تیتر برتر |
1 ماه پیش

علی رستمی مدیرعامل شستا کیست سایت تیتربرتر TitreBartar com

علی رستمی مدیرعامل شستا کیست؟

به گزارشتیتربرتر؛علی رستمی از نیرو‌های متعهد و مجرب و خوشنام به عنوان مدیرعامل جدیدشرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعیمنصوب شد.

جزئیات انتصاب علی رستمی به عنوان مدیریت شستا

گفته می‌شود پس از تشکیل جلسه هیات مدیره شستا و معارفه رستمی به عنوان عضو جدید موظف، مراسم معارفه او به عنوان مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی نیز با حضور مدیران سازمان تامین اجتماعی و وزارتی برگزار خواهد شد.

رستمی دارای مدرک تحصیلی دکترای مدیریت بازرگانی گرایش مالی و دانش‌آموخته دانشگاه شهید بهشتی است و مدیریت در شرکت‌های املاح معدنی ایران و خاک چینی را در کارنامه دارد.

بیوگرافی علی رستمی مدیرعامل شستا

علی رستمی فرزند حسین متولد ۲۹ مردادماه ۱۳۴۹در تهران است. وی متأهل و دارای یک فرزند است. آخرین مدرک تحصیلی او دکترای مدیریت بازرگانی گرایش مالی است. در کارنامه شغلی وی، معاون مالی، سرمایه‌گذاری و پشتیبانی بانک تجارت، عضو هیئت‌مدیره بورس اوراق بهادار تهران، عضو هیئت‌مدیره فرابورس، نایب‌رئیس هیئت‌مدیره گروه خودروسازی بهمن، معاون مالی و اقتصادی شرکت ملی مس ایران، بنیاد مستضعفان و برخی از سمت‌های کلیدی دیگر در سایر ارگان‌های دولتی و تدریس در دانشگاه دیده می‌شود.

سوابق علی رستمی

حضور در معدنی املاح ایران

علی رستمی، اواخر سال ۱۳۹۶ مدیرعامل و نایب‌رئیس هیئت‌مدیره شرکت معدنی املاح ایران می‌شود. در همان روزهای ابتدایی افزایش تولید و افزایش حاشیه سود شرکت را در دستور کار قرار می‌دهد و شروع پروژه سولفات ‌پتاسیم را به‌عنوان یکی از اهداف خود برمی‌شمارد و در دورانی که شرکت‌های غربی از همکاری با طرف‌های ایران امتناع می‌کردند و حاضر به همکاری نبودند ریسک پروژه توسط مهندسین ایرانی می‌پذیرد و برای اولین بار ساخت تجهیزات و قطعات این بخش در داخل را کلید می‌زند.

در دوره مدیرت رستمی معدنی املاح که بزرگ‌ترین تولیدکننده سولفات سدیم بود توانست قریب به ۹۰ درصد سهم بازار داخلی را به دست آورد و همچنین بزرگ‌ترین تولیدکننده نمک خوراکی در کشور شود.

رشد سود خالص و کاهش دوره وصول مطالبات

عملکرد وی بر اساس گزارش ارائه‌شده در مجمع معدنی املاح ایران در ۲۹ اسفندماه سال ۱۳۹۸ نشان از تغییرات قابل‌ملاحظه در دوران مدیریت رستمی دارد، حاشیه سود ناخالص از ۵۴ درصد در ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ به ۶۸ درصد در ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ می‌رسد، حاشیه سود عملیاتی از ۴۹ درصد در ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ به ۷۲ درصد در اسفند ۱۳۹۸ و سود خالص از ۴۱ درصد در این دوره به ۸۲ درصد در پایان ۲۹ اسفند سال ۱۳۹۸ می‌رسد. در سال ۹۸ صادرات شرکت نیز ۸۳ درصد رشد داشته است.

دوره وصول مطالبات که همواره یکی از دغدغه‌های مجموعه‌های شستا بوده است در این دوره کاهش می‌یابد، به‌طوری‌که از ۳۵ روزبه ۱۷ روز کاهش می‌یابد. همچنین در دوران مدیریت وی برای اولین بار محصول سولفات سدیم در بورس کالای ایران ثبت و عرضه می‌شود.

همچنین فروش شرکت معدنی املاح ایران از ۱۱۲۷ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۶ به ۲۹۰۴ میلیارد ریال در پایان سال ۱۳۹۸ می‌رسد. میزان تولید نیز در این شرکت از ۲۵۱ هزار تن در پایان سال ۱۳۹۶ به ۲۶۴ هزار تن در ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ می‌رسد.

پروژه‌ها در شرکت معدنی املاح ایران

آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های توسعه نمک تصفیه تبلور مجدد با ظرفیت ۴۰ هزار تن در سال، سولