تیتر برتر |
3 روز پیش

آشنایی با زهرا شجاعی کاندیدای انتخابات 1400 سایت تیتربرتر TitreBartar com

آشنایی با زهرا شجاعی کاندیدای انتخابات 1400

به گزارشتیتربرتر؛دبیر کل مجمع زنان اصلاح طلب گفت: تصمیمم برای کاندیداتوری قطعی است اما اگر گزینه واحدی در جریان اصلاحات در نظرسنجی‌ها بالا باشد، به نفع او کنار خواهم رفت.

جزئیات کاندیداتوری زهرا شجاعی

جبهه اصلاحات اخیرا 14 گزینه را به عنوان گزینه‌های پیشنهادی این جبهه برایانتخاباتریاست جمهوریمطرح کرده است.

قرار بر این شده تا اعضای جبهه‌ اصلاحات درباره‌ این 14 گزینه رای گیری کنند و کسانی که یک سوم آرا را می‌آورند برای ارائه‌ برنامه به این جبهه دعوت شوند.

جواد ظریف با37 پیشنهاد، اسحاق جهانگیری با 35 پیشنهاد، مصطفی تاج زاده با 32 پیشنهاد، مسعود پزشکیان با 25 پیشنهاد، محمدرضا عارف با 21 پیشنهاد، محسن هاشمی با 20 پیشنهاد، محمد شریعتمداری با 19 پیشنهاد، مصطفی کواکبیان با 15 پیشنهاد، محمود صادقی با12 پیشنهاد، زهرا شجاعی با 11 پیشنهاد، شهیندخت مولاوردی با 11 پیشنهاد، عباس آخوندی با 11 پیشنهاد و صادق خرازی با10 پیشنهاد در این لیست قرار دارند.

نکته قابل توجه در این لیست 14 نفره این است که برخی افراد حاضر در لیست تاکنون نه تنها اعلام کاندیداتوری نکرده اند بلکه حتی از احتمال کاندیداتوری خود نیز سخن نگفته است.

یک منبع نزدیک به جبهه اصلاحات در همین زمینه به خبرنگار تسنیم گفت که برخی افراد حاضر در این لیست با هدف تعارف سیاسی جهت کناره گیری به نفع گزینه نهایی تعین شده‌اند.

زهرا شجاعی دبیر کل مجمع زنان اصلاح طلب نیز که اسمش در لیست پیشنهادی جبهه اصلاحات قرار دارد، در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم گفت: بنده از پیش برای کاندیداتوری برنامه داشتم اما اکنون تصمیمم برای کاندیداتوری قطعی است.

وی در پاسخ به این سوال که اگر کاندیدا شوید، ممکن است به نفع گزینه اصلاح طلبان کنار بروید، گفت: بله، اگر گزینه واحدی در جریان اصلاحات در نظر سنجی ها بالا باشد، به نفع او کنار خواهم رفت.

بیوگرافی زهرا شجاعی

زهرا شجاعی (متولد ۱۳۳۵ در تهران) سیاست‌مدار اصلاح‌طلب ایرانی است. او در دولت خاتمی، ریاست مرکز امور مشارکت زنان را بر عهده داشت. او در دانشگاه تهران و دانشگاه الزهرا تدریس کرده و مدتی مشاور وزیر کشور بوده‌است.

زهرا شجاعی، دبیر کل مجمع زنان اصلاح طلب گفت: تصمیمم برای کاندیداتوری قطعی است اما اگر گزینه واحدی در جریان اصلاحات در نظرسنجی‌ها بالا باشد، به نفع او کنار خواهم رفت.

شجاعی که اسمش در لیست پیشنهادی جبهه اصلاحات قرار دارد، گفت: بنده از پیش برای کاندیداتوری برنامه داشتم اما اکنون تصمیمم برای کاندیداتوری قطعی است.

صحبت های زهرا شجاعی درباره انتخابات

دبیرکل مجمعزنان اصلاح طلبگفت: حداقل تا زمان ثبت نام، مصداق های ما معرفی نمی شود اما با برخی از این زنان از طرف ما صحبت شده است و انشاالله شاهد یک کاندیدا زن خواهیم بود.

زهرا شجاعی، دبیرکل مجمع زنان اصلاح طلب، در رابطه با احتمال تایید یکزن در انتخابات ۱۴۰۰گفت: مساله تغییر نگرش در افکار عمومی جامعه و در بین سیاستگذاران و سیاست ورزان اجتماع ما در رابطه با انتخاب یا برگزیده شدن یک زن به عنوان رییس جمهور، فرایندی تدریجی است که نیاز به زمان دارد و همچنین به اقدامات گوناگون نیاز دارد.

