خبرگزاری رضوی |
۱ هفته پیش

همکاری ایران روسیه برای مقابله موثر با تحریم های غیرقانونی رضوی

در دیدار وزرای خارجه مطرح شد؛
همکاری ایران و روسیه برای مقابله مؤثر با تحریم‌های غیرقانونی
به گزارشخبرگزاری رضوی،در دیدار «لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص طیف وسیعی از موضوعات مورد علاقه دو کشور گفتگو و تبادل نظر شد.
طرفین ضمن اظهار رضایت از روند رو رو به رشد روابط و تأکید بر لزوم تسریع در توافقات صورت گرفته در دیدار رؤسای جمهور دو کشور در سفر جناب رئیس‌جمهور به مسکو و همچنین مسئولین عالی اقتصادی دو کشور تأکید کردند.
بررسی زمینه‌های افزایش مبادلات بازرگانی، تسریع در اجرای طرح‌های مشترک اقتصادی، تسهیل سرمایه‌گذاری، همکاری برای مقابله مؤثر با تحریم‌های غیرقانونی بویژه در بازار انرژی، و توسعه دامنه همکاری‌های بانکی و مالی از دیگر موضوعاتی بود که وزرای خارجه در خصوص آن تبادل نظر کردند.
وزرای خارجه همچنین با مرور تحولات منطقه‌ای در قفقاز جنوبی، افغانستان، یمن، سوریه و فلسطین، راجع‌به برگزاری نشست آتی سه کشور همسایه و کشورهای قفقاز جنوبی و نشست رؤسای جمهور روسیه، ترکیه و ایران در چارچوب روند آستانه در تهران هماهنگی کردند.
وزیر خارجه روسیه با اشاره به مخالفت روسیه با حملات اخیر رژیم صهیونیستی به فرودگاه و اماکن غیر نظامی سوریه، بر لزوم حمایت از حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه تأکید کرد.
«لاوروف» حمایت کشورش از احیای برجام براساس توافق سال ١٣٩۴ بدون هرگونه اضافه و کاهش را اعلام کرد.
همچنین وزیر امور خارجه روسیه گزارشی از آخرین وضعیت تحولات اوکراین ارائه و تأکید کرد برخی کشورهای غربی در راستای پیشبرد سیاست خود مبنی بر یکجانبه‌گرایی از اوکراین سوءاستفاده کرده و درصدد تضعیف روسیه از این طریق هستند.
ارتقای همکاری‌های ایران با سازمان‌ها و مجامع منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله شانگهای اتحادیه اقتصادی اوراسیا و بریکس از دیگر محورهایی بود که وزرای خارجه راجع‌به آن گفتگو کردند. طرف مقابل بر حمایت کشورش در این زمینه نیز تأکید کرد.
 


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

انتقادات سعید عبدولی و پیشنهاد عبدالله روا برای این کشتی گیر را ببینید.

5 ساعت پیش

 یک کانال تلگرامی نزدیک به جریان موسوم به انقلابی و ج

6 ساعت پیش

آیا می دانید نیش زنبور عسل چه فایده هایی برای انسان دارد؟ در این مقاله به بررسی فواید نیش زنبور عسل بر روی انسان می پردازیم.

5 ساعت پیش

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: «پس از بیش از یک سال مذاکره، خطر عبور نکردن از خط پایان را داریم. ما باید در اسرع وقت توافق را منعقد کنیم و به اجرای کامل برجام برگردیم.»

5 ساعت پیش

روایت عبدالله روا از درگیری علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی و پولادگر، معاونت وزارت ورزش بر سر بودجه اختصاص یافته به کشتی را ببینید.

5 ساعت پیش

قیمت مرغ در بازار قزوین این هفته نیز مانند هفته‌های گذشته با افزایش روبه‌رو شد و از ۵۵ هزار تومان به ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان رسید.

5 ساعت پیش

توضیحات اسماعیل حیدرپور، مدیر عامل باشگاه شهرخودرو درخصوص طلب این باشگاه از پرسپولیس بابت یحیی گل محمدی را ببینید.

5 ساعت پیش

تیم ملی بسکتبال ایران در نخستین بازی رسمی خود با سرمربیگری سعید ارمغانی، به مصاف قزاقستان می‌رود.

5 ساعت پیش

این ادعا در واقع بازنشر مجدد شایعه‌ای است که ۳سال قبل برای اولین بار بعد از تودیع سردار نصیری از فرماندهی حفاظت سپاه در فضای مجازی و توسط رسانه‌های فارسی زبان خارجی مطرح شده بود.

5 ساعت پیش

بیشتر...