خبرداغ |
۲ هفته پیش

مناظره چند نکته

مناظره و چند نکتهبه گزارشخبرداغبه نقل از روزنامه رسالت ، 1-صدا و سیما به نمایندگی از افکار عمومی مباحث مربوط به نخستین مناظره را به مسائل اقتصادی و طرح مطالبات معیشتی مردم اختصاص داد. سؤالات مهمی که هر کدام بخشی از بروز مشکلات اقتصادی کشور را واتاب می‌داد و نامزدها را در یک شرایط برابر چهره به چهره مردم قرار می‌داد. به هر نامزدی یک فرصت برابر برای پاسخگویی داده شد. به لحاظ تکنیک طراحی شده 
نه کسی می‌توانست در سخنان طرف مقابل ورود کند و نه بیشتر از زمانی که در نظر گرفته شده بود می‌توانست حرف بزند. در این تکنیک کاملا بی‌طرفی صدا و سیما مشهود بود.
2-برخی نامزدهای محترم بدون این که به سؤال توجه کنند مطالبی که از پیش تهیه کرده بودند، قرائت می کردند. این رویکرد خروج از مختصات مناظره و بی‌اعتنایی به افکار عمومی بود. همین رویکرد کمی مناظره را از مسیر ادب و اخلاق رقابت خارج کرد. اما خیلی زود طرفین فهمیدند باید به قاعده بازی احترام بگذارند والا با داوری مردم روبه‌رو هستند و نمی توانند به شعور عمومی اهانت کنند.
3- از 7 نامزد مطرح یکی خود را امتداد دولت اصلاحات آقای خاتمی و دیگری خود را با این تعریف از جناب آقای روحانی که؛ روحانی قوی‌تر و دنیادیده تر از همه شماست. به‌طور تلویحی امتداد دولت فعلی که خود یک مسئولیت کلیدی اقتصادی را برعهده دارد معرفی کرد. 5 نامزد دیگر مدعی بودند که گفتمان «تغییر» و «تحول» را نمایندگی می‌کنند.
مردم در قرن جدید ‌به‌دنبال شکل‌گیری یک دولت نو، که متضمن تغییر  و تحول باشد، هستند. بازگشت به عقب مشکلی از مشکلات کشور را حل نمی‌کند. ضمن این‌که از دولت اصلاحات تئوری توسعه سیاسی بیرون آمد و محصول آن فتنه 78  و اولین نبرد نرم دشمن علیه نظام بود. اصلاح‌طلبان و جناب آقای خاتمی از دولت کنونی تمام‌قد  از روحانی حمایت کردند. کادرهای اصلی دولت فعلی متشکل از اصلاح‌طلبان و هم‌پیمانان خود موسوم به عقلا و طرفدار اعتدال می‌باشد. لذا همه آنچه که  کادرهای اصلی دولت  اصلاحات و دولت کنونی در چنته داشتند طی 16 سال به میدان آوردند.
 محصول کار این میدان نامحبوب‌ترین دولت  پس از انقلاب با کارنامه اقتصادی است که صدای اقشار محروم و مستضعف جامعه را در آورده و طبقه متوسط را رنجور و ضعیف کرده است.
4- رقیب هراسی، دادن نسبت‌های ناروا به‌هم و انداختن مصائب دولت فعلی را به گردن کسانی که در دوره دولت کنونی مسئولیتی در دولت نداشتند از شگردهای نخ‌نمایی است که بعید است جواب بدهد. بخش دوم مناظره اختصاص داشت به نقدی که نامزدها از هم دارند. اگر در بخش اول نامزدها عجله نمی‌کردند و بحث نقد خود را آن‌جا مطرح می‌کردند آبرومندتر بود.
5- بخش سوم مصاحبه  اختصاص به این سؤال داشت که اگر شما رئیس‌جمهور شوید چگونه  می‌خواهید مشکلات اقتصادی را حل کنید. در این بخش نامزدها بیشتر خود را نشان دادند. این بخش علاوه بر این‌که نامزد باید دیدگاه خود را مطرح کند بحث «کارنامه» هم مطرح بود که برخی دستشان از این مقوله خالی بود   که صرفا به «طرح» ، «ادعا» و «وعده» گذشت.
باید به شعور مردم و انتخاب مردم احترام گذاشت. رأی مردم به هر کس تعلق بگیرد باید به او احترام گذاشت و کرسی ریاست‌جمهوری را باید به او سپرد و او رئیس‌جمهور همه است.

