خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

از توجه به اقتصاد رسانه تا ضرورت انگیزه سازی برای خبرنگاران ایسنا

از توجه به اقتصاد رسانه تا ضرورت انگیزه سازی برای خبرنگاران

ایسنا/خراسان جنوبیتوجه به اقتصاد رسانه و انگیزه سازی برای خبرنگاران استان از جمله مهم‌ترین درخواست‌های اصحاب رسانه در دیدار با استاندار خراسان جنوبی بود.

محمود رمضانی، معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، امشب ۲۵ دی در  دیدار استاندار خراسان جنوبی با رسانه‌های استان اظهار کرد: در استان نشریات، خبرگزای و مدیران مسئول رسانه‌ها همراه، همدل، نجیب و اهل تعامل هستند.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به فضای تعاملی ادارات و رسانه‌ها، بیان کرد: رسانه‌ها سعی می‌کنند فضای تعاملی زیادی را ایجاد  کرده و اداره کل فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی نیز در کنار آنان است.

رمضانی با اشاره به تشکیل شورای اطلاع رسانی استان، تصریح کرد: پیگیر جذب اعتبارات برای رسانه ها هستیم و از طرفی نیاز است که پایگاه‌های آموزشی حقوق رسانه ویژه مدیران برگزار شود.

وی یادآور شد: خدمات خوبی در حال انجام است و امیدواریم با تعامل با اصحاب رسانه بتوانیم سند توسعه رسانه‌ای استان را آماده‌ کنیم.

محمود مقامی، مدیر روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی نیز هدف از تشکیل این جلسه را بیان مشکلات و مسائل رسانه‌های استان و تلاش برای حل آن با هم افزایی و چاره اندیشی عنوان کرد.

وی بیان کرد: امیدواریم با نگاه همه جانبه استاندار خراسان جنوبی و توجه شایان ایشان به بحث رسانه شاهد تحولات بزرگی در این زمینه باشیم.

محمدرضا براتی درمیان، مشاور رسانه‌ای استاندار خراسان جنوبی نیز با اشاره به نگاه مطلوب استاندار به عرصه‌های رسانه و مطبوعات، تصریح کرد: رسانه امروز رکن مهم تصمیم گیری و قدرت در جهان است و خراسان جنوبی از لحاط وجود رسانه‌های فعال از جایگاه خوبی برخوردار است‌.

وی با بیان اینکه بحث انتشار اخبار خبر یک امانت است و رسانه‌ها باید آن را بدون کم  و کاست و در اولین فرصت به مخاطب منتقل کنند، تصریح کرد: نحوه اطلاع رسانی و تولید خبر به عنوان یکی از محورهای اصلی فعالیت‌هاست و باید واقع گرایی و الصلاح گرایی مدنظر قرار گیرد.

براتی با بیان اینکه سیاه نمایی تمام یکی از مهم ترین مشکلات حوزه رسانه است، اظهار کرد: به خصوص در خراسان جنوبی بیشتر به ارائه نداشته‌ها به جای داشته‌ها می‌پردازیم، اما باید به سمت تولید خبرهای مثبت و امیدآفرین به جای ناامیدی برویم.

وی بیان کرد: رسانه‌ها باید به مسائل استان نگاه کارشناسی داشته و از نگاه احساسی بپرهیزند؛ برای افرایش آگاهی عمومی مردم اثرگذاری داشته و نگرش نقد منصفانه را دنبال کنند؛ نهادینه کردن فرهنگ مطالبه گری و پیگیری مطالبات ملی و همچنین رعایت انصاف از مهم ترین ارکان است.

سمانه سالاری، مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان جنوبی نیز با اشاره به بحث پیوست رسانه‌ای در شورای اطلاع رسانی استان، گفت: این مطلب نباید تنها در حوزه حرف باقی بماند.

وی با اشاره به مطالبات رسانه‌های مکتوب در خصوص پرداختی‌های دستگاه‌ها، تصریح کرد: اگر به دنبال رونق اقتصاد رسانه‌ها هستیم باید راه‌های دریافت و پرداخت برای رسانه مشخص شود و رسانه‌ها در ساختار خود مورد حمایت قرار گیرند.

وی با بیان اینکه باید به دنبال ایجاد درآمد پایدار برای رسانه بود، تصریح کرد: تا زمانی که مدیر دستگاه اجرایی استان ما به طرفیت رسانه‌ای و خبرنگاران ما پی نبرد مشکلات ما اصافه خواهد شد.

سالاری ادامه داد: به کمک وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی دوره‌های آموزشی خوبی را برگزار کردیم، اما شرایط جامعه می‌طلبد که فرصت شغلی رسانه را با پلتفرم‌های مشخص شده در فضای مجازی دنبال کنیم.

وی با بیان اینکه جایگاه خبرنگاران بیش از این حرفهاست، افزود: امیدواریم با تعامل استاندار خراسان‌جنوبی ساخت خانه مطبوعات به عنوان دومین استان کشور را دنبال کنیم.

ایجاد فصل مشترک بین رسانه و مدیران، بیدار کردن روابط عمونی‌های ادارات برای بروز کردن اطلاعات دستگاه‌های اجرایی و تعامل با رسانه، حفظ حقوق خبرنگاران و اختصاص انگیزه‌هایی چون مسکن به آنان، توجه به اقتصاد رسانه، راه اندازی پژوهشکده رسانه، پالایش خبرنگاران در خانه مطبوعات، ایجاد چشم انداز مشخص و اولویت‌های هماهنگ برای رسانه‌ها، ایجاد رشته‌های مرتبط با رسانه و روابط عمومی در دانشگاه‌های استان، ایجاد رقابت پایدار و انگیزه سازی برای خبرنگاران، از جمله مهم ترین موارد مطرح شده توسط اصحاب رسانه در این جلسه بود.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وزارت اقتصاد و دارایی کره جنوبی اعلام کرده که این کشور ۱۸ میلیون دلار از دارایی‌های بلوکه شده ایران را به عنوان بدهی حق عضویت معوقه تهران به سازمان ملل پرداخت کرده است.

یک ربع پیش

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان گفت: در شناخت شخصیت حضرت زهرا (س) درک این نکته ضروری است که ایشان اولین شهیده راه ولایت بوده و برای دفاع از ولی و امام زمان خود جان فدا می‌کند و درس ولایت‌مداری برای ما شیعیان است.

یک ربع پیش

مهر نوشت:رئیس مجلس گفت: امیدوارم رویکرد صحیح دولت در بهره‌گیری از ظرفیت‌های کشورهای همسایه و نگاه به شرق منجر به رفع مشکلات اقتصادی کشور شود.

یک ربع پیش

بوشهر- امام جمعه آبدان به چرایی قرائت زیارت عاشورا اشاره کرد و افزود: در زیارت عاشورا درس‌هایی است که شیعیان باید هر روز آن را بخوانند.

نیم ساعت پیش

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح حمایت از کارخانجات و واحدهای صنعتی و تولیدی مخالفت کردند.

نیم ساعت پیش

عضو کمیسیون برنامه و بودجه از تصویب طرح رتبه بندی معلمان در لایحه بودجه ۱۴۰۱ خبر داد.

نیم ساعت پیش

وی تصریح کرد: در عرصه بین‌المللی نیز دیدگاه‌های دو رئیس‌جمهور به هم نزدیک بود و هر دو با یک جانبه‌گرایی غرب مخالفت کردند.

نیم ساعت پیش

فارس نوشت:جوکار گفت: باید یکبار برای همیشه بحث شرکت‌های تأمین نیروی انسانی و جذب نیرو به صورت شرکتی برای دستگاه‌های دولتی جمع شود این شرکت‌ها خود نوعی رانت و فساد هستند.

نیم ساعت پیش

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: پیش بینی ما این است که این قانون تا پایان بهمن یا قبل از سال جدید اجرایی شود.

نیم ساعت پیش

در زیارت امام رضا علیه‌السّلام وقتی نوبت به حضرت زهرا میرسد برای صلوات -آن زیارتی که سر تا پا صلوات است- [میگوید]: اَللّهُمَّ صَلِ عَلی فاطِمَةَ بِنتِ نَبیِّک؛ این یک خصوصیّت. خب، این خصوصیّت خیلی مهمّی است؛ البتّه قابل تأسّی نیست؛ همه دختر پیغمبر نمیشوند؛ امّا انتساب به پیغمبر به‌صورت دختر او، نشان‌دهنده‌ی رفعت مقام است.

نیم ساعت پیش

اهواز- پس از دو سال وقفه به دلیل شیوع کرونا، ملی‌پوشان دوچرخه‌سواری سرعت ایران با حضور در یادمان شهدای شلمچه در خرمشهر خوزستان به مقام شامخ شهیدان دفاع مقدس ادای احترام کردند.

نیم ساعت پیش

چلسی در حالی امشب به مصاف تاتنهام خواهد رفت که آمار نشان می‌دهد سال‌های اخیر نتایج خیلی خوبی مقابل این رقیب همشهری گرفته است.

1 ساعت پیش

حساسترین دیدار امشب سری آ ایتالیا بین دو تیم میلان و یوونتوس در سن سیرو برگزار می‌شود.

1 ساعت پیش

کیومرث اشتریان استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در روزنامه شرق نوشت:محمد فاضلی فخر دانشگاه است. قرارداد او تمدید نشده و دیگر اجازه تدریس در دانشگاه را ندارد.

1 ساعت پیش

ایسنا نوشت:نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز به بررسی گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد طرح ساماندهی صنعت خودرو می پردازند.

1 ساعت پیش

بیشتر...