عصر ایران |
۱ هفته پیش

لغو مصاحبه امانپور رئیسی به دلیل روسری

کریستین امانپور نوشت که در آخرین دقایق قبل از برگزاری مصاحبه، دستیار رئیسی به او گفت به دلیل ماه محرم و صفر، او باید روسری بگذارد.

کریستین امانپوراز گذاشتن روسری در مصاحبه با رئیسی خودداری و رئیسی هم در واکنش، مصاحبه را لغو کرد.

به گزارشعصرایران، کریستین امانپور روزنامه نگار قدیمی و 64 سالهشبکه سی ان انامریکا گفت که از گذاشتن حجاب برای انجام مصاحبه با سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهوری در نیویورک خودداری کرد و به همین دلیل هم رئیسی، مصاحبه را لغو کرد.

امانپور با انتشار 7 توییت و عکس صندلی خالی رئیسی هنگام مصاحبه، به جزئیات این اتفاق پرداخت.

رئیسی برای حضور در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک آمریکا به سر می برد. همزمان اعتراضات در ایران علیه گشت ارشاد و واکنش ها به مرگ مهسا امینی دختر 22 ساله بعد از بازداشت توسط گشت ارشاد، این سفر را تحت شعاع خود قرار داده است.

کریستین امانپور خبرنگار ایرانی - بریتانیایی متولد لندن و هم اکنون در سی ان ان فعالیت می کند. او تاکنون با چهره های مشهور دنیای سیاست مصاحبه داشته و می توان وی را در ردیف مهمترین خبرنگاران جهان دانست.

کریستین امانپور خبرنگار سی ان ان و صندلی خالی سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران در هتل محل اقامتش در نیویورک

لغو مصاحبه امانپور و رئیسی به دلیل روسری
براساس توییت های منتشر شده از سوی امانپور، "دستیار رئیس جمهور ایران بعد از گذشت 40 دقیقه از زمان تعیین شده برای انجام مصاحبه حاضر شد و به او گفت رئیسی پیشنهاد می کند حجاب داشته باشد زیرا ما در ماه مقدس محرم و صفر هستیم".

کریستین امانپور در توییتر اضافه کرد:
"اعتراضات ایران را دربرگرفته و بعد از درگذشت مهسا امینی در هفته گذشته بعد از بازداشتش توسط گشت ارشاد، زنان حجاب خود را آتش می زنند. گروه های حقوق بشری می گویند حداقل 8 نفر شب گذشته کشته شدند. برای سوال از رئیس جمهور رئیسی در این باره و بیشتر از آن، برنامه ریزی کرده بودم."

لغو مصاحبه امانپور و رئیسی به دلیل روسری

او افزود: "این اولین مصاحبه برنامه ریزی شده با رئیس جمهور رئیسی در خاک امریکا بود. بعد از هفته ها برنامه ریزی و 8 ساعت آماده سازی تجهیزات و دستگاه های ترجمه و نور و دوربین ها آماده بودیم اما اثری از رئیس جمهوری نبود. یکی از دستیاران رئیس جمهور بعد از گذشت 40 دقیقه از زمان تعیین شده برای مصاحبه آمد و گفت که رئیس جمهور پیشنهاد می کند حجاب داشته باشم".

امانپور در ادامه توییت کرد:
"مودبانه رد کردم. گفتم ما در نیویورک هستیم. اینجا هیچ قانون و سنت محلی درباره اینکه من باید روسری داشته باشم نیست. من گفتم که هیچ کدام از روسای جمهوری ایران که با آنها خارج از ایران دیدار داشتم چنین درخواستی نداشته اند".

"دستیار رئیس جمهور گفت اگر موافقت نکنید و حجاب نداشته باشید مصاحبه ای در کار نخواهد بود. او گفت مسئله احترام است و و به شرایط ایران اشاره کرد. اشاره او به اعتراضات ایران بود. من دوباره گفتم من نمی توانم با این شرط بی سابقه و غیرقابل انتظار، موافقت کنم. به این شکل، محل مصاحبه را ترک کردیم. با ادامه اعتراضات در ایران و قتل مردم، گفتگو با رئیس جمهور رئیسی، لحظه مهمی بود".

مصاحبه آرشیوی کریستین امانپور با امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران  در نیویورک

لغو مصاحبه کریستین امانپور و رئیسی به دلیل روسری

سایت سی ان ان هم نوشت مصاحبه لغو شد بعد از اینکه امانپور درخواست تیم رئیس جمهور را در آخرین لحظات برای داشتن حجاب به هنگام مصاحبه، رد کرد ؛ مصاحبه ای که آماده سازی برای آن ساعت ها کار برد

امانپور در 25 سال اخیر، با همه روسای جمهور ایران به هنگام سفر آنها به نیویورک، مصاحبه اختصاصی داشته است. بررسی عکس همه این مصاحبه ها نشان می دهد او در هیچ کدام روسری به سر نداشته است. البته امانپور به هنگام سفر به تهران و مصاحبه با مقامات ایرانی روسری داشته است.

