4 روز پیش
2 بازدید

خداداد عزیزی: حمیداوی استطاعت گذشته را ندارد | شهرآرانیوز

خداداد عزیزی: حمیداوی استطاعت گذشته را ندارد
خداداد عزیزی، غزال تیزپای فوتبال ایران معتقد است مالک باشگاه شهرخودرو استطاعت مالی را ندارد که مثل سال‌های قبل هزینه کند!
به گزارششهرآرانیوز؛ بازیکن سابق فوتبال مشهد که این‌روز‌ها بیشتر در فضای مجازی و در رسانه‌های مختلف به‌عنوان مجری برنامه‌های ورزشی فعالیت می‌کند، روز گذشته درباره آخرین وضعیت باشگاه شهرخودرو مشهد صحبت کرد. خداداد عزیزی در آخرین تمرین شهرخودرو پیش از عزیمت به قطر شرکت کرد و گپ مفصلی هم با رحمتی زد. غزال تیزپای فوتبال ایران معتقد است مالک باشگاه استطاعت مالی را ندارد که مثل سال‌های قبل هزینه کند!


شهرخودرو برای صعود شانس نداشت

شهرخودرو با توجه به حضور ۲ تیم الهلال و پاختاکور در این گروه عملا شانس چندانی برای صعود نداشت. این تیم در گروه بسیار سختی قرار گرفته است و من به رحمتی هم پیشنهاد کردم تا در این بازی‌ها به‌نوعی عیار تیمش را محک بزند و بازیکنان جدیدش را آزمایش کند و درواقع انتظار چندانی برای صعود نداشته باشد. همان‌طور که می‌دانید شهرخودرو خیلی از بازیکنان باارزش خودش را از دست داده و این موضوع در روند تیم خواه‌ناخواه بسیار تأثیرگذار است. برفرض مثال محمدحسین مرادمند در قلب دفاع در این چند سال جزو بازیکنان کلیدی این تیم محسوب می‌شد و قطعا غیبت او در این فرصت بسیار کم قابل‌رفع نیست.


تصمیم رحمتی برای بازی‌دادن به صفائیان، حرفه‌ای بود

من معتقدم اگر خود رحمتی درون دروازه می‌ایستاد، با توجه به اینکه در بخش قبلی صحبتم گفتم که شانس زیادی برای صعود نداشتیم، دیگر جایی برای محک جدی این گلر جوان در اختیار نداشت. شاید اگر برای مثال شهرخودرو برای صعود از گروه تنها به یک برد احتیاج داشت، خودش درون دروازه قرار می‌گرفت. بگذارید مثالی بزنم. در دورانی که صحبت خروج مسی از بارسلونا شده بود، یکی از بزرگان فوتبال صحبت بسیار جالبی را مطرح کرد. او درجایی گفته بود در هر حال مسی از این تیم خواهد رفت. امسال اگر نه، سال دیگر و درنهایت مسی از دنیای فوتبال خداحافظی می‌کند، پس بارسلونا باید عادت کند که چطور بدون مسی بازی کند و ببرد، هرچقدر هم که سخت باشد.
 
حالا درباره بازی‌نکردن مهدی هم وضع تقریبا به‌همین‌شکل است. او در‌هر‌حال قصد دارد که از فوتبال خداحافظی کند، همان‌طور که خودش اعلام کرده و قطعا شهرخودرو باید بدون مهدی رحمتی و با یک دروازه بان جدید پا به کارزار لیگ برتر بگذارد. من فکر می‌کنم کاری که او کرد، آن‌چنان غیرحرفه‌ای نبود. فرض می‌گیریم او خودش درون چهارچوب قرار می‌گرفت، گل هم نمی‌خورد و بازی صفر- صفر تمام می‌شد، چه فرقی به حال شهر‌خودرو می‌کرد؟ بالاخره آنچه مسلم است، مهدی رحمتی اگر بخواهد در لیگ ایران مربیگری کند، از درون دروازه این امر ممکن نیست، تعارف هم نداریم.


