تیتر برتر |
1 ماه پیش

سهم استان ها از امکانات و درآمدهای استانی ناچیز است تیتربرتر

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان:

به گزارشتیتربرتر؛به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی اصفهان، علیرضا قاری‌قرآن مدیرکلراه و شهرسازی استان اصفهاندر اتاق بازرگانی کاشان طی نشستی که با حضور مهدی عبوری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس  و جمعی از مسئولین شهرستان کاشان برگزار شد به تشریح اقدامات انجام شده در جهت تکمیل پروژه‌های اولویت‌دار و مسائل و مشکلات پیرامون توسعه این شهرستان پرداخت.

وی با بیان اینکه امروزه مدیریت شهری به مدیریتی پرریسک تبدیل شده است اذعان داشت: محدودیت منابع شهری، مدیریت شهری را با چالش مواجه کرده لذا در راستای رشد و توسعه متوازن و همه جانبه شهرها، نیل به آینده مطلوب، بهبود کیفیت زندگی شهری و ارتقا وضعیت، لازم است قوانین و ضوابط بازنگری شود و امکانات و درآمدهای شهری در اختیار توسعه همان شهر قرار گیرد.

وی افزود: به عنوان مثال ادارات راه و شهرسازی در سطح شهرها املاکی را در اختیار دارد که می تواند آن را برای توسعه همان شهر هزینه کند که متاسفانه به دلایل مختلف و قوانین موجود امکان این کار وجود ندارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان تنها راه حل مشکلات اعتباری پروژه‌ها را تهاتر با منابع غیرنقدی و پتانسیل‌های موجود در ادارات دانست و گفت: لازم است این موضوع در صحن علنی مجلس مطرح شود تا این اقدام به لحاظ قانونی در جهت تسریع و تکمیل پروژه‌ها صورت پذیرد.

وی در خصوص وضعیت بافت فرسوده استان اصفهان بیان داشت: عرصه کل بافت فرسوده استان بالغ بر ۱۴ هزار هکتار مساحت دارد که از این میزان چهار هزار هکتار آن سکونت گاه‌های غیررسمی است و در کنار شهر و‌کلان‌شهرها شکل می‌گیرد.

قاری‌قرآن با بیان اینکه کاشان و آران و بیدگل یکهزار هکتار از این مساحت را به خود اختصاص می‌دهند، گفت: این بافت‌ها در قالب طرح‌های مصوب و طرح‌های ابلاغیه است که توسط وزارت خانه انجام شده است و خوشبختابه به جز یک شهر بقیه شهرها بافت فرسوده مصوب و ابلاغ شده دارد که امکان تخصیص اعتبار براشون وجود دارد.

وی گفت: بودجه ای که برای طرح‌های بازآفرینی اختصاص یافته بسیار ناچیز است این مبلغ برای کل استان و در یکسال عددی بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیارد ریال بوده، لذا برای داخل شهرها با شهرداری ها به شیوه ای برنامه ریزی کردیم که معادل با عدد تعیین شده از سوی وزارت راه و شهرسازی، پروژه تعریف شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه در بخش معابر و‌ آسفالت در سال گذشته برای کاشان ۴۰۰ تن قیر تامین شده است اذعان داشت در یکسال گذشته عمده درخواست‌های شهرها برای قیر بوده است لذا در صورتی که سقف تخصیص اعتبارات قیر استان افزایش پیدا کند کمک شایانی به شهرهای استان اصفهان می‌شود.

وی با اشاره به  اینکهاستان اصفهان۱۰۸ شهر دارد و شهرهایی هم اخیرا مصوب شده که تعداد شهرهای استان را به تعداد ۱۱۰ شهر رسانده است، گفت: حدود ۸۰ شهر استان طرح تفصیلی مصوب ابلاغ شده دارند و یا در حال تکمیل هستند همچنین در صدد هستیم تا پایان سال تکلیف طرح تفصیلی هر ۳۰ شهر باقیمانده را نیز مشخص کنیم تا برنامه دقیقی برای بودجه‌های تخصیصی داشته باشیم.#‌استان منبع: تیتر برتر

بیشتر...

تبلیغات


تبلیغات

مطالب مرتبط

انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال به دور دوم کشیده شد و شهاب‌الدین عزیزی خادم و کیومرث هاشمی به دور دوم رسیدند.

10 ساعت پیش

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به شبکه الجزیره قطر گفت که «حمله ها به عراق مشکوک است و دست های رژیم صهیونیستی در آن مشاهده می شود.».

10 ساعت پیش

وزیر راه و شهرسازی گفت: تا پایان دوره فعالیت دولت دوازدهم، طول بزرگراه‌های کشور به ۲۰ هزار کیلومتر افزایش می‌یابد.

10 ساعت پیش

طرح حذف دفترچه‌های کاغذی، طرح بزرگی است که در ابتدای اجرا به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌ها مشکلاتی را برای بیمه شدگان به وجود آورده است.

10 ساعت پیش

انتخابات فدراسیون فوتبال برای تعیین رئیس و اعضای هیات رئیسه روز یکشنبه در شرایطی برگزار خواهد شد که چهار گزینه برای نشستن بر روی صندلی داغ ریاست با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

10 ساعت پیش

کرمانشاه- مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه گفت: برای توسعه جامعه خود نیازمند این هستیم در موضوعات مختلف نگرشی جدید داشته باشیم

10 ساعت پیش

پیروز قربانی مربی تیم فوتبال سایپا در این تیم ماندنی شد.

10 ساعت پیش

نماینده آمریکا در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با تکرار ادعای نخ‌نمای آمادگی واشنگتن برای بازگشت به برجام ادعا کرد که حل مسائل پادمانی از برجام مجزاست اما برای اعتمادسازی درخصوص تضمین ایران در قبال برنامه هسته‌ای ضروری است.

10 ساعت پیش

بندر اقیانوسی چابهار دارای کمبود در حوزه بهداشت و درمان است به طوری که مردم منطقه برای درمان بیماری به استانهای همجوار یا دورتر مسافرت می کنند.

10 ساعت پیش

بعد از رای نیاوردن علی کریمی در انتخابات فدراسیون فوتبال شاهد حمایت پرسپولیسی‌ها از او بودیم.

11 ساعت پیش

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هر واحد واکسنی که وارد می‌شود بلافاصله توسط سازمان غذا و دارو برچسب گذاری شده و در سامانه ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت کالاهای سلامت محور که به اختصار «تیتک» (TTAC) نامیده می‌شود، کدگذاری می‌شود.

11 ساعت پیش

تهران- توزیع داروی ایرانی آیورمِکتین که در پیش‌گیری و درمان بیماری کرونای مؤثر است، توسط شرکت پخش البرز در سراسر کشور آغاز شد.

11 ساعت پیش

آیگپی‌هایی که مشترک همراه اول هستند قبض بهمن ماه خود را با 15 درصد تخفیف پرداخت می کنند.

11 ساعت پیش

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد که این آژانس قصد دارد اوایل ماه آوریل در ایران نشست فنی برگزار کند.

11 ساعت پیش

مانی خوشبین یک تاجر میلیونر و موفق است که تمایل

11 ساعت پیش

بیشتر...