خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

دانش بنیان صادرات محور رویکرد وزارت صمت برای نفوذ فناوری ایسنا

معاون هماهنگی و کسب و کار وزارت صمت گفت:
ما هیچ راهی نداریم جز اینکه کشور را به سمت دانش‌بنیان صادرات محور سوق دهیم و برای تحقق آن نیاز است تا مرزهای صادراتی کشور توسعه داده شود که مهمترین پیشران آن نیز شرکت‌های دانش‌بنیان هستند.

به گزارش ایسنا،فولادگر امروز در نشست فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری میکروالکترونیک رویکرد وزارت صمت را توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان عنوان کرد و افزود: از این رو صنعت دانش‌بنیان محل تمرکز ماست و در این راستا شعار «صنعت دانش‌بنیان صادرات محور» را برای خود تعریف کردیم و در راستای کیفی شدن دانش بنیان و خلق و توسعه‌ بازار اقدام کردیم.

وی ادامه داد: هدف رویکرد صنعت دانش‌بنیان ما این است که شرکت‌ها در حوزه تحقیق و توسعه وارد شوند، هر چند که اقدام دشواری است و اعتبارات زیادی را می‌طلبد.

فولادگر درآمد شرکت‌های مجموعه صمت را بیش از ۵۰۰ همت دانست و یادآور شد: اگر ۳ درصد از این اعتبارات را به دانش‌بنیان‌ها اختصاص دهیم می تواند تحولات عظیمی را در این حوزه رقم بزند.

معاون هماهنگی و کسب و کار وزارت صمت خلق بازارهای داخلی را یکی دیگر از رویکردهای وزارت صمت برای دانش‌بنیان شدن صنعت کشور عنوان کرد و افزود: لازم است محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان به سبد خرید دستگاه‌ها اضافه شود. علاوه بر این‌ها، خلق بازارهای بین‌المللی از دیگر رویکردهای ما در اکوسیستم فناوری و نوآوری ‌کشور است.

وی با اشاره به حجم صادرات و واردات با بیان اینکه هر چه فاصله این دو از یکدیگر کمتر شود، ما به دانش‌بنیان شدن بیشتر نزدیک می‌شویم، گفت: در پی انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با ستاد نانو، کارگروه ملی صنعت دانش‌بنیان شکل گرفته است. این کارگروه متشکل از وزارت صمت، وزارت اقتصاد، وزارت علوم و معاونت علمی ریاست‌جمهوری است و اخیرا بانک مرکزی به این کارگروه اضافه شده است.

معاون هماهنگی و کسب و کار وزارت صمت افزود: ابرچالش کشور در حوزه دانش‌بنیان‌ها این است که دولت نقش خود را در این حوزه پیدا نکرده است و ما نیاز به هماهنگی میان دستگاه‌ها برای مواجهه با شرکت‌های دانش‌بنیان داریم.

وی تاکید کرد: ما به عنوان حاکمیت این وظیفه را داریم که به گونه‌ای مسائل را پیگیری کنیم که به سمت صنعت دانش‌بنیان صادرات محور حرکت کنیم.

فولادگر ادامه‌ داد: ما هیچ راهی نداریم جز اینکه کشور را به سمت دانش‌بنیان صادرات محور سوق دهیم و برای تحقق آن نیاز است تا مرزهای صادراتی کشور توسعه داده شود که مهمترین پیشران آن نیز شرکت‌های دانش‌بنیان هستند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نوشیدن آب به میزان کافی در بهبود و حفظ سلامتی تاثیر بسیاری دارد و در مواردی از ابتلا به بیماری‌ها جلوگیری می‌کند.

1 ساعت پیش

فرمانده انتظامی سبزوار از دستگیری یک زن فروشنده سکه‌های طلای تقلبی در این شهرستان خبر داد.

1 ساعت پیش

دادستان‌های کره جنوبی همسر رئیس‌جمهور این کشور را به دلیل دریافت هدایای گران قیمت و دستکاری بازار سهام بازجویی کردند.

نیم ساعت پیش

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران از ایجاد حواشی در صحن علنی شورا توسط اعضا و شهرداری در رسانه‌ها انتقاد کرد.

نیم ساعت پیش

مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران گفت: تا نیمه اول تیرماه سال جاری ۶۳۰ هزار تن آسفالت تامین، تولید و پخش شده است. این میزان تقریبا ۱۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش پیدا کرده است.

1 ساعت پیش

معاون قضایی و نظارت اداره کل تعزیرات قزوین از محکومیت ۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال برای قاچاقچی سیگار در استان خبر داد. 

1 ساعت پیش

تیزر تبلیغاتی پژو 405 را مشاهده می کنید. این ویدئو تبلیغاتی مربوط به بیش از 30 سال پیش است.

1 ساعت پیش

قیمت ارز در بازار آزاد تهران در جریان معاملات امروز جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ مشخص شد.

1 ساعت پیش

طبق مصوبه ۶۵۹ شورای رقابت، خودروهای برقی از شمولیت دستورالعمل بازار خودروهای سواری مصوبه ۵۴۳ خارج شد.

1 ساعت پیش

بیشتر...