خبرگزاری رضوی |
1 ماه پیش

امامت حضرت صاحب الزمان عج بشارتی برای عدل داد در جهان رضوی

امامت حضرت صاحب‌الزمان(عج)؛ بشارتی برای عدل و داد در جهان
به گزارشخبرگزاری رضوی، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی ادیب یزدی، کارشناس مذهبی، در رابطه با منزلت امامت امام زمان(عج) بیان کرد: قرآن کریم در موارد متعددی، پایان امر عالم را بسیار مبارک عنوان کرده است؛ به طوری که بالاخره، متقین، صالحین و خداترسان و عناصر الهی و موحدان زمان، امور این عالم را به دست خواهند گرفت و پایان بشریت به میمنت و خوشی به اتمام می‌رسد و این موضوع از مژده‌های عجیب قرآن حق است. در حالی که سایرین محققین و دانشمندان رشته‌های علمی قائل به این معنا نیستند تا جایی که وضعیت بشر را روز به روز بدتر می‌دانند و معتقد هستند شرایط نابودی بشر در حال فراهم شدن است و بشر به صورت فجیعی نابود خواهد شد و نسل آن ازبین خواهد رفت.
حجت الاسلام ادیب یزدی گفت: قرآن کریم که توسط پروردگار عالم، شأن نزول پیدا کرده است پایان امر بشر را مبارک می‌داند و تأکید می‌کند «وَالْعَاقِبَةُ لِلْمُتَّقِینَ» یعنی رشته امور در پایان کار به دست متقین و خداترسان می‌افتد و آن‌ها بسیار عالی، حاکمیت بشر را اداره می‌کنند و به همین دلیل، بشر، سرنوشت مبارکی خواهد داشت که این مسئله بسیار مهمی است.
به گفته این کارشناس مذهبی، از روز اول که پیامبر اکرم (ص) بعثت خود را به بشریتاعلام کردند روی یک مسئله تأکید داشتند و آن هم این بود که پایان امر بشر خیر است و اولین بار، نام مبارک حضرت مهدی (عج) بر لسان حضرت محمد (ص) جاری شد که خطاب به اصحاب خود فرمودند: «اُبَشِّرُکُم بالمَهدی» «من شما را به وجود مبارک حضرت مهدی (عج) بشارت می‌دهم.» و برخی از بزرگان اصحاب مثل سلمان و ابوذر که بسیار دقیق بودند خدمت پیامبر اکرم (ص) مشرّف شدند و تحقیق‌های جامعی در رابطه با حضرت مهدی (عج) انجام دادند و به نکات بسیار جالبی دست پیدا کردند.
حجت الاسلام ادیب یزدی ادامه داد: حضرت محمد (ص) فرمودند: اگر یک روز از عمر این عالم باقی مانده باشد خداوند آن روز را آن قدر طولانی می‌کند تا قائم ما اهل بیت (علیه‌السلام) ظهور یابد و خداوند به برکت او عالم را مملوء از عدل و داد کند.
این کارشناس مذهبی افزود: پیامبر اکرم (ص) بشارت ظهور حضرت مهدی (عج) را دادند و این بشارت را مومنین و اهل سِرّ از زبان مولای متقیان، حضرت علی (ع) هم شنیدند و نام مبارک حضرت مهدی (عج) بر زبان حضرت زهرا (س) هم جاری شد و همه اهل بیت (ع) تا وجود امام حسن عسکری (ع)، از حضرت مهدی (عج) سخن گفتند.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سیدحسین حسینی که در بازی اول تیم ملی مقابل انگلیس با مصدومیت علیرضا بیرانوند از ناحیه بینی وارد میدان شده بود ۶ گل از حریف گردن کلفت تیم ملی خورد تا خیلی‌ها او را یک دروازه‌بان تمام شده توصیف کنند.

4 ساعت پیش

تیم ملی فوتبال ایران توانست با پیروزی برابر ولز، به رتبه بیستم آسیا بازگردد اما صدر آسیا همچنان در اختیار ژاپن است.

3 ساعت پیش

سفر آبی پوشان به امارات لغو شده است و احتمالا آبی پوشان در تهران تمرینات خود را دنبال خواهند کرد.

3 ساعت پیش

علیرضا بیرانوند به دلیل مصدومیت از ناحیه بینی شانس بازی در برابر ولز را از دست داد.

2 ساعت پیش

مدیران بایرن مونیخ قصد دارند برای بازگرداندن تونی کروس، ستاره آلمانی، به این تیم اقدام کنند.

3 ساعت پیش

ابوالفضل جلالی دفاع چپ تیم استقلال با گذشت ۱۸۰ دقیقه از حضور تیم ملی در جام جهانی هنوز نتوانسته حتی یک دقیقه هم برای این تیم به میدان برود.

4 ساعت پیش

به دلیل کسل کننده بودن بازی شب گذشته آمریکا و انگلیس، یکی از هواداران روی سکوهای استادیوم خوابید. صفحه مشهور ۴۳۳ این فیلم را منتشر کرده است.

3 ساعت پیش

اعلان وضعیت اضطراری ساعت هوشمند کارلوس کی‌روش پس از گل اول ایران به ولز نشان می‌دهد سرمربی تیم ملی هیجان خطرناک و بالایی را پشت سر می‌گذاشت.

3 ساعت پیش

مرتضی پورعلی گنجی به رهبر خط دفاعی تیم ملی فوتبال ایران تبدیل شده است.

2 ساعت پیش

بیشتر...