خبرگزاری رضوی |
۱ هفته پیش

هماهنگی و همدلی حقوقی ها بازار بورس را آرام می کند - رضوی

تحلیلگر بازار بورس در گفت و گو با خبرگزاری رضوی:
هماهنگی و همدلی حقوقی ها بازار بورس را آرام می کند
قاسم صادقی در گفت و گو باخبرگزاری رضویدر پاسخ به این سوال که در حال حاضر به نقطه ای رسیده ایم که عرضه های اولیه سودآوری ندارد اظهار کرد: بله خیلی از عرضه های اولیه که حدود ۶ و یا ۷ ماه پیش عرضه شدند در حال حاضر به زیر قیمت رسیدند و عملا زیان ده شدند، همچنین صندوق پالیش دوم که مشخص است و ۳۵ درصد در ضرر است.

وی افزود: این موضوع قاعدتا اعتماد سهام دادان را خدشه دار خواهد کرد و خیلی از سهام دارانی که تازه وارد بازار شده بودند ضررهای زیادی کردند اما اکنون زمانی است که یکی از اولویت های دولت باید این مهم باشد که بازار سرمایه را متعادل کند، منظورمان این نیست که دقیقا برگردیم به جایی که بودیم و عدد دو و میلیون ۱۰۰ هزار واحد را در شاخص ببینیم.

این تحلیلگر بازار بورس تاکید کرد: ما می گوییم در بازار سرمایه باید تعادل ایجاد شود و عملا هیجانات کاسته شود و خیلی از سهم ها منفی های پی در پی و بدون دلیل بنیادی می خورند، قاعدتا اینها ناشی از هیجانات سیاسی که به وجود آمده، بی اعتمادی ها و گاها رفتارهای نامناسب حقوقی هاو بازار گردان ها است که نوسان گردی در بازار می کنند و عملا باید حل شود.

از او می پرسیم با این اوصاف چه بر سر اعتماد مردم می آید که پاسخ داد: دولت مجبور است و باید اعتماد مردم را در بازار سرمایه و بورس به دست بیاورد اما ظاهرا الان بازار سرمایه اولویت دولت نیست درحالی که باید اولویتش باشد، البته این راهم متذکر بشوم مخالفان دولت هم خرابکاری هایی می کنند یعنی در نهایت دعواهای سیاسی به بازار بورس کشیده شده و بازار سرمایه محلی شده برای اینگونه دعواها که ضرر و زیانش را عملا سهام داران خورد می بینند و این برای کشور نامناسب است، درهرصورت باید این داستان تمام شود و همگی همدل روی بازار سرمایه هم‌نظر باشند و حمایت کنند.

صادقی ادامه داد: این نکته مهمی است، به بیان بهتر هماهنگی حایز اهمیت است اما حقیقت این است که هماهنگی نیست و موردی که وجود دارد این است که سرمایه های مردم می تواند بعد از بورس به جای دیگری منتقل شود، زمانی مردم خسته می شوند و سرمایه های خود را به حوزه های دیگری می برند.

وی تصریح کرد: فعلا دلار باید دارای ثبات باشد و روند نزولی آرام را در پیش بگیرد، اینکه دولت نمی خواهد سمت دلار برود درست، اما واقعا باید به بورس رسیدگی کند.

این تحلیلگر بازار بورس در پاسخ به اینکه وضعیت اقتصادی بعد این دوره را در حوزه مسکن و..‌. چطور پیش بینی می کنید گفت: در حوزه مسکن می توانیم بگوییم اکنون تقریبا ثباتی در حال رخ دادن است اما در حوزه مسکن می شود افزایش تقاضا و معاملات را تاحدودی داشته باشیم به دلیل اینکه سرمایه هایی که در بورس بوده دوباره به بازار مسکن منتقل می شود اما من مناسب میبینم که این اتفاق نیفتد و در بورس ضررهایی که اتفاق افتاده جبران شود و در جاهایی که در کشور نیاز به سرمایه گذاری داریم سرمایه ها گردش پیدا کند. به طور کلی به نظر بنده عملکرد بازار گردان ها و حقوقی ها و هماهنگی بین این موارد مهم ترین کاری است که دولت باید انجام دهد و گروه های دیگری که در کشور فعال هستند هم باید با همدلی از بازار حمایت کنند.