کار مهدی رحمتی با بازیکنانی که جذب کرده، سخت است

قبل از آنکه تیم به قطر برود، در یک گفت‌و‌گوی خصوصی به رحمتی گفتم این بازیکنانی که تو در حال جذبشان هستی، ممکن است از نظر خودت بازیکنانی باشند که بتوانند به تو کمک کنند، اما انتظار از شهر‌خودرو در شهر مشهد بالا‌ست؛ چراکه این تیم ۳ سال است که در رده‌های اول تا چهارم لیگ قرارگرفته است و در مردم شهر مشهد توقع ایجاد کرده است. بر فرض مثال شما وقتی مرادمند را از دست می‌دهید، نمی‌توانید با یک بازیکن جوان کار را برای تیمت به‌اصطلاح در‌بیاورید. به‌همین‌دلیل کار مهدی رحمتی با توجه به بازیکنان جوانی که می‌خواهد او بازی دهد، خیلی سخت است و من آرزو می‌کنم او از پسِ چالش جدیدش بربیاید.


مردم مشهد باید انتظاراتشان را از این تیم پایین بیاورند

من اعتقاد دارم این تیم خصوصی نمی‌تواند حریف مخارج زیادی شود که در‌حال‌حاضر در بسیاری از تیم‌های دولتی شاهد آن هستیم. طبیعتا مردم هم باید سطح توقعاتشان را پایین بیاورند. به‌هرحال با توجه به اینکه شرایط اقتصادی بدی را تجربه می‌کنیم، مالک باشگاه این استطاعت مالی را ندارد که مثل سال‌های قبل هزینه کند. آن‌هایی که بیرون گود نشسته‌اند و می‌گویند که چرا فلانی را نگرفتی و چرا فلانی را از دست دادید، این را هم در نظر داشته باشند که اگر پول کافی بود، بازیکنی از دست نمی‌رفت و اگر هم می‌رفت نفراتی در همان حد‌و‌اندازه جایگزین می‌شد. اما من باوجود تمام صحبت‌هایم، امیدوارم در لیگ بیستم اتفاقات خوبی برای تیم شهرم و مهدی رحمتی رقم بخورد؛ ولی نمی‌توان منکر این مسئله شد که کار بسیار سخت است.


مدیران باعث به‌وجود‌آمدن مشکلات بزرگ فوتبال ما هستند

پیش‌کسوت فوتبال مشهد در انتها درباره شرایط و قوانین چذب بازیکنان خارجی هم گفت: متأسفانه در طی سال‌های اخیر، بازیکنان و مربیان خارجی بی‌کیفیت بی‌شماری به فوتبال ورود کرده‌اند که به‌خاطر عدم تنظیم قرارداد درست، بابتشان محکوم شده‌ایم که در این موضوع باز هم همین مدیران مقصرند، به‌این‌دلیل که خودشان باعث ورود آن‌ها به فوتبال شده‌اند. مثلا ویلموتس که امروز می‌خواهد میلیارد‌ها تومان از فوتبال ما خسارت بگیرد، خود همین آقایان باعث ورودش شده‌اند. خود همین دوستان گفته‌اند که قراردادش روشن است و این آدم بسیار نجیبی است و ما قرارداد بسیار خوبی با او بستیم.
 
در کل می‌خواهم بگویم که هر کاری کردند، خودشان کردند. اگر نظر من را در رابطه با این مسئله می‌خواهید، نظر من این است که مشکل اصلی همین مدیرانی هستند که فوتبال را اداره می‌کنند، چراکه اصلا کارشان را بلد نیستند و باوجود این ناآگاهی حتی حاضر نمی‌شوند ۲ نفر مشاور خبره و آگاه به قوانین روز دنیا را در کنار خودشان استخدام کنند تا این‌حد دچار ضرر نشوند.
 
اصلا مگر می‌شود تیم فوتبال پرسپولیس ۴ سال متوالی قهرمان ایران شود، اما مربی‌اش تنها چند روز مانده به حضور در مهم‌ترین تورنمنت باشگاهی در سطح آسیا عنوان کند که می‌خواهد برود. علاوه بر او ترابی برود، علیپور برود، بیرانوند برود. در تمام دنیا رسم بر این است تیمی که قهرمان می‌شود، وظیفه مدیرانش این است که بازیکنان تیم را برای فصل جدید حفظ کنند. اگر خاطرتان باشد مدیر باشگاه بارسلون هفته گذشته عنوان کرد که «اگر مسی با رفتن من می‌ماند، من همین امروز استعفا می‌کنم و می‌روم».
 
