اعلام نحوه شرایط ثبت نام در چهل وپنجمین مسابقات قرآن سراسری خبرنامه دانشجویان ایران

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از تسنیم، ثبت‌نام چهل و پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم و نغمات دینی جمهوری اسلامی ایران، در 12 رشته شامل  حفظ کل قرآن کریم، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ 20 جزء قرآن کریم، حفظ 10 جزء قرآن کریم، حفظ 5 جزء قرآن کریم، اذان، دعاخوانی، مدیحه‌سرایی و همخوانی، قرآن کریم، تفسیر عمومی قرآن کریم، ترجمه نهج البلاغه و ترجمه صحیفه سجادیه از 21 اردیبهشت آغاز شده و تا 25 خرداد سال جاری ادامه دارد.

بر پایه شیوه‌نامه اجرایی این دوره از مسابقات، ثبت‌نام در این دوره از مسابقات از طریق سایت www.quraniran.ir و صرفاً توسط شخص متقاضی صورت می­‌گیرد؛ لذا ثبت‌نام از طریق سایت‌های دیگر مجاز نبوده و در صورت انجام، لغو می‌شود. شایسته است متقاضیان محترم در روزهای ابتدایی نسبت به ثبت‌نام در سایت اقدام کرده، ثبت‌نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنند.  ادارات شهرستانی جهت مساعدت به شرکت‌کنندگان مجازند فقط با حضور متقاضی نسبت به ثبت‌نام ایشان در سامانه اقدام کنند؛ اما از ایجاد تعهد نسبت به ثبت‌نام غیرحضوری شرکت‌کنندگان جداً پرهیز نمایند. متقاضیان گرامی به‌طور همزمان می‌توانند نسبت به ثبت‌نام در یکی از رشته‌های انفرادی آوایی (قرائت تحقیق و ترتیل، تمام رشته‌های حفظ، اذان و دعاخوانی) و یک رشته گروهی (مدیحه‌سرایی و همخوانی قرآن کریم) اقدام کنند. به‌منظور ترویج معارف عمومی قرآن کریم و آشنایی با آن، تمام شرکت‌کنندگان می‌توانند علاوه بر رشته‌های فوق، در یکی از رشته‌های معارفی (تفسیر عمومی قرآن کریم، ترجمه نهج البلاغه، ترجمه صحیفه سجادیه) ثبت‌نام کنند. طلاب حوزه‌های علمیه، دانشجویان و سربازان وظیفه عمومی در حال تحصیل یا انجام خدمت نظام وظیفه، با ارائه گواهی معتبر از نهاد مربوط، مشروط به اقامت در آن شهرستان می‌توانند در مسابقات همان شهرستان ثبت‌نام و شرکت کنند.

شیوه‌نامه اجرایی و فنی، چهل و پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم و نغمات دینی شامل مواردی همچون حد نصاب لازم برای حضور در مرحله استانی، جدول میزان تلاوت برادران و خواهران در مراحل شهرستانی و استانی، ضوابط اختصاصی رشته­‌ها، جدول منابع آزمون تفسیر قرآن کریم و ... را می‌توانید از فایل پی‌دی‌اف پیوست خبر دریافت و مطالعه فرمایید.

اسامی اعضای کاروان قرآنی اعزامی به حج تمتع سال جاری اعلام شد.#‌اخبار منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

برنامه فوتبال برتر که به خاطر سانسور تصویر وریا غفری مورد انتقادهای زیادی قرار گرفته بود، در برنامه امشب تصویر کاپیتان استقلال را به نمایش گذاشت.

2 ساعت پیش

صحبت های رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس درباره آخرین وضعیت مصدومیت و عمل جراحی عیسی آل کثیر را ببینید.

1 ساعت پیش

صحبت های رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس در حمایت از یحیی گل محمدی و مخالفت با کناره گیری سرمربی سرخپوشان را ببینید.

2 ساعت پیش

فرایند بررسی اعتراض‌ها جاماندگان دریافت یارانه 300 و 400 هزار تومانی از هفته آینده آغاز می شود.

3 ساعت پیش

​به دنبال انتشار برخی خبرها در مورد شنیده شدن صدای "تیراندازی در میدان هفت تیر" تهران، مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت توضیحاتی را در این خصوص ارائه کرد.

3 ساعت پیش

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، دقایقی پیش وارد فرودگاه مهرآباد شد.

3 ساعت پیش

نظر کارشناسان داوری درباره صحنه های مشکوکم دیدار استقلال تهران و آلومینیوم اراک را ببینید.

1 ساعت پیش

باشگاه تراکتور تبریز با انتشار این تصاویر اعضای تیم پرسپولیس را عامل تحریک کننده هواداران برای شروع درگیری ها عنوان کرد.

4 ساعت پیش

فال روزانه همانطور که از نامش پیداست، هر روز تغییر می کند. با مطالعه فال روزانه از اتفاقات مهم پیش روی خود آگاه می شوید.

4 ساعت پیش

بیشتر...