امانپور همچنین عکسی از خود در حالی که صندلی روبه رویش خالی است منتشر کرد و نوشت: "لذا از مصاحبه صرف نظر کردیم. مصاحبه انجام نشد. در حالی که اعتراضات و کشته شدن افراد در ایران ادامه دارد صحبت کردن با رئیس جمهور رئیسی مهم بود".

خبرگزاری فرانسه نوشته است:" این اتفاق همزمان با اعتراضات در ایران روی داد. براساس آمار رسمی، 17 نفر حداقل در اعتراضات ایران کشته شدند. این اعتراضات از زمان اعلام مقامات در 16 سپتامبر درباره مرگ دختر جوان مهسا امینی 22 ساله به هنگام بازداشت آغاز شد. پلیس اخلاق {گشت ارشاد} او را به دلیل لباسش بازداشت کرده بود".

مصاحبه رؤسای جمهور ایران در نیویورک با کریستین امانپور

لغو مصاحبه کریستین امانپور و رئیسی به دلیل روسری

لغو مصاحبه کریستین امانپور و رئیسی به دلیل روسری

لغو مصاحبه کریستین امانپور و رئیسی به دلیل روسری

logo-vidتماشاخانه
حجاب، قانونی که دلبخواه اجرا می‌شود؛ چرا در انتخابات یا هر مراسم حکومتی، خبری از گشت ارشاد نیست؟ شل حجاب‌های خودی؟!! (فیلم)

حجاب، قانونی که دلبخواه اجرا می‌شود؛ چرا در انتخابات یا هر مراسم حکومتی، خبری از گشت ارشاد نیست؟ شل حجاب‌های خودی؟!! (فیلم)

logo-vid

ببینید| زلزله در تایوان پل‌های بزرگی را در هم شکست

logo-vidفیلم های دیگر
کانال عصر ایران در تلگرام
عضویت در اینستاگرام عصر ایران
نظرات کاربران
15 سال پیش در چنین روزی


#‌اخبار منبع: عصر ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بالاخره پس از گذشت حدود ۲ ماه از اعلام خبر احتمال افزایش دوباره حقوق کارمندان و گمانه‌زنی‌ها در این خصوص، تکلیف روشن شد و به نظر می‌رسد افزایش حقوق به سال آینده موکول شد.

3 ساعت پیش

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: طراحی و اقدامات دشمنان نشان‌دهنده باطن آنها است.

2 ساعت پیش

فرمانده هشت سال دفاع‌مقدس گفت: انگیزه‌هایی وجود دارد که یاد شهدا کمرنگ شود. جریان نفوذ قصد دارد یاد و خاطره شهدا به فراموشی سپرده شود، باید به این درک برسیم که نفوذ وجود داشته و دارد.

3 ساعت پیش

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۴۳۵ بیمار کرونایی در کشور شناسایی و۹ نفر دیگر فوت شدند.

2 ساعت پیش

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت که آزادی باقر نمازی اقدامی انساندوستانه بوده و مرتبط با هیچ موضوع دیگری نبوده و سیامک نمازی هم بعد از پایان دوران مرخصی به زندان بازمی‌گردد.

2 ساعت پیش

سخنگوی وزارت صمت گفت: سامانه جامع فروش با افزایش تولید، عرضه و تقاضا به تعادل رسید و توانست تعدادی از خودروها را از فرآیند قرعه‌کشی خارج کند. ترافیک تقاضا در ۳ خودرو پژو ۲۰۶، ۲۰۷ و پژو پارس است و باید تا پایان سال افزایش تولید را در این ۳ خودرو متمرکز کنیم.

3 ساعت پیش

دانشگاه‌های مختلف تهران امروز شاهد تجمع اعتراضی دانشجویان بود با این حال این تجمعات بدون درگیری و با آرامش به پایان رسید.

3 ساعت پیش

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی تاکید کرد: خروجی‌های دانشگاه علمی کاربردی افراد مجربی هستند که به سرعت جذب بازار کار می‌شوند و نگاه این دانشگاه پاسخگویی به نیاز بازار کار است.

3 ساعت پیش

وزیر ارشاد دولت اصلاحات بیانات رهبر انقلاب در مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح را جامع، دقیق، روشنگرانه و به‌هنگام توصیف کرد.

3 ساعت پیش

بیشتر...