می‌شود. طبق اعلام فراری، این تیم تمایلی به تمدید قرارداد فتل ندارد و به همین خاطر قهرمان چهار دوره فرمول یک باید به دنبال یک تیم جدید باشد.

هرچند توتو وولف با حمایت از لوئیس همیلتون و والتری بوتاس اعلام کرده که مرسدس برنامه‌ای برای تغییر راننده ندارد و تلاش این تیم بر این است که قرارداد این ۲ راننده را تمدید کند.

انتظار می‌رود همیلتون در مرسدس بماند، گرچه توتو وولف تاکید کرده که مرسدس و همیلتون هنوز برای ثبت قراردادی جدید با هم مذاکره نکرده‌اند. این در حالی است که از ماه آینده رقابت‌های فرمول یک، بعد از یک وقفه طولانی‌مدت به خاطر شیوعویروسکرونا، از سر گرفته می‌شود و همیلتون و مرسدس باید از عنوان قهرمانی‌ خود در این رقابت‌ها دفاع کنند.

خودروتک


#‌اخبار
منبع: خودروتک


مطالب پیشنهادی

گرفتن بوی گوشت | روش های کاربردی برای گرفتن بوی گوشت مرغ و گوشت قرمز

گرفتن بوی گوشت و روش های کاربردی برای گرفتن بوی گوشت مرغ و رفع بوی گوشت قرمز و نکات مزه دار کردن انواع گوشت قرمز و سفید را در پرشین وی بخوانید

پخت کیک و شیرینی | نکات مهم پیرامون پخت کیک و شیرینی و پف کردن آن

پخت کیک و شیرینی و نکات مهم پیرامون پخت کیک و شیرینی و پف کردن آن و نکات لازم برای پف کردن کیک و شیرینی و روش پخت کیک را در پرشین وی بخوانید

سرنوشت دخل و خرج کشور در سال ۹۹ چه می‌شود؟

لایحه بودجه ۹۹ پس از ماه‌ها بررسی، امروز از سوی نمایندگان رد شد، اما باید دید که قوای مجریه و مقننه چه تصمیمی برای آن خواهند گرفت.

لطفا کرونا را بهانه تسویه حساب سیاسی نکنید

این روزها شاهد برخی تسویه حساب‌های سیاسی با بهره‌گیری از فضای ملتهب ناشی از گسترش ویروس کرونا هستیم.

به روغن انداختن خورش | نکات به روغن انداختن خورش و ترفندهای آشپزی

به روغن انداختن خورش و نکات به روغن انداختن خورش و ترفندهای آشپزی و جا انداختن خورشت فسنجان و روش سرخ کردن سیب زمینی رستورانی را در پرشین وی بخوانید

روایت میرسلیم از اختلاف نظرها بین آیت‌الله خامنه‌ای و میرحسین موسوی درباره نحوه اداره کشور

میرسلیم می گوید بین آیت الله خامنه ای که رئیس جمهور بودند و میرحسین موسوی که نخست وزیر بود درباره نحوه اداره کشور توسط دولت و توجه به بخش خصوصی اتفاق نظر وجود نداشت.

کف کردن روغن | دلایل و از بین بردن کف کردن روغن در مواقع سرخ کردن کوکو

کف کردن روغن و رفع کف کردن روغن در مواقع سرخ کردن کوکو و نکات استفاده از روغن سرخ کردنی و نکات روغن سالم را در پرشین وی بخوانید

پخت خورش خوشمزه | نکات پخت خورش خوشمزه و ترفندهای خوشمزه شدن آن

پخت خورش خوشمزه و نکات پخت خورش خوشمزه و ترفندهای خوشمزه شدن خورش و روش های خوشمزه کردن غذا و چگونه خورشت خوشمزه درست کنیم را در پرشین وی بخوانید

بخاطر کرونا، دین و علم را مقابل هم قرار ندهید

متاسفانه چند هفته ای می‌شود که کشور درگیر ویروسی شده که مداس و دانشگاه ها، مراسمات مذهبی چون نمازجمعه و اعتکاف و کسب و کارها را به تعطیلی کشانیده است.

