خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

ثبت نام ۵٢٠٠ نفر در فراخوان دوم شناسایی جذب نخبگان ایسنا

ثبت‌نام ۵٢٠٠ نفر در فراخوان دوم شناسایی جذب نخبگان

معاون نخبگان و سرآمدان بنیاد ملی نخبگان از ثبت‌نام۵٢٠٠ متقاضی در سامانه شناسایی برای جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی در فراخون دوم بنیاد ملی نخبگان خبر داد.

به گزارش ایسنا، عباس ابراهیمی، با اشاره به مشکلات و چالش‌های موجود در بخش اشتغال، تصریح کرد: مشکل عدم اشتغال تخصصی مستعدان یکی از چالش‌های فضای نخبگانی کشور است و به همین دلیل بنیاد ملی نخبگان در سال جاری تلاش دارد نه تنها از طرق مختلف این مشکل را کاهش دهد بلکه آنان را برای رسیدن به اشتغال موثر حمایت کند تا این افراد ضمن قرارگیری در جایگاه شغلی مرتبط، بتوانند اثرگذاری بهینه در جامعه داشته باشند.

ابراهیمی یادآور شد: هدف از اشتغال نخبگانی، تنها اشتغال نیست بلکه اثرگذاری این افراد است. به همین منظور در اسفندماه سال گذشته، دولت آئین‌نامه جذب و به کارگیری نخبگان در دستگاه‌های اجرایی را به تصویب رساند تا این مصوبه با همکاری بنیاد ملی نخبگان و سازمان امور اداری و استخدامی اجرایی شود.

معاون نخبگان و سرآمدان بنیاد ملی نخبگان ادامه داد: همچنین شیوه‌نامه شناسایی مربوط به آیین‌نامه جذب در خرداد ماه سال جاری تصویب و ابلاغ شده و دستگاه‌های اجرایی مکلف شدند که براساس این شیوه‌نامه و شناسایی نخبگان که توسط بنیاد ملی نخبگان انجام می‌شود، جذب نخبگان را در دستور کار خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه بنیاد ملی نخبگان در فراخوان اول ۲۲۰۰ نفر متقاضی جذب در دستگاه‌های اجرایی را داشته، گفت: از این تعداد ۵۵ درصد در مقطع دکتری، ۳۵ درصد مقطع کارشناسی ارشد و نزدیک به ۱۰ درصد نیز در مقطع کارشناسی بودند و از میان متقاضیان فراخوان اول حدود ۴۰ درصد شرایط استعدادی لازم را جهت معرفی به سازمان اداری و استخدامی دارا بودند.

وی با اشاره به ثبت‌نام ۵٢٠٠ نفر در فراخوان دوم نیز گفت: در فراخوان دوم شناسایی برای جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی از میان ۵٢٠٠ متقاضی شناسایی برای آیین‌نامه جذب،  ٢٣٠٠ نفر شرایط اولیه را دارا بوده و پرونده ایشان در کارگروه شناسایی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

ابراهیمی با بیان اینکه اصلی‌ترین کانون ارزیابی که با بنیاد ملی نخبگان همکاری می‌کند کانون ارزیابی ارتش است، افزود: در مرحله اول پرونده متقاضیان جذب در دستگاه‌های اجرایی بررسی شد و افرادی که شرایط اولیه را داشتند به کانون‌های ارزیابی معرفی شدند و روند بررسی افراد متقاضی در مرحله دوم نیز در دست بررسی است و همانند فرایند مرحله اول افراد در گروه‌های ۲۰۰ نفره بعد از ارزیابی به سازمان اداری و استخدامی کشور معرفی می‌شوند که فرایند جذب آنها در دستگاه‌ها آغاز شود.

ابراهیمی همچنین از تدوین شیوه‌نامه نگهداشت نخبگان با همکاری سازمان اداری و استخدامی خبر داد و گفت: این شیوه‌نامه حاوی مسیر شغلی است و معیاری برای استمرار شرایط بهره‌مندی از تسهیلات آیین‌نامه است، که به زودی تدوین و به دستگاه‌ها ابلاغ می‌شود.

بنابر اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ وی در پایان با بیان اینکه دامنه معرفی مستعدان و نخبگان برای جذب، وزارتخانه‌ها، مؤسسات دولتی و شرکت‌های عمومی غیردولتی هستند، گفت: سازمان اداری و استخدامی براساس نیاز دستگاه‌ها برای جذب،‌ افراد را به دستگاه‌ها معرفی خواهد کرد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فارس نوشت: سردار فدوی گفت: برخی از این نوجوان ها و جوان های دستگیر شده در اعترافات خود از کلید واژه های مشترکی چون شبیه سازی اغتشاشات خیابانی به بازی های رایانه‌ای و همچنین اعتیاد و وابستگی شدید به فضای مجازی سخن می گویند؛  زمینه و بستری که شبکه‌ها و رسانه‌های مجازی و ماهواره ای دشمن به خوبی از آن برای اغفال و گمراه سازی، بهره گرفت..

6 ساعت پیش

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا صبح امروز (دوشنبه) در مراسم مشترک دانش آموختگی دانشجویان دانشگاههای افسری نیروهای مسلح در سخنان مهمی با اشاره به حوادث اخیر تأکید کردند: با صراحت می‌گویم این حوادث طراحی امریکا، رژیم صهیونیستی و دنباله‌روهای آنها است. مشکل اصلی آنها با ایران قوی و مستقل و پیشرفت کشور است. ملت ایران در این حوادث کاملاً قوی ظاهر شد و در آینده نیز هر جا که لازم باشد، شجاعانه وارد میدان خواهد شد.

7 ساعت پیش

«ویلیام برنز» مدیر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی این کشور علنا از اغتشاشات در ایران حمایت کرد.

7 ساعت پیش

اگر جزو افرادی هستید که به سردردهای مزمن مبتلا هستید، بهتر است بدانید کمبود برخی ویتامین‌ها باعث سردرد می‌شود و می‌توانید با مصرف ویتامین سردردتان را کاهش دهید.

7 ساعت پیش

در مریلند با پیراهن های بدون آستین نمی توان به پارک ها رفت، در ایالت ورمانت زنان باید برای گذاشتن دندان مصنوعی اجازه کتبی شوهرانشان را داشته باشند و در شهر آنیستون ایالت آلاباما پوشیدن شلوار جین آبی در خیابان "نوبل" غیرقانونی است.

8 ساعت پیش

لحظه‌ای که گل اول پورتو مقابل لورکوزن به ثمر رسید، کارگردان بیش از اینکه به دنبال گلزن باشد، در پی ثبت واکنش سازنده گل بود.

7 ساعت پیش

بر اساس اعلام مرکز لرزه نگاری کشور زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۴ ریشتر ساعت ۰۳:۵۱ دقیقه بامداد شهرستان خوی در آذربایجان غربی را لرزاند

7 ساعت پیش

ممنوعیت فروش آیفون ۱۴ در مشهد اگرچه خبری دقیق و کامل به‌حساب نمی‌آید و تا حدودی با شیطنت درآمیخته، اما ممکن است به اپیزود جدیدی از سریال مصائب گوشی‌های اپل در ایران تبدیل شود.

7 ساعت پیش

مدیر تیم فوتبال استقلال تهران گفت: کادر فنی گل‌گهر با توجه به شناختی که از ساپینتو داشت او را تحریک کرده تا زمینه‌ اخراجش مهیا شود.

7 ساعت پیش

بیشتر...