ایران آنلاین |
1 ماه پیش

تالار مرکزی کرمان آبانماه امسال افتتاح می شود تکمیل فاز دوم موزه هنرهای معاصر کرمان ایران آنلاین

وزیر فرهنگ در نخستین روز برنامه های سفر استانی دولت مردمی به استان کرمان خبر داد؛
تالار مرکزی کرمان آبانماه امسال افتتاح می‌شود/ تکمیل فاز دوم موزه هنرهای معاصر کرمان

به گزارش ایران آنلاین، وزیر فرهنگ عصر امروز در روز اول سفر استانی به کرمان در بازدید از پروژه نیمه تمام تالار مرکزی کرمان گفت: در راستای سیاست تکمیل پروژه های نیمه تمام فرهنگی هنری در سراسر کشور ، نهایت تلاش خود را می کنیم این مجموعه تا آبان‌ ماه امسال به بهره برداری برسد.
محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ که از عصر امروز پنجشنبه در راستای سی‌ویکمین سفر استانی رئیس جمهور وارد استان کرمان شده است، در بازدید از پروژه تالار مرکزی این استان در جریان روند تکمیل و آماده سازی این تالار قرار گرفت و گفت: تکمیل تالار مرکزی کرمان از پروژه‌های مهم این استان به شمار می‌رود که روند تجهیز و تکمیل آن به خوبی در حال انجام است.

وی در ادامه افزود: طبق برنامه ریزی ها قرار است، پروژه تالار مرکزی آبان‌ ماه امسال ضمن میزبانی از یک جشنواره ملی به طور رسمی افتتاح شود و در اختیار اهالی فرهنگ و هنر استان کرمان قرار گیرد.

ضرورت فراهم کردن امکانات ویژه در کتابخانه مرکزی کرمان

همچنین وزیر فرهنگ در ادامه برنامه های خود ضمن بازدید از کتابخانه ملی کرمان بیان کرد: باید اقداماتی جهت بهره‌مندی بهتر نخبگان و فرهیختگان از ظرفیت‌های کتابخانه های مرکزی فراهم شود و نهادهایی چون استانداری و شهرداری ها نیز می توانند در این زمینه همکاری لازم را انجام دهند.

وی با اشاره به اهمیت ایجاد سالن آمفی‌تئاتر در کتابخانه مرکزی کرمان، گفت: بخش‌های دفاع مقدس و بخش نابینایان نیز از جمله مواردی است که در این زمینه می تواند مورد توجه قرار گیرد.

دیدار با خانواده شهید آتشی‌پور

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با خانواده شهید غلامرضا آتشی‌پور ضمن گرامیداشت یاد شهدا و تقدیر از خانواده شهید گفت: خانواده شهدا جایگاه بسیار ارزشمندی دارند و امیدواریم بتوانیم ادامه دهنده راه شهدا باشیم.

هنرمندان پیشکسوت مایه دلگرمی جوانان هستند

محمدمهدی اسماعیلی همچنین در  ادامه دیدارهای امروز خود با حضور در منزل زهرا قربانی، هنرمند خود آموخته هنرهای تجسمی و تذهیب کرمانی گفت: باید زمینه های پرورش و بروز استعدادهای ناشناخته هنرمندان در سراسر فراهم گردد.

وی با اشاره به جایگاه هنر تذهیب در ایران اسلامی، گفت:برگزاری نمایشگاههای استانی در حوزه هنرهای اصیل ایرانی میتواند زمینه معرفی و جذب استعدادهای بیشتر در این زمینه گردد.
وی روحیه هنری خانم قربانی را بسیار ارزشمند خواند و گفت: هنر و استعداد دو ویژگی این هنرمند است که توانست با تلاش آثار ارزشمندی را خلق کند و ضرورت دارد چنین هنرمندانی مورد توجه ویژه قرار گیرند.

فاز دوم موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان تکمیل می‌شود

همچنین وزیر فرهنگ در بخش دیگری از بازدید های امروز خود با حضور در موزه صنعتی کرمان ضمن بازدید از بخش‌های مختلف موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان تصریح کرد: موزه هنر‌های معاصر کرمان جزو موزه‌های فاخر کشور است که باید بیشتر معرفی گردد.

وی افزود: آثار خوب و ارزشمندی در این موزه وجود دارد و فضای تاریخی و میراثی موزه بر جاذبه های آن می افزاید.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی استفاده از ظرفیت‌های این موزه برای ارتقا فعالیت‌های فرهنگی استان را قابل توجه خواند و گفت: فاز دوم موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان به زودی تکمیل و تجهیز می‌شود.

گفتنی است، وزیر فرهنگ که در راستای سی و یکمین سفر استانی رئیس جمهور به استان کرمان سفر کرده است، به عنوان نماینده تام الاختیار رییس جمهور در شهرستان‌های رودبار جنوب و کهنوج نیز حضور پیدا خواهد کرد.

/انتهای پیام#‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تهران- وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان در دیدار با معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران از آمادگی برای تعمیق و توسعه روابط فرهنگی بین دو کشور خبر داد.

6 ساعت پیش

لیندا کیانی، بازیگر سینما و تلویزیون عکسی از کودکی اش منتشر کرد.

7 ساعت پیش

تهران- هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب باکو از روز گذشته سیزدهم مهرماه ۱۴۰۱ با حضور ایران آغاز به کار کرد.

6 ساعت پیش

وزیر امور خارجه گفت: ما تداوم تجاوزات و اقدامات تروریستی گروهک‌ها که در اقلیم پناه گرفته‌اند و امنیت ملی ایران را هدف قرار داده‌اند، تحمل نخواهیم کرد.

6 ساعت پیش

بالاخره پس از گذشت حدود ۲ ماه از اعلام خبر احتمال افزایش دوباره حقوق کارمندان و گمانه‌زنی‌ها در این خصوص، تکلیف روشن شد و به نظر می‌رسد افزایش حقوق به سال آینده موکول شد.

7 ساعت پیش

زاهدان- استواریکم امیر حسین خالص خمر که مردادماه در مرز نگور سیستان و بلوچستان حین پایش مرز بر اثر واژگونی خودرو مجروح شده بود به خیل شهدا پیوست.

6 ساعت پیش

برنامه فوتبال یک بعد از دو هفته تعطیلی به جدول پخش شبکه ورزش بر می‌گردد.

7 ساعت پیش

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جدیدترین یادداشت‌ خود در صفحه شخصی اش در برنامه کاربردی‌ «روبیکا» از زیارت مقبره علامه آیت‌الله حسن زاده آملی خبر داد و نوشت: حسرت از دست دادن این عالم ربانی برایم تمامی ندارد.

6 ساعت پیش

دادگاه حکم بستری حسام نواب صفوی در بیمارستان اعصاب و روان را صادر کرده است.

7 ساعت پیش

بیشتر...