او افزود: اقداماتی از قبیل تفسیر صحیح قانون اساسی و معرفی افراد واجد شرایط و آماده کردن افکار عمومی و تبلیغ در مورد فرد کاندیدا و جلب حمایت احزاب و گروه های سیاسی و نفی مخالفت جدی برخی از مراجع فکری و فرهنگی جامعه لازم است بنابراین یک امر ساده ای نیست که صرفا با معرفی یک فرد کار به اتمام برسد.

شجاعی تاکید کرد: نگاه من به این امر مثل یک پروژه می ماند و نیازمند طی شدن یک فرایند و انجام اقدامات متعددی است، بعد از گذشت ۴۲ سال از انقلاب اسلامی ایران در سال های اولیه این موضوع مطرح نبود و به فکر کسی نمی رسید. در مجلس خبرگان رهبری و در قانون اساسی نسبت به این موضوع و قید کلمه مرد بودن رییس جمهور اعتراض می شود و بر اثر این اعتراض کلمه مرد اصلاح شده و به کلمه رجال تبدیل می شود، نمایندگان مجلس خبرگان و در راس آنها منیره گرجی که به این موضوع اعتراض می کنند.

او یادآوری کرد: مساله کلمهرجال دو پهلو استو باید تفسیر رسمی شورای نگهبان وجود داشته باشد. از این رو من عقیده دارم برای این دوره امیدوار به رسیدن به نتیجه نیستم برای دستیابی به این هدف در دوره های بعد باید، اقداماتی اساسی انجام شود و گام هایی برداریم از جمله معرفی در جبهه اصلاحات ایران یا نهاد اجماع ساز تا بتوانیم این مانع ذهنی را برداریم و به تدریج به هدف برسیم.

شجاعی در رابطه با عدم وروداصلاح طلبانبه مصادیق تا امروز و در زمان باقی مانده تا انتخابات اظهار کرد: ما در این مرحله بنا بر معرفی مصادیق نداریم چون نگران نوازش های جناح رقیب و نهادهای غیر مسئول و فعال در این زمینه هستیم که شروع به تخریب و فضاسازی منفی می کنند. ولی به صورت بالقوه شخصیت های سیاسی و مذهبی از زنان داریم که هم شجاع، هم مدیر و مدبر هستند و هم در سطوح بالای سیاسی مدیریت کرده اند و می توانند در این لیست قرار بگیرند، خانم مولاوردی می تواند یکی از افرادی باشد که در قواره ی ریاست جمهوری است.

او ادامه داد: ما گزینه های زیادی داریم که می توانیم برای حضور درانتخابات ریاست‌جمهوریروی آنها سرمایه گذاری کنیم،جنیدی، ابتکار، احمدی پور،امین زاده مرضیه وحیده دستجردی و واعظ جوادیدیگر خانم هایی که در دولت حضور داشتند می توانند به عنوان رجل سیاسی معرفی شوند. رجل سیاسی بودن شرط لازم است ولی شرط کافی نیست. یعنی علاوه بر این باید دارای تجربه و مدیریت خوب باشند و خط فکرشان با جریاناتی که از طرف آن جریانات سیاسی که انتخاب می شوند بخواند. من فهرستی از زنانی که در سطوح عالی دولت حضور داشتند دارم که حداقل می توانند مورد بررسی قرار گیرد.

شجاعی گفت: ما در جلسات خود در مجمعزنان اصلاح طلباین موضوع را چند جلسه بحث کردیم و موضوع را با ائتلاف زنان اصلاح طلب بحث کرده ایم و به نتایج خوبی رسیده ایم. در جلسه آتی جبهه اصلاحات این موضوع به طور مشخص طرح می شود و به طور رسمی و مشخص درخواست خود را اعلام خواهیم کرد. خوشحالیم که این موضوع از طرف آقایان مطرح شده و مطرح می شود، این نشان دهنده آن است که موضوع به مطالبه ای عمومی تبدیل شده است.

او در مورد زمان اعلام اسامیو کاندیداها از سوی مجمع زنان اصلاح طلبگفت: حداقل تا زمان ثبت نام، مصداق های ما معرفی نمی شود اما با برخی از این زنان از طرف ما صحبت شده است و انشاالله شاهد یک کاندیدا زن خواهیم بود.