کدام‌یک از مدیران ما جرئت به‌زبان‌آوردن این جمله را دارند؟ متأسفانه مسئولان فوتبال ما معمولا با رابطه پا به فوتبال می‌گذارند و تنها به‌دنبال شهرت و مصاحبه و در کل اوضاع‌واحوال خودشان هستند، چون که می‌دانند ظرف یک سال اخراج می‌شوند. شما نگاه کنید باشگاه پرسپولیس که توانسته است به‌قول‌معروف پوکر کند، در این چند سال گذشته چند مدیرعامل داشته است. واقعا چطور می‌شود که یک باشگاه در این حد‌و‌اندازه تا به‌این‌حد تغییرات مدیریتی داشته باشد. بیایید باور کنیم که فوتبال ما برای رسیدن به موفقیت‌های دائمی نیاز به یک تعریف ساختاری منطبق با اصول حرفه‌ای روز دنیا را دارد که در غیر‌این‌صورت در بهترین حالت ممکن، وضعیت به‌همین‌نحو است که می‌بینید.


#‌اخبار #‌مشهد
منبع: شهرآرانیوز


مطالب پیشنهادی

رویارویی‌ پارلمانی احمدی‌نژادی‌ها با روحانی /قالیباف ضربه‌گیر می‌شود؟

نوع کنشگری اصولگرایان مجلس یازدهم در قبال دولت حسن روحانی به پرسش اصلی این روزهای محافل سیاسی تبدیل شده است.

گپ و گفت خواندنی با یکی از کارگزاران رژیم پهلوی در مورد امام خمینی: یک پاپاسی از وجوهات را جابجا نمی کرد/امام خمینی در حد پاپ است

جماران نوشت: یکی از مسئولین رده بالای دولت شاه در مصاحبه ای گفت: تمام چیزی که به «سهم امام» معروف است پولی مال آنها است و طبق موازین شرعی از شیر مادر هم برای آنها حلال تر است. ولی تمام این پول از یک طرف می آید و از یک طرف دیگر می رود. آدمی که در حد پاپ است، زندگی او در حد ارزان ترین زندگی است.

از قدیمی‌ترین نماینده مجلس تا بازگشت پارلمانتاریست‌ها به بهارستان

۱۰۴ نماینده منتخب مجلس آینده پیشتر هم بر صندلی های نمایندگی مجلس تکیه زده اند، سیدرضا تقوی قدیمی ترین آنهاست و محمد مهدی مفتح بیشترین تعداد حضور در ادوار مختلف مجلس را در کارنامه پارلمانی اش به ثبت رسانده است.

به روغن انداختن خورش | نکات به روغن انداختن خورش و ترفندهای آشپزی

به روغن انداختن خورش و نکات به روغن انداختن خورش و ترفندهای آشپزی و جا انداختن خورشت فسنجان و روش سرخ کردن سیب زمینی رستورانی را در پرشین وی بخوانید

اگر خورش شور شد چکار کنیم | اگر خورش شور شد چکار کنیم تا شوری آن از بین برده شود

اگر خورش شور شد چکار کنیم و اگر خورش شور شد چکار کنیم تا شوری آن از بین برده شود و چند روش کاربردی برای رفع شوری غذا را در پرشین وی بخوانید

دعوای کرونایی سیاسیون به قیمت جان مردم /یا کمک کنید یا سکوت /زمان حمله به دولت است یا حمایت؟ /توصیه‌ها و تلنگرها به سیاستمداران

کاربران خبرآنلاین درباره دعواهای سیاسی کرونازده نظر دادند و به سیاسیون در این رابطه توصیه‌هایی کردند.

بو دادن بادام زمینی | روشی آسان و متفاوت برای بو دادن بادام زمینی

بو دادن بادام زمینی و بو دادن بادام زمینی در منزل و بادام زمینی و خواص بادام زمینی و بادام زمینی چه مواد مفیدی دارد و آشنایی با خواص بادام زمینی را در پرشین وی ببینید

صوفی: در ۱۴۰۰ اگر کاندیدای اصلاح‌طلب داشتیم، شرکت می‌کنیم

وزیر دولت اصلاحات می گوید: پیش بینی ما این است که اگر اجازه دهند کاندیدای مورد نظرمان را وارد صحنه انتخابات ۱۴۰۰ کنیم اوضاع تغییر خواهد کرد. اما مردم دیگر با کاندیداهای دست دوم، اجاره ای و ... پای صندوق نمی آیند.

با مسیح مهاجری؛ از دلتنگی برای هاشمی تا اختلافات در حزب جمهوری

حجت الاسلام مسیح مهاجری می گوید: آقای هاشمی در سال‌های آخر عمر خودشان هیچ نفوذی به عنوان لابی در شورای نگهبان نداشتند و حتی خیلی از افراد به دلیل ارتباط با آقای هاشمی رد صلاحیت می‌شدند؛ شما فکر می‌کنید اگر آقای هاشمی بودند با لابی کردن در شورای نگهبان صلاحیت افرادی می‌شد تأیید شود؟ خیر برعکس بود.

