راهبرد معاصر |
1 ماه پیش

خسارت ۹۰ میلیون دلاری اسرائیل در جنگ روزه راهبرد معاصر

روزنامه معاریو اعتراف کرد براساس ارزیابی کمیته مالی کنست، مشخص شد جبهه داخلی اسرائیل حدود ۳۰۰ میلیون شیکل (بیش از ۹۲ میلیون دلار) در جنگ ۳ روزه زیان دیده است.

به گزارش راهبرد معاصرروزنامه معاریو در شماره امروز دوشنبه خود با اعلام این خبر افزود براساس ارزیابی مطرح شده در کمیته مالی کنست که در جلسه مربوطه جهت پرداخت خسارت به آسیب دیدگان مستقیم و غیر مستقیم جنگ مطرح شد، مشخص گردید جبهه داخلی اسرائیل حدود 300 میلیون شیکل (بیش از 92 میلیون دلار) در این جنگ زیان دیده است.

به نوشته معاریو کمیته مالی کنست صبح امروز دوشنبه برای پیگیری پرداخت خسارت جنگ اخیر تشکیل جلسه داد و مشخص شد تنها برای جبهه داخلی این رقم بالغ بر 300 میلیون شیکل است.

این رسانه با استناد به گزارش کنست رژیم صهیونیستی خبر داد، در این جنگ 222 محل آسیب مستقیم دیده‌اندکه 84 مورد از آنها در عسقلان، 66 مورد در سدیروت و 72 مورد در شهرک‌های مهاجر پذیر دیگر بوده است که 114 مورد آن به ساختمان‌ها آسیب رسیده و 97 مورد نیز متعلق به خودروها بود.

گفتنی است این خسارات صرفا مربوط به جبهه داخلی رژیم صهیونیستی وارد شده و هزینه‌های نظامی رژیم صهیونیستی در این جنگ در آن لحاظ نشده است، همچنین نباید فراموش کرد که صهیونیست‌ها این تلفات را در جریان جنگ با تنها یک گروه نسبتا کوچک فلسطینی از لحاظ امکانات متحمل شده‌اند و در صورت مشارکت حماس در این جنگ و یا ورود به جنگ با حزب الله این تلفات به طور حتم به شدت افزایش پیدا می‌کرد.

در بخش دیگری از این گزارش نیز خبر رسید نهادهای مربوطه در اسرائیل تاکنون بسیاری از خسارات جنگ‌های سابق را هم پرداخت نکرده‌اند و دست کم 124 پرونده در داداگاه‌های اسرائیل برای دریافت غرامت همچنان مفتوح است./تسنیم#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

کودکان بیش از هر چیز به غذا، لباس و سرپناه و همچنین مقدار کافی خواب نیاز دارند. علاوه بر این برخی از والدین نگران بی‌اشتهایی کودکان خود هستند. 

6 ساعت پیش

مرد با بچه‌های فامیل بازی می‌کند و همسرش همراه زن‌های دیگر مشغول آماده‌کردن غذاست.

6 ساعت پیش

محمدباقر نمازی که چند روز گذشته از زندان آزاد شده بود امروز از ایران خارج شد.

5 ساعت پیش

ممنوعیت فروش آیفون ۱۴ در مشهد اگرچه خبری دقیق و کامل به‌حساب نمی‌آید و تا حدودی با شیطنت درآمیخته، اما ممکن است به اپیزود جدیدی از سریال مصائب گوشی‌های اپل در ایران تبدیل شود.

6 ساعت پیش

در مریلند با پیراهن های بدون آستین نمی توان به پارک ها رفت، در ایالت ورمانت زنان باید برای گذاشتن دندان مصنوعی اجازه کتبی شوهرانشان را داشته باشند و در شهر آنیستون ایالت آلاباما پوشیدن شلوار جین آبی در خیابان "نوبل" غیرقانونی است.

7 ساعت پیش

سخنگوی اقتصادی دولت با بیان اینکه در مورد فروش نفت توافقاتی با چین صورت گرفته است، گفت: دولت مصمم است تعامل خود را با شرکای راهبردی همانند چین ادامه بدهد.

6 ساعت پیش

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا صبح امروز (دوشنبه) در مراسم مشترک دانش آموختگی دانشجویان دانشگاههای افسری نیروهای مسلح در سخنان مهمی با اشاره به حوادث اخیر تأکید کردند: با صراحت می‌گویم این حوادث طراحی امریکا، رژیم صهیونیستی و دنباله‌روهای آنها است. مشکل اصلی آنها با ایران قوی و مستقل و پیشرفت کشور است. ملت ایران در این حوادث کاملاً قوی ظاهر شد و در آینده نیز هر جا که لازم باشد، شجاعانه وارد میدان خواهد شد.

6 ساعت پیش

لحظه‌ای که گل اول پورتو مقابل لورکوزن به ثمر رسید، کارگردان بیش از اینکه به دنبال گلزن باشد، در پی ثبت واکنش سازنده گل بود.

6 ساعت پیش

معاون نماینده روسیه در سازمان ملل با اشاره به تلاش‌های طرف‌های خارجی برای ممانعت از عادی شدن شرایط در عراق، تاکید کرد که این کشور نباید به میدانی برای تسویه حساب‌ها تبدیل شود.

7 ساعت پیش

بیشتر...