لزوم ورود دانشگاهها برای راه اندازی شرکت های دانش بنیان در سیستان حضور مردم عامل پیشرفت است all tv logo

استاندار:
لزوم ورود دانشگاهها برای راه اندازی شرکت‌های دانش بنیان در سیستان / حضور مردم عامل پیشرفت است
سیستان و بلوچستانزاهدان

روابط‌عمومی استانداری، محمد کرمی در دیدار با روسای دانشگاه های زابل با اشاره به مسائل و ظرفیت‌های منطقه سیستان اظهار داشت: طرح اضطراری تأمین آب، انتقال آب از منطقه تهلاب، انتقال آب دریای عمان به منطقه سیستان و حفر چاه‌های ژرف در حال اجرا است و در صورت وصول نتیجه طرح‌های قبلی در زمینه کشاورزی و گلخانه‌ای مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه منطقه سیستان باید به یک منطقه تجاری تبدیل شود، بیان داشت: باید فرآوری و افزایش ارزش افزوده کالاهای وارداتی، راه اندازی شرکت ‌های مشترک با کشورهای همسایه و ایجاد منافع مشترک با آنها نیز پیگیری شود.

وی با تاکید بر بهره برداری از ظرفیت‌های منطقه سیستان تصریح کرد: احیای برخی از طرح‌های نیمه تعطیل، توسعه پنل‌های خورشیدی و نیروگاه‌های بادی، دعوت از سرمایه‌گذاران برای تاسیس کارخانه در مقیاس‌های مختلف در منطقه و تبدیل کردن منطقه به مرکز تولید پوشاک نیز در دستور کار قرار دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: برنامه‌ریزی برای استفاده از پساب برای برخی تولیدات کشاورزی، گسترش صنایع کم آب بر و فرآوری محصولات وارداتی و معدنی نیز باید با جدیت دنبال شود.

وی اذعان کرد: وجود زیرساخت‌ها در ایران و نبود آن در کشورهای همسایه برای تشکیل شرکت‌های مشترک و کارخانه‌های فرآوری کالا‌های وارداتی و افزایش تولید یک فرصت بی‌نظیر است.

کرمی اذعان کرد: برنامه‌ریزی برای گسترش خطوط ریلی از چابهار تا میلک جهت گسترش صادرات، افزایش روابط با کشورهای دیگر، ترانزیت کالاهای کشورهای همسایه از بندر چابهار نیز برای افزایش تجارت انجام شده است.

وی گفت: قطعاً فعال کردن بازارچه‌های مرزی و تبدیل شدن سیستان به یک منطقه تجاری، باعث گسترش حضور مردم در منطقه و رونق بازار خرید و فروش خواهد شد.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: باید برای پیشبرد راهبردهای صحیح و اهداف اصلی در منطقه و همچنین جهت شناسایی کانون‌های بحران کارگروه های تخصصی با حضور اساتید و دانشجویان دانشگاه های منطقه ایجاد شود.

وی اظهار داشت: قطعاً گسترش علم در زمینه رفع مشکلات انسان‌ها بسیار تاثیرگذار است و برنامه‌ریزی برای هدایت جوانان و نوجوانان به سوی علم آموزی، مهارت آموزی و یادگیری فناوری‌های نوین باید انجام شود.

باشگاه خبرنگاران جوانسیستان و بلوچستانزاهدان#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

شیری در قفس یک سیرک به مربی خود حمله کرد.

یک ربع پیش

موی‌تای کار افغانستانی کمربند قهرمانی رقابت‌های موی‌تای تایلند را کسب کرد.

نیم ساعت پیش

یک کارشناس ارشد بالینی و روان درمانگر کودکان با بیان اینکه انتظار از کودکان باعث ایجاد اجبار شده که همین امر مختل شدن رفتار مثبت را در پی دارد، گفت: باید به جای انتظار از تشویق استفاده کنیم.

یک ربع پیش

رئیس اداره تعزیرات حکومتی مهاباد گفت: یک واحد صنفی متخلف در این شهرستان که نمک غیربهداشتی را تهیه و توزیع می‌کرد، بسته شد.

یک ربع پیش

معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در خصوص آخرین وضعیت بررسی طرح الزام به ثبت رسمی معاملات توضیح داد.

یک ربع پیش

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش گفت: یکی از تسهیلاتی که درصدد هستیم برای دانش‌آموختگان رشته‌های فنی حرفه‌ای فراهم شود گذراندن دوره «سربازی» به‌عنوان سرباز صنعت، سرباز کشاورزی، سرباز شرکت دانش‌بنیان است تا موانع به‌کارگیری این نیروها در سازمان‌ها رفع شود.

یک ربع پیش

انتشار اطلاعیه وزارت اطلاعات درباره خنثی‌سازی ۳۰ انفجار همزمان و بازداشت ۲۸ تروریست، مهم‌ترین خبر سیاسی در هفته گذشته بود.

یک ربع پیش

طبیعت زیبای ماسوله در استان گیلان سوژه شهروند خبرنگار ما شد.

یک ربع پیش

امروز سالگرد یکی از پیروزی‌های تاریخی تیم ملی فوتبال کشورمان است که چهره‌های استقلال و پرسپولیس در آن نقش بسیار مهمی داشتند.

نیم ساعت پیش

بیشتر...