علت تیره شدن خورش قیمه | علت تیره شدن خورش قیمه چه می تواند باشد

علت تیره شدن خورش قیمه و علت تیره شدن خورش قیمه چه می تواند باشد و خوشرنگ شدن خورشت و چگونه خورشت قیمه خوشرنگ طبخ کنیم را در پرشین وی بخوانید

رهبر انقلاب آمار ارائه ‌شده در سخنرانی خود را اصلاح کردند

رهبر انقلاب اسلامی فرمایشات امروز خویش درباره آمار تلفات ناشی از شیوع بیماری کرونا در سطح جهان را تصحیح کردند.

صادق خرازی: رهبری نمی‌گذارند دولت سقوط کند /سردار سلیمانی میلی به ریاست جمهوری ندارد

صادق خرازی، دبیرکل حزب ندای ایرانیان می گوید: رهبری انقلاب نمی‌گذارند که دولت سقوط کند. من احتمال این موضوع را یک در هزار هم نمی‌بینم که رهبری اجازه دهند مجلس وارد استیضاح رئیس‌جمهوری شود مگر این‌که شرایط کشور به گونه‌ای شود که آقای روحانی بخواهد در مقابل همه‌چیز بایستد.

سیاسی کردن کرونا به نفع هیچ‌کس نیست

بیش از یک ماه از ورود و شیوع فراگیر ویروس منحوس کرونا در کشور می گذرد، علاوه بر به خطر افتادن سلامت جسمی و روانی مردم، مشکلات معیشتی، تعطیلی همه مشاغل، به صفر نزدیک شدن درآمد نفتی و افزایش تورم؛ هزینه و خسارت های اقتصادی، فراوانی را به مردم و کشور وارد کرده است. 

نحوه دم کردن قهوه با قهوه جوش | نکات مهم و نحوه دم کردن قهوه با قهوه جوش

نحوه دم كردن قهوه با قهوه جوش و نکاتی پیرامون نحوه دم كردن قهوه با قهوه جوش و نحوه دم کردن انواع قهوه و روش دم کردن قهوه را در پرشین وی بخوانید

دستورات مهم روحانی درباره اجرای فاصله‌گذاری هوشمند مقابله با کرونا

رئیس جمهور پس از دریافت گزارش‌های جداگانه‌ای از وزیران کشور و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند از روز شنبه و آغاز فعالیت کسب و کارهای کم‌ریسک در همه استان‌ها به جز تهران، تاکید کرد که این طرح باید با نظارت دقیق و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا اجرا شود.

سرنوشت دخل و خرج کشور در سال ۹۹ چه می‌شود؟

لایحه بودجه ۹۹ پس از ماه‌ها بررسی، امروز از سوی نمایندگان رد شد، اما باید دید که قوای مجریه و مقننه چه تصمیمی برای آن خواهند گرفت.

کنایه‌های قطعی رهبری به آمریکایی‌ها /دولتی ماسک دولت دیگر را می‌برد و برای چند دستمال توالت به جان هم می‌افتند /یک سناتور گفته غرب وحشی زنده شد - خبرآ

مقام معظم رهبری فرمودند: خوشبختانه احساس تفکر اسلامی و زنجیره ارزش های اسلامی در مردم بسیار قوی و راسخ است.

چگونه مرغ را آبپز کنیم | چگونه مرغ را آبپز کنیم تا بوی زهم مرغ ندهد

چگونه مرغ را آبپز کنیم و چگونه مرغ را آبپز کنیم تا بوی زهم مرغ ندهد و روش مزه دار کردن مرغ و چگونه مرغ خوشمزه طبخ کنیم را در پرشین وی بخوانید

چگونه شیره بادام را بگیریم | چگونه شیره بادام را بگیریم و خواص شیره بادام

چگونه شیره بادام را بگیریم و آیا می دانید چگونه شیره بادام را بگیریم و خواص شیره بادام و خواص شیره بادام در بارداری و خواص شیره بادام برای استخوان ها را در پرشین وی بخوانید

ویدیو - رکورد جهانی که سپاه در مبارزه با کرونا شکست

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه گفت: سپاه در آماده سازی تخت های بیمارستانی ویژه برای بیماران کووید 19؛ رکورد زد.

مطالب مرتبط