خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

نمایش تمبرهایی با محوریت فلسطین در موزه حرم رضوی تسنیم


نمایش تمبرهایی با محوریت فلسطین در موزه حرم رضوی

مسئول گنجینه سکه و تمبر موزه مرکزی آستان قدس رضوی گفت:گنجینه تمبر، اسکناس و سکه موزه رضوی به مناسبت بزرگداشت روز جهانی قدس نمایشگاهی از صدها قطعه تمبر با محوریت فلسطین و مقاومت چاپ شده در کشورهای مختلف جهان را به نمایش گذاشته است.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیماز مشهد، به نقل از آستان‌نیوز، محمد حسین یزدی‌نژاد، اظهار داشت: اقدام کشورهای مختلف در انتشار تمبر با محور فلسطین را در راستای دفاع از آرمان آزادی فلسطین، حفظ مسجدالاقصی، معرفی قبه الصخره عنوان کرد.

ویتصویر قدس در چنگال صهیونیست بین الملل، تصویر شهید شیخ راغب حرب روحانی مبارز لبنانی و امام جمعه اهل سنت و حاکم شرع دادگاههای شهر صور لبنان که در سال 1362 ش به دست دژخیمان صهیونیست به شهادت رسید، تصاویر خرابی‌های اطراف مسجدالاقصی به دست صهیونیست‌ها، تصاویر به آتش زدن مسجدالاقصی توسط صهیونیست‌ها، سلطان صلاح الدین ایوبی سردار کشورهای اسلامی در جنگ‌های صلیبی که بیت المقدس را در سال 1187 م از چنگال آنها آزاد کرد، کودکان یتیم فلسطین را از جمله موضوعات تمبرهای به نمایش درآمده عنوان کرد.

مسئول گنجینه سکه و تمبر موزه مرکزی آستان قدس رضوی تصریح کرد: تصویر شهید عزالدین قسام از مجاهدان و عالم مسلمان جنبش ضد استعماری اعراب بر علیه انگلیس غاصب که در سال 1314 ش در جنین به شهادت رسید، تصویر شهید سلیمان خاطر از افراد پلیس مرزی مصر که در سال 1364 به دست رژیم صهیونیستی پس از کشتن 7 سرباز صهیونیست در صحرای سینا به شهادت رسید، تصویر مبارزین شهید فلسطینی که علیه صهیونیستهای خونخوار قیام کردند، شهید سید عباس موسوی رهبر فقید حزب الله لبنان ، به آتش کشیدن تانک مرکاوا ارتش صهیونیستی به دست مبارزین فلسطینی، تصویر شهید دکتر فتحی شقاقی از مبارزان فلسطین، فارغ التحصیل رشته پزشکی و دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز از دیگر موضوعات تمبرهای به نمایش در آمده است .

یزدی نژادخاطرنشان کرد:ایران ، اردن ، لیبی ،کویت، موریتانی،عربستان صعودی ، مراکش ، اندونزی ، مالزی ، جمهوری نیجر ، تونس، پاکستان، یمن، قبرس، گامبیا، سنگال، سومالی، عراق، سوریه، جمهوری مالی، شیخ نشین ابوظبی، قطر، شیخ نشین شارجه، مصر از جمله کشورهای جهان اسلامی هستند که به چاپ تمبر با موضوع فلسطین و روز جهانی قدس اقدام کرده اند.

گفتنیاست،این نمایشگاه در محل گنجینه تمبر، اسکناس و سکه موزه رضوی از 15 فروردین ماه به مدت 10 روز در معرض بازدید عموم قرار دارد.

انتهای پیام/282/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان کرمانشاه گفت : از حدود ۳۴ هزار واحد روستایی ساخته شده برای مددجویان کمیته امداد در سراسر کشور سهم استان کرمانشاه ۳۳۰ واحد است که امروز در مراسمی به صورت همزمان با دیگر استان‌ها افتتاح و به متقاضیان واگذار شد.

نیم ساعت پیش

برخی منابع دیپلماتیک ایرانی از پیام‌هایی خبر دادند که ایران پس از حمله تنبیهی اخیر علیه رژیم صهیونیستی، داده است.

یک ربع پیش

اگر غذایی روی زمین ریخت و بلافاصله برداشته شد،‌خوردنش اشکالی ندارد؟

یک ربع پیش

 سالن ورزشی بانوان زرند تا یک ماه دیگر افتتاح می شود. 

یک ربع پیش

وزیر فرهنگ رژیم صهیونیستی عقب نشینی از غزه را با هدف رسیدن به توافق برای تبادل اسرا با حماس دانست.

یک ربع پیش

استاندار کرمان از مسیل‌ها و رودخانه فصلی رودبار جنوب بازدید کرد.

یک ربع پیش

دبیر جامعه روحانیت شیراز اعتقاد دارد که نبود امکانات مناسب و در شأن روحانیت باعث شده تا استقبال نسبت به حوزه‌های علمیه روند کاهشی داشته باشد.

یک ربع پیش

معاون پرستاری وزارت بهداشت، از ابلاغ تعرفه خدمات پرستاری ۱۴۰۳ خبر داد و گفت: تعرفه ترجیحی خدمات پرستاری برای نخستین بار برای مناطق کمتر برخوردار تصویب شد.

12 دقیقه پیش

خطوط هواپیمایی عراق دوشنبه شب اعلام کرد که از فردا (سه‌شنبه)، پرواز‌های خود به ایران را از سر می‌گیرد.

12 دقیقه پیش

بیشتر...