خبرگزاری ایسنا |
3 ماه پیش

انقلاب اسلامی با تفکرات منطقه ای بین المللی امام ره استمرار یافته است ایسنا

انقلاب اسلامی با تفکرات منطقه‌ای و بین‌المللی امام (ره) استمرار یافته است

یک کارشناس مسائل غرب آسیا اظهار کرد: در طول ۵ دهه گذشته انقلاب اسلامی ایران با تفکرات منطقه‌ای و بین‌المللی امام خمینی (ره) مبتنی بر مبارزه با استکبار و اشغالگری رژیم صهیونیستی شناخته شده و استمرار پیدا کرده است.

سید رضا صدرالحسینیدر گفت‌وگو با ایسنا در ارتباط با تاثیر اندیشه امام خمینی (ره) در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی گفت: امام خمینی( ره ) بر اساس شناخت دقیقی که از تحولات عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی داشته‌اند در طول زمان مبارزات خود و همچنین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در مورد مسائل موضع گیری و صحبت می‌کردند و در همین چارچوب بر ضدیت با اشغالگری رژیم صهیونیستی و همچنین استکبار آمریکا و حمایت از مظلومیت و مستضعفان جهان تاکید داشتند.

وی با بیان اینکه در واقع امام خمینی به عنوان یک مصلح از جهان اسلام توانستند با توجه به اندیشه‌هایشان تحولی را در افکار عمومی منطقه ایجاد کنند، ادامه داد: پس از تاکیدات ایشان در ارتباط با اهمیت مبارزه با استعمار و مخالفت با اشغالگری رژیم صهیونیستی شاهد وقوع حرکت‌هایی در عرصه منطقه‌ای بودیم و در همین چارچوب دشمن شناسی دقیق و واقعی را به جامعه مخاطب خود منتقل کردند.

این کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه تاثیرات اندیشه و نگاه امام در ارتباط با مسائل منطقه و عرصه بین‌المللی در بخش‌های قابل توجهی از غرب آسیا قابل مشاهده است، گفت: تشکیل گروه‌های مقاومت در فلسطین، لبنان و ... علی رغم فشارها و ترفندهای نظام سلطه، نتیجه اندیشه و نگاه امام است.

وی با بیان اینکه احترام بسیاری از گروه‌ها و حمایت آنها از انقلاب اسلامی بخاطر تفکرات و اندیشه‌های ضد استعماری امام خمینی (ره) است، اظهارکرد : این جمله مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه "انقلاب اسلامی بدون نام حضرت امام خمینی (ره) در هیچ جا شناخته شده نیست" در حوزه منطقه‌ای و بین‌المللی به اثبات رسیده است و در واقع انقلاب اسلامی مبتنی بر این تفکرات در طول پنج دهه گذشته شناخته شده و استمرار پیدا کرده است.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

خشت به خشت و رج به رج آجرهای کاروانسراهای ایرانی حکایت از خستگی پیران پا خسته‌ و در راه‌مانده‌ای دارد که از خوز و خوارزم تا جور و جاجرم و از ماوراءالنهر تا بین‌النهرین به منظور زیارت، سیاحت و تجارت، سفر می‌کردند.

1 ساعت پیش

تصویری عجیب از پارک کردن یک خودروی سواری که به خودروهای دیگر آسیب رسانده است.یک خودرو به صورت عجیبی روی خودروهای دیگر پارک شده است، این خودرو روی خودروهایی پارک شده است که قبلا در کنار این خیابان پارک بوده اند.

1 ساعت پیش

قهوه یک نوشیدنی بسیار پرطرفدار گاهی می‌تواند به دلیل زیاده‌روی در مصرف، مضر باشد.قهوه محبوب‌ترین نوشیدنی در جهان است و در سراسر دنیا افراد زیادی روز خود را با یک فنجان قهوه داغ شروع می‌کنند تا احساس نشاط کنند. هر چند اغلب افراد بر این باور هستند که قهوه یک نوشیدنی انرژی زا و کاملا بی خطر است، اما زیاده روی در مصرف قهوه عوارض و مضرات جدی برای بدن به همراه دارد.

1 ساعت پیش

فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد گفت: اولین درس در حکومت امام زمان(ع) خدامحوری است.

1 ساعت پیش

بارسلونا امشب جمعه، ۷ مهرماه به مصاف سویا می‌رود.

1 ساعت پیش

پرونده هفتمین هفته از رقابت‌های لالیگا در فصل 24-2023 با پیروزی اتلتیکومادرید در پامپلونا بسته شد.

نیم ساعت پیش

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: تقریب مذاهب اسلامی، پروژه بزرگی است که می‌تواند توانمندی‌های مسلمانان را شکوفا کند اما متاسفانه آن طور که باید به آن توجه نشده است.

1 ساعت پیش

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان در آیین افتتاح دو مدرسه شهرستان پلدختر از تحویل ۲۸۲ کلاس درس در مهرماه سال جاری خبر داد.

2 ساعت پیش

دیدارهای هفته ششم سری A ایتالیا با شکست سنگین شاگردان ژوزه مورینیو در خانه جنوا به پایان رسید.

نیم ساعت پیش

بیشتر...