خبرآنلاین |
2 ماه پیش

پاک سازی اطراف مدارس از فروشندگان مواد مخدر خبرآنلاین

پاک‌سازی اطراف مدارس از فروشندگان مواد مخدر

تسنیم نوشت: رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا از پاک سازی اطراف مدارس از لوث فروشندگان مواد مخدر خبر داد.

سردار مجید کریمی؛ رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر فراجا، ضمن تبریک شروع سال تحصیلی به تمامی اصحاب تعلیم و تربیت به‌ویژه اساتید، معلمان دلسوز و زحمتکش، دانشجویان و دانش‌آموزان پرتلاش به اجرای طرح پاک‌سازی و کنترل محسوس و نامحسوس اطراف مدارس در راستای مقابله با فروشندگان موادمخدر در آستانه بازگشایی مدارس، اشاره و اظهار کرد: طرح‌های ارتقای امنیت اجتماعی همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، در شعاع ۵۰۰ متری اطراف مراکز آموزشی و تحصیلی با جدیت و با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های بالقوه موجود در تمام استان‌های کشور در حال اجراست.

وی افزود: در راستای مبارزه بی‌امان و خستگی‌ناپذیر همکاران بنده در این حوزه، یکی از اقدامات تاثیرگذار و قابل توجه پلیس مبارزه با موادمخدر فراجا در سال‌های گذشته و قبل از شرایط کرونایی کشور همزمان با آغاز سال تحصیلی، اجرای طرح‌های ویژه پاک‌سازی پیرامون محیط‌های آموزشی به‌ویژه مدارس از عناصر توزیع‌کننده موادمخدر از طریق راه‌اندازی واحدهای گشتی و یگان‌های ضربت مبارزه با مواد مخدر در سراسر کشور است و این اقدام در سال تحصیلی جدید و با حضوری شدن مدارس، به عنوان یکی از اولویت‌های برنامه‌های پلیس همچون سنوات گذشته در حال اجرا است.

این مقام ارشد انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مأموران پلیس مبارزه با موادمخدر پیش از اجرای طرح‌های پاک‌سازی اقدام به شناسایی مدارس واقع در نقاط آلوده و حاشیه‌نشین کرده‌اند، ادامه داد: به عنوان مثال مدارسی که در مجاورت مناطقی که معتادان متجاهر در آن حضور دارند یا مدارس واقع در مناطق حاشیه‌نشین که درگذشته مواردی از حضور معتادان در آن گزارش شده یا خرده‌فروشان موادمخدر در آن فعالیت کرده‌اند، تحت رصد و پوشش انتظامی پلیس قرار گرفته است و پلیس با قاطعیت با خرده فروشان موادمخدر در این نقاط برخورد می کند.

کریمی در ادامه به ضرورت پیشگیری از گرایش دانش‌آموزان به سمت اعتیاد و مصرف موادمخدر اشاره و تصریح کرد: پلیس مبارزه با موادمخدر برای تمامی مدارس سراسر کشور به ویژه مدارس واقع در مناطق آلوده اقدامات آموزشی ویژه‌ را در دستور کار خود قرار داده است و از طریق انجام اقدامات فرهنگی با همراهی معلمان پرورشی، مشاوران، گروه‌های هنری و .... اقدام به فرهنگ‌سازی در حوزه مبارزه با مواد مخدر و ارتقاء توانایی‌هایی نظیر فراگیری مهارت‌های "نه" گفتن و "تاب آوری" در بین دانش‌آموزان نموده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا همچنین به ضرورت همکاری مشترک همه نهادها و ارگان‌های دولتی و غیر دولتی با پلیس در حوزه پیشگیری از اعتیاد اشاره و اظهار کرد: نقش دستگاه‌های مسئولیت‌دار از جمله دستگاه‌های تبلیغی، صدا و سیما، شهرداری، بهزیستی، ستاد مبارزه با موادمخدر ریاست‌جمهوری، سازمان‌های مردم نهاد و... در تمام مراحل از جمله پیشگیری و آموزش عمومی بسیار مهم است و بی شک پاک‌سازی محیط های آموزشی از مظاهر اعتیاد برای کاهش نگرانی جامعه و خانواده مسئولیتی ملی و همگانی است.

کریمی با تاکید بر اینکه برخورد با معتادان متجاهر و خرده‌فروشان موادمخدر جزو دغدغه‌ها و اولویت‌های پلیس است، خاطرنشان کرد: از شهروندان تقاضا داریم همچون گذشته با پلیس همکاری نموده و هرگونه موارد مشکوک را از طریق تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع رسانی کنند.

بیشتر بخوانید:

کشف ۹۸ کیلو حشیش از ۲ مواد فروش در تهران

۴۷۴۷#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ایرنا نوشت:  شب گذشته عده‌ای از متخلفین ساخت و ساز غیرمجاز در محله حصارک به شهردار شب ناحیه سه منطقه ۵ حمله و وی را مجروح کردند.

11 ساعت پیش

ایران نوشت:پاییز سال گذشته مرد جوانی در جریان یک تعقیب و گریز پلیسی با شلیک گلوله یکی از مأموران از ناحیه کتف مجروح شد.

19 ساعت پیش

بسیاری از گونه‌ها راه‌های شگفت‌انگیزی برای متوقف کردن عملکرد بدن خود دارند.

10 ساعت پیش

ایلنا نوشت: مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز درباره فوت یکی از دانش آموزان تبریزی توضیحاتی ارائه کرد.

11 ساعت پیش

ایران نوشت:چند روز قبل مرد جوانی از یک باشگاه ورزشی در خیابان ولیعصر تهران بیرون آمد و سوار بر خودروی بنز خود شد. اما به محض سوار شدن ناگهان صدایی از صندلی عقب شنید و قبل از آنکه بتواند واکنشی نشان دهد، مرد نقابداری که همزمان با او سوار خودرو شده بود، دستش را دور گردن او انداخت.

19 ساعت پیش

هنگامی که یک تمساح در حال حرکت در دوربین پهپاد ظاهر شد، پهپاد تا حدود ۱۰ فوتی از خزنده پایین رفت و شروع به فیلمبرداری ۳۰ ثانیه‌ای از پشت حیوان در یک حرکت آهسته در جهت عقربه‌های ساعت کرد. پس از اتمام، پهپاد دوباره به هوا بلند شد و در امتداد ساحل به دنبال تمساح دیگری برای فیلمبرداری حرکت کرد.

20 ساعت پیش

مهر نوشت: یک متخصص عفونی، در ارتباط با شیوع بیماری «گریپ» در بین کودکان و منشا این بیماری، توضیحاتی ارائه داد.

9 ساعت پیش

از منظر جامعه شناسی نسبیت در اخلاق و عدالت بدین معناست که این اصول تابعی از شرایط اجتماعی آن جامعه هستند، وقتی مبنای تعقلی مشترکی بین فرهنگ‌های مختلف وجود ندارد، تشتت اراء در تعریف مفاهیم نیز متقاعد کننده بنظر می‌رسد، در واقع وقتی تکثر در مبانی نظری را بعنوان یک واقعیت بپذیریم تنوع الگوهای عمل اخلاقی را نیز خواهیم پذیرفت.

17 ساعت پیش

محیانیوز نوشت: بادام زمینی از مواد بسیار مغذی با ارزش غذایی بالا است که مصرف آن برای درمان بیماری ها، زیبایی، سلامتی و همچنین در دوران بارداری بسیار مفید و مؤثر است

8 ساعت پیش

بیشتر...