خبرآنلاین |
۱ هفته پیش

انجام عملیات عمرانی در پایتخت به مدت دو هفته ممنوع شد خبرآنلاین

 انجام عملیات عمرانی در پایتخت به مدت دو هفته ممنوع شد<br>

ایسنا نوشت: معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اعلام کرد که به منظور مدیریت ترافیک و روان‌سازی آمد و شد همزمان با شروع مهرماه، انجام فعالیت‌های عمرانی در سطح معابر شهر به مدت دو هفته ممنوع است.

سرهنگ علی همه‌خانیبا اشاره به تمهیدات پلیس راهور برای بازگشایی شروع مهر ماه و بازگشایی مدارس و مراکز آموزشی گفت:‌ برابر پیش‌بینی‌های انجام شده در یکی دو هفته ابتدایی مهرماه حجم ترافیک در معابر تهران حدود ۳۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد، در همین راستا نیز پلیس راهنمایی و رانندگی تمهیدات ویژه‌ای را برای مدیریت ترافیک و کاهش بار ترافیک اتخاذ کرده است. البته در این خصوص لازم است که شهروندان عزیز هم همکاری لازم را با پلیس داشته باشند.

وی ادامه داد:‌ یکی از مهم‌ترین کارهایی که شهروندان می‌توانند در این ایام انجام دهند، توزیع زمان سفر و پرهیز از ترددهای غیرضرور در ساعات پیک ترافیک صبحگاهی و عصرگاهی است. استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به جای استفاده ازخودروی شخصی نیز عامل دیگری است که در کاهش حجم ترافیک موثر است.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه مدیریت شهری نیز برای کاهش و مدیریت ترافیک باید تقویت ناوگان‌ حمل و نقل عمومی را در دستورکار قرار دهد گفت: طرح شناور شدن ساعات اداری به دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف ابلاغ شده و حتی برخی مراکز آموزش عالی و مدارس را هم شامل می‌شود، این‌ها جزو مواردی است که پلیس هم با آن موافق است.

همه خانی به اقدامات کوتاه مدت نیز اشاره کرد و گفت:‌ برخی از اقدامات نیز به طور کوتاه مدت و در هفته‌های ابتدایی مهرماه انجام می‌شود. به عنوان مثال هرگونه فعالیت‌ عمرانی در سطح معابر شهر در نیمه اول مهرماه ممنوع است. در این خصوص با سازمان‌ها و ارگانهای مربوطه نیز مکاتبه شده تا عملیات‌های عمرانی خود را به زمانی دیگر موکول کنند.

وی با بیان اینکه به طور کلی باید از انجام هر اقدامی که موجب ایجاد اخلال در ترافیک می‌شود، پرهیز شود، گفت: یکی دیگر از اقداماتی که باید انجام شود، محدودسازی تردد ناوگان حمل بار است. بر این اساس خودروهای حامل بار و کالاهای سوپرمارکتی می‌توانند از بعد ساعت ۹ صبح در سطح معابر تردد کنند. همچنین این خودروها اجازه توقف دوبل در معابر را ندارند.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه امسال پس از دو سال وقفه‌ای که درپی شیوع کرونا ایجاد شد، مدارس نیز به شکل حضوری فعالیت خود را آغاز کرده است، گفت: در مهرماه امسال حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار دانش‌آموز در ۴۷۰۰ مدرسه و ۷۸۰ هزار دانشجو در ۳۵۰ مرکز آموزش عالی به سرکلاس‌های درس خواهند رفت که این اضافه شدن این تعداد به بار تردد روزانه شهر در نیمه اول سال، عدد بزرگی است و قطعاً تأثیر بسزایی در جریان ترافیک دارد. حالا توجه داشته باشد که ۱۸ درصد از کل خودروهای کشور نیز در شهر تهران تردد می‌کنند و همین مدیریت ترافیک را دشوارتر کرده است. پلیس در این شرایط اقدامات خود برای مدیریت ترافیک را در دستورکار قرار داده است.

معاون پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه پلیس راهنمایی و رانندگی در آمادگی کامل برای نیمه دوم سال برخوردار است، گفت: هماهنگی‌های لازم با دیگر دستگاه‌های مرتبط در شهر تهران نیز انجام شده است و امیدواریم دیگر دستگاه‌ها نیز به وظایف خود عمل کنند.

4747#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ایسنا نوشت: کارشناس مسئول بیماری‌های قلب و عروق اداره بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت با اشاره به نقش استرس‌ها در بروز مشکلات و بیماری‌های قلبی، در عین حال تاکید کرد: در مورد داروهای بدن‌سازی، برخی اسیدهای آمینه مصرف می‌کنند که این اسیدهای آمینه می‌تواند آریتمی قلبی خطرناک ایجاد کند؛ بنابراین تاکید می‌کنیم جوانان کمتر از این داروها استفاده کنند و بیشتر سعی کنند پروتئین‌های سالم مانند تخم مرغ و ... مصرف کنند.

دیروز

همزمان با شیوع کرونا بسیاری از مراکز گردشگری به روی بازدید کنندگان بسته شد، اما حالا که شیوع کرونا سری آرام گرفته است یک بار دیگر گردشگران می‌توانند به کاخ‌ها و موزه‌ها مراجعه کنند، با این وجود به‌نظر می‌رسد خدمات رفاهی در این مراکز نمی‌تواند رضایت مردم را جلب کند.

23 ساعت پیش

ایسنا نوشت: سفیدترین رنگ جهان اکنون به اندازه کافی نازک شده است که بتواند اتومبیل‌ها و هواپیماها را بپوشاند.

22 ساعت پیش

حجت الاسلام اژه‌ای رئیس قوه قضاییه درباره مرگ مهسا امینی توضیحاتی ارائه کرد.

20 ساعت پیش

ایسنا نوشت: رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا از ترافیک پرحجم در جاده چالوس و سه محور دیگر خبر داد.

دیروز

دیجیاتو نوشت: مارهای پایتون برمه‌ای بزرگ هستند و تا ۵ متر طول دارند اما اندازه بزرگ آن‌ها به تنهایی نمی‌تواند باز شدن باورنکردنی دهان آن‌ها را توضیح دهد؛ فرایندی که با آن می‌توانند طعمه‌های به بزرگی آهو یا تمساح را بخورند.

دیروز

سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: دستگاه قضایی، طبقه بندی متمایزی براساس دسته بندی‌های مختلف اغتشاشگران وقایع اخیر و نوع برخورد قانونی با آنان تدارک دیده و بر این اساس طبقه بندی مزبور برحسب نوع جرائم ارتکابی و انگیزه‌های مرتکبین، آغاز شده است.

دیروز

ایسنا نوشت : سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ، از نفوذ هوای سرد همراه با کاهش نسبی دما به‌طور میانگین ۵ تا ۷ درجه سانتیگراد از صبح جمعه تا پیش از ظهر شنبه در ۷ استان خبر داد.

23 ساعت پیش

روزنامه شرق نوشت: همه چشم‌انتظار خبری از شکستن حکم اعدام هستند، یکی چشم به زمین دوخته و حرفی نمی‌زند، دیگری قطره‌های اشک را از روی صورت خسته خود پاک می‌کند، یکی مادر است و دیگری همسر، یکی بی‌تابی می‌کند و دیگری از ترس آینده پسر سه‌ساله‌اش چهره‌ای مبهوت به خود گرفته است.

دیروز

بیشتر...