راهبرد معاصر |
۱ هفته پیش

کانال سوئز رکورد زد عبور میلیون تن بار در یک روز راهبرد معاصر

رئیس اداره کانال سوئز می‌گوید که عبور و مرور کشتی‌ها از کانال سوئز همزمان با هفتمین سالروز تاسیس کانال جدید سوئز رکورد شکسته است.

به گزارش راهبرد معاصر به نقل از روسیا الیوم، «اسامه ربیعی» رئیس اداره کانال سوئز امروز شنبه گفت که در هفتمین سالروز تاسیس کانال جدید سوئز، حرکت ناوبری در این کانال با عبور ۸۹ کشتی از هر دو جهت و جابجایی مجموع ۵.۲ میلیون تن بار خالص، بالاترین نرخ عبور روزانه کشتی‌ها را در تاریخ کانال به ثبت رساند.

وی افزود: تعداد کشتی‌های عبوری از شمال کانال به ۴۴ کشتی با تناژ خالص سه میلیون تن می رسد و ۴۵ فروند کشتی هم از مسیر جنوب در مسیر ناوبری جدید کانال با مجموع تناژ خالص ۲.۲ میلیون تن عبور کرده است.

ربیعی تاکید کرد: نرخ روزانه ترانزیت از کانال سوئز پس از افتتاح پروژه کانال جدید سوئز افزایش قابل توجهی داشته است، به نحوی که میانگین ترانزیت روزانه کشتی‌های عبوری از کانال از ۴۸ کشتی قبل از پروژه کانال جدید به ۶۲ کشتی افزایش یافته است.

وی گفت: رکوردهای ثبت شده توسط حرکت ناوبری در این کانال به دلیل پروژه کانال جدید سوئز است که منجر به افزایش ظرفیت کانال و بالا بردن کارایی آن برای پذیرش نسل فعلی و آینده کشتی‌های غول‌پیکر با محموله‌های عظیم و زیردریایی‌های بزرگی است که زرادخانه‌های کشتی‌های جهانی در حال ساخت آن‌ها هستند .

امروز شنبه کشتی غول پیکر کانتینری COSCO SHIPPING PISCES با مجموع باری به وزن ۲.۲ هزار تن از سمت شمال کانال ، وارد شد که از مبدا انگلیس به مقصد سنگاپور در حرکت است.

از سمت جنوب کانال سوئز نیز کشتی کانتینری OOCL SCANDINAVIA با پرچم هنگ کنگ  با ظرفیت بار 220 هزار تُنی خود با عبور از کانال، از مبدا سنگاپور به مقصد بریتانیا در حرکت است.

ربیعی اخیر هم گفته بود که مصر  در سال مالی منتهی به 30 ژوئن 7 میلیارد دلار از محل عبور کشتی‌ها از کانال سوئز درآمد داشته که نسبت به سال گذشته 20 درصد رشد کرده است.

دلیل افزایش درآمد مصری‌ها رشد تعداد کشتی‌های باری عبوری از این کانال بوده که نسبت به سال قبل 10.9 درصد رشد کرده است.

کانال سوئز کوتاه‌ترین مسیر آبی بین آسیا و اروپاست و یکی از اصلی‌ترین منابع تامین ارز خارجی دولت مصر به شمار می‌رود.

سال 2015 بود که مصر روند تعریض کانال سوئز را آغاز کرد و قرار شده این پروژه در سال 2023 به اتمام برسد. این اقدام باعث شده تا درآمد مصری‌ها از این کانال افزایش یابد.

مصر گفته در سال مالی منتهی به روز 30 ژوئن 22 هزار و 32 کشتی از کانال سوئز عبور کردند که رشدی 15.7 درصدی داشته است./ فارس#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سخنگوی وزارت خارجه ادعای منتشر شده در یک رسانه عربی مبنی بر قاچاق تسلیحات از بندرعباس به بندر الحدیده یمن را بی‌اساس و صحنه‌سازی تکراری از جانب ائتلاف متجاوز و حامیان غربی آنها دانست.

4 ساعت پیش

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان مراسم خاکسپاری استاد هوشنگ ابتهاج روز جمعه ساعت ۹ صبح در رشت برگزار می شود.

6 ساعت پیش

عضو هیات رییسه کمیسیون عمران مجلس از تحویل ۶۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن تا پایان امسال خبر داد.

5 ساعت پیش

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس گفت:اگر سری به دفتر ازدواج و طلاق بزنید و یک کار پژوهشی کنید به بحث طلاق‌های صوری می رسیدیم گفته شده است حدود ۳۰ درصد طلاقها صوری است. از کجا به این نتیجه رسیدند از اینجای که طبق گفته مسوولان دفاتر همان افرادی که طلاق می گیرند بلافاصله درخواست صیغه ۹۹ ساله می کند تا به زندگیشان ادامه دهند؛ طلاق می گیرند تا طلاقنامه ارائه کرده و زن حقوق پدر فوت شده را بگیرد.

5 ساعت پیش

عکس های جدید بهاره رهنما خبرساز شد.

5 ساعت پیش

جذب بازیکن در روزهایی که استقلال هنوز سرمربی خود را انتخاب نکرده بود، چالش بزرگی را برای «ریکاردو ساپینتو» به وجود آورده و مرد پرتغالی برای خالی کردن فهرست تیمش و گنجاندن بازیکنان جدید، باید تصمیم سختی بگیرد.

5 ساعت پیش

به گقته معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت ثبت نام قطعی در سامانه سماح آغاز شده است.

6 ساعت پیش

امشب جمع‌بندی و پاسخ ایران به پیشنویس توافق هسته‌ای که توسط جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیشنهاد شده بود اعلام می‎شود.

6 ساعت پیش

وزیر خارجه دولت موقت طالبان با بیان اینکه طالبان با 16 کشور روابط رسمی دارد، گفت: «به دنبال روابط حسنه با واشنگتن هستیم و از آمریکا می‌خواهیم که ذخایر ارزی بانک مرکزی افغانستان را آزاد کرده و حقوق مردم افغانستان را به رسمیت بشناسد.»

7 ساعت پیش

بیشتر...