رییس مجلس ترکیه جویای حال علی لاریجانی بعد از ابتلا به کرونا

ایسنا نوشت: مصطفی شنتوپ، رئیس مجلس ملی ترکیه طی تماس تلفنی با علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، ضمن آرزوی بهبودی برای وی درباره اقدامات مشترک دو کشور برای مهار کرونا گفت وگو کرد.

چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم | چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم و مصرف کنیم

چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم و چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم و بو بدهیم و نکات درست کردن بادام و عسلی کردن بادام را در پرشین وی بخوانید

اگر خورش شور شد چکار کنیم | اگر خورش شور شد چکار کنیم تا شوری آن از بین برده شود

اگر خورش شور شد چکار کنیم و اگر خورش شور شد چکار کنیم تا شوری آن از بین برده شود و چند روش کاربردی برای رفع شوری غذا را در پرشین وی بخوانید

چه کسی کشتی طوفان‌زده وزارت کشاورزی را به ساحل می‌رساند؟

چند ماهی است که گمانه زنی برای سکانداری وزارت جهاد کشاورزی بدون نتیجه ادامه دارد.

مجلس یازدهم به تصرف اصولگرایان درآمد/ سهم ناچیز اصلاح‌طلبان

اعلام نتایج انتخابات مجلس یازدهم بصورت رسمی نشان داد اصولگرایان در این ماراتن پیشتاز رقابت شدند و اکثریت مجلس یازدهم را در دست گرفتند.

تاکید وزیر دفاع بر وحدت، برادری و تعامل میان ارتش و سپاه/نقش شهید صیادشیرازی در فرماندهی عملیات‌های بزرگ جنگ بی‌بدیل است

تسنیم نوشت: وزیر دفاع در پیامی عنوان کرد: حماسه‌آفرینی‌ها و نقش بی‌بدیل و بارز شهید پرافتخار صیادشیرازی در طراحی و فرماندهی عملیات‌های بزرگ در دوران هشت سال دفاع مقدس و خلق پیروزی‌های بی‌شمار از او خورشیدی بی‌بدیل ساخت.

ویدیو - روایتی دیده نشده از امام خمینی(ره) از برداشت‌های مختلف درباره انتظار فرج

در روز نیمه شعبان و ولادت حضرت ولیعصر(ع)، روایتی از امام خمینی(س) از برداشت های مختلف درباره انتظار فرج که برای اولین بار منتشر می شود را مشاهده می کنید.

رهبر انقلاب آمار ارائه ‌شده در سخنرانی خود را اصلاح کردند

رهبر انقلاب اسلامی فرمایشات امروز خویش درباره آمار تلفات ناشی از شیوع بیماری کرونا در سطح جهان را تصحیح کردند.

غفوری‌فرد: پیروز انتخابات ۱۴۰۰ یک‌ اصولگراست /قالیباف رئیس‌ مجلس می‌شود

غفوری فرد، عضو شاخص جبهه پیروان و نماینده ادوار مجلس می گوید: به احتمال خیلی خیلی زیاد در انتخابات ریاست جمهوری با رای بسیار بالایی نامزد اصولگرایان رای خواهد آورد.

چگونه مرغ را آبپز کنیم | چگونه مرغ را آبپز کنیم تا بوی زهم مرغ ندهد

چگونه مرغ را آبپز کنیم و چگونه مرغ را آبپز کنیم تا بوی زهم مرغ ندهد و روش مزه دار کردن مرغ و چگونه مرغ خوشمزه طبخ کنیم را در پرشین وی بخوانید

روحانی به مردم: از روز شنبه مرحله سخت مبارزه با کرونا شروع می‌شود /آن روز که فهمیدیم کرونا در قم نشر یافته، همان روز از قم هم خارج شده بود - خبرآنلای

روحانی گفت: آن روزی که به ما اعلام شد اول فقط در قم بود و روز بعد اراک را هم اعلام کردند که متوجه شدیم. آن روز که ما فهمیدیم هم در قم شیوع یافته و هم از قم عبور یافته است.

مطالب مرتبط