محمدکاظم انبارلویی

 #‌اخبار منبع: خبرداغ

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فرهاد اینالویی معاون فناوری اطلاعات بانک ایران‌زمین در تشریح نقطه نظرات خود از بانکداری دیجیتال می‌گوید: «وجه تمایز بانکداری دیجیتال با اشکال دیگر بانکداری تمرکز آن بر نیازهای مشتری و داده‌محور بودن آن است، این داده‌محور بودن است که کلان داده‌ای از مشتری به سیستم بانکی می‌دهد و این کلان‌داده‌ها هستند که تشخیص می‌دهند چه تسهیلاتی می‌تواند در اختیار مشتری قرار دهد.»

4 دقیقه پیش

نتایج یک مطالعه نشان داد که ۴۲ درصد از نمونه‌های ناگت‌های مرغ بررسی‌شده، به باکتری “استافیلو کوکوس اورئوس” آلوده بودند.

6 دقیقه پیش

همزمان با سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی اجرای طرح تحول اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم آغاز شد

14 دقیقه پیش

بسیاری از بیماری‌ها ریشه در کم‌خوابی و کاهش ساعت خواب دارند.

یک ربع پیش

۴ بازیکن فعلی پرسپولیس به علاوه ۵ بازیکن سابق این تیم و در مجموع ۹ پرسپولیسی برای تیم ایران برابر هنگ کنگ به میدان رفتند.

یک ربع پیش

کرباسیان عنوان کرد: حوزه معدن در ایران از عنایت‌های خداوندی است و با اکتشاف درست جزو ۸ کشور برتر دنیا خواهیم بود. ما در حوزه گاز در دنیا نخست و در حوزه نفت ذخایر بسیار خوبی داریم و بیش از ۳ میلیون تن ذخایر زغال‌سنگ پیش‌بینی‌شده داریم.

نیم ساعت پیش

قرارداد EPCطرح کریستال ملامین لردگان امروز با حضور رسول اشرف‌زاده مدیرعامل پترول، حسین بامیری نماینده لردگان در مجلس شورای اسلامی، نادر جداری مدیرعامل شرکت پتروآرمندلردگان و شرکت پناه صنعت پارت امضا شد.

نیم ساعت پیش

مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی از آغاز ثبت نام چهاردهمین جشنواره کارآفرینان برتر از امروز - سه شنبه اول تیر ماه - در سطوح استانی و ملی خبر داد و گفت: فرایند ثبت نام تا 10 مرداد ماه سال جاری ادامه دارد.

1 ساعت پیش

وزارت برق عراق اعلام کرد پس از توافق با ایران در مورد نحوه پرداخت بدهی به تهران، این کشور امیدوار به از سر گیری کامل واردات گاز از ایران است.

1 ساعت پیش

با تولید 82145 تن آهن اسفنجی در سومین ماه از فصل بهار، رکورد تولید این محصول در واحد احیاء مستقیم فولاد سفیددشت نسبت به آخرین رکورد ثبت شده در اردیبهشت ماه همین سال، به میزان 1045 تن ارتقا یافت.

1 ساعت پیش

سرمربی تیم ملی فوتبال چک پس از باخت شاگردانش به سه‌شیر به برتری حریف اذعان کرد اما صعود تیمش به مرحله بعدی را مهم دانست.

1 ساعت پیش

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت فرزند نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی را تسلیت گفتند.

1 ساعت پیش

طرح شیرین‌سازی برش سبک پتروشیمی بوعلی سینا، روز پنجشنبه با دستور رئیس‌جمهور به بهره‌برداری می‌رسد و بدین ترتیب ‌یکی از مهم‌ترین گلوگاه‌های تولید در هاب پتروشیمی ماهشهر مرتفع می‌شود.‌

1 ساعت پیش

حدیث امام علی (ع) درباره راهکار مقابله با ترس در انجام کار‌ها را در این مطلب بخوانید.

1 ساعت پیش

رسانه‌های عبری زبان طی روزهای گذشته اخباری ادعایی را از کاهش سطح سلامتی سید حسن نصرالله منتشر کرده و اهمیت حزب‌الله طی رهبری وی و نیز پیامدهای احتمالی فوت دبیرکل حزب‌الله را مورد بررسی قرار داده‌اند.

1 ساعت پیش

بیشتر...