گزارش ازعلی اکبر رضایی#‌سیاست منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تصمیم جدید رئیسی برای انتخابات 1400,آیا رئیسی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری 1400 می شود,آخرین واکنش رئیسی به شرکت در انتخابات 1400,آخرین اخبار دباره انتخابات ریاست جمهوری 1400

یک ربع پیش

سوپرایز جدید دوج کوین برای بازار ارزهای دیجیتال در سال 2021,پیش بینی جدید دوج کوین,زمان پایان روند صعودی دوج کوین نسبت به بیت کوین,تصمیم جدید ایلان ماسک برا دوج کوین

3 ساعت پیش

شرایط دریافت وام 50 میلیونی لوازم خانگی در سال 1400,جزئیات دریافت وام 50 میلیونی لوازم خانگی,علت گرانی لوازم خانگی در سال 1400

3 ساعت پیش

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق اصفهان گفت :تعیین سهمیه انرژی قابل تامین و محدود کردن دیماند دستگاههای اجرایی و نهادهای عمومی در ساعات اوج مصرف برق دربازده زمانی پیک روز در مانور کاهش دیماند مصرفی دستگاههای اجرایی در ۱۵ اردیبهشت ماه مورد بررسی قرار می گیرد وعملیاتی می شود.

9 ساعت پیش

آشنایی با خودرو جدید فیات با نام SuvFiat مدل 2022,خودرو جدید فیات با نام SuvFiat مدل 2022,نامگذاری خودرو جدید فیات SuvFiat مدل 2022,مشخصات فنی خودرو جدید فیات با نام SuvFiat مدل 2022,طراحی خودرو جدید فیات با نام SuvFiat مدل 2022

9 ساعت پیش

پیش بینی بورس در 18 اردیبهشت 1400,بورس در هفته ای که گذشت چگونه بود,راهکارهایی برای سود بیشتر بورس در هفته چهارم اردیبهشت 1400,پیش بینی بورس در 18 اردیبهشت 1400

9 ساعت پیش

مذاکرات وین به بن بست خورد؟,ادعای توقف مذاکرات وین برای احیای برجام,ادعای اختلاف میان ایران و آمریکا در مذاکرات برجام,روحانی: تحریم شکسته شده است,استقبال گروه هفت از پیشرفت مذاکرات برجامی

13 ساعت پیش

شانس سعید جلیلی در انتخاباب 1400 چقدر است؟, آمدن سعید جلیلی مشروط به نیامدن ابراهیم رئیسی,میزان محبوبیت سعید جلیلی در بین مردم,تخمین میزان آرای مردمی سعید جلیلی,شانس سعید جلیلی وابسته به مذاکرات وین,لاریجانی مقدم بر جلیلی در اردوگاه اصولگرایی

13 ساعت پیش

اقبال هر شخصیتی که جامه اقتصادی پوشیده باشد و دانش و فهم کار در فضای آن را بداند، به هر فردی با وجه ی سیاسی، جناحی و حتی مزین به ردای مذهبی، ارجحیت دارد.

13 ساعت پیش

واکنش بازار به افزایش قیمت کارخانه‌ای خودروها ,واکنش بازار خودرو به افزایش قیمت کارخانه‌ای و ریزش قیمت دلار,دلایل توقف رشد قیمت خودرو,پیروی قیمت خودرو از ریزش دلار,کاهش قیمت خودرو در هفته سوم اردیبهشت 1400

16 ساعت پیش

قیمت سکه در خرداد 1400 به 7 میلیون می رسد,تحلیل قیمت طلا در 15 اردیبهشت 1400,پیش بینی قیمت طلا در خرداد 1400

22 ساعت پیش

کابینه دولت پاکستان مصوبه شفافیت در انتخابات و حق رأی به پاکستانیان مقیم خارج از کشور را تصویب می کند

دیروز

اصطلاح اثر شبکه ای در ارزهای دیجیتال,اثر شبکه ای در ارزهای دیجیتال چیست,اثر شبکه ای چیست,انواع اثر شبکه‌ای در ارزهای دیجیتال,معرفی نمونه‌های اثر شبکه‌ای

1 روز پیش

شرایط پرداخت کمک هزینه عائله مندی حق اولاد و عیدی بازنشستگان در سال 1400,اعلام مبلغ حق عائله مندی و اولاد بازنشستگان در سال 1400,جزئیات مبلغ حق عائله مندی و اولاد بازنشستگان در سال 1400,شرایط جدید کمک هزینه عائله مندی حق اولاد و عیدی بازنشستگان,جزئیات افزایش کمک هزینه عائله مندی حق اولاد و عیدی بازنشستگان در سال 1400

1 روز پیش

گزارش بازار بورس در 15 اردیبهشت 1400,در بورس امروز چه گذشت,آخرین وضعیت شاخص فرابورس,تحلیل بورس در 15 اردیبهشت 1400,پیش بینی بورس در هفته سوم اردیبهشت 1400

1 روز پیش

بیشتر...