#‌اخبار_روز
منبع: خبرگزاری رضوی


تبلیغات

مطالب مرتبط

مشهد- دبیر یازدهمین دوره جشنواره شعر رضوی به زبان عربی گفت: خوشبختانه این جشنواره مورد توجه شاعران قرار گرفته و هر ساله و به صورت مستمر شرکت کنندگانی از خارج ایران داریم.

10 ساعت پیش

رئیس جمهوری ونزوئلا حمله به خط لوله گازی کمپانی نفت و گاز دولتی "پترولئوس دو ونزوئلا" را که باعث آتش سوزی گسترده در تاسیسات آن در ایالت آنسوآتگی در شمال شرق این کشور شد، محکوم کرد.

10 ساعت پیش

مدیرکل گمرک ایلام گفت: در سال جاری ۷۹۲ هزار تن کالا از مرز مهران به عراق صادر شده است.

10 ساعت پیش

یک رسانه عرب زبان نوشت که اگر رئیس جمهوری پیشین آمریکا در پرونده‌های قضایی مطرح شده علیه او محکوم نشود، ممکن است که بار دیگر به کاخ سفید بازگردد اما با این وجود؛ حکام عرب به شدت از پیروی از دیکته‌های او حتی در آخرین لحظات حضورش در کاخ سفید پشیمان هستند.

11 ساعت پیش

رییس مرکز مدیریت سوانح و فوریت های پزشکی رفسنجان گفت: در پی دو حادثه رانندگی در محورهای رفسنجان متاسفانه دو نفر جان خود را از دست دادند و سه نفر مجروح شدند.

11 ساعت پیش

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان با اعلام خطر و هشدار نسبت به بروز موج چهارم کرونا در مناطق جنوب استان فارس گفت: افزایش میزان مراجعه کنندگان افراد مشکوک کرونایی طی روزهای گذشته امکان دارد وضعیت این مناطق را برای روزهای آینده دچار چالش جدی کند.

11 ساعت پیش

مت رایان سنگربان استرالیایی برایتون با قراردادی تا پایان فصل به آرسنال ملحق شد.

11 ساعت پیش

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان اعلام کرد: در سال جاری مورد قطعی مبنی بر ابتلای حیات وحش و پرندگان مهاجر حاضر در زیستگاه های آبی استان به بیماری های آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و کرونا دیده نشده است.

11 ساعت پیش

علیرضا سلیمی خراشاد از انجام حدود 55 هزار تست مولکولی تشخیص کرونا در مجموع آزمایشگاه های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از افراد مشکوک به این بیماری خبر داد.

11 ساعت پیش

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در حکمی حجت‌الاسلام والم

11 ساعت پیش

عبدالحسین سجادی گفت: از ابتدای امسال 103 زندانی جرائم غیرعمد از زندان های سیستان و بلوچستان زندان آزاد شدند.

11 ساعت پیش

مهدی ترابی در آستانه بازگشت به تیم فوتبال پرسپولیس قرار گرفته اما در این راه موانعی هم وجود دارد.

11 ساعت پیش

رئیسی گفت: امسال ٢٢ بهمن به شکلی برگزار می‌شود که افراد تجمع نداشته باشند و این مراسم با موتوری یا خودروهای شخصی است.

11 ساعت پیش

کاپیتان سابق پرسپولیس در پایان بازی با استقلال پیراهن این تیم را درخواست کرد.

11 ساعت پیش

متخصص بیهوشی و مراقبت های ویژه، در مورد وضعیت بیماری مهرداد میناوند، توضیحاتی ارائه داد.

11 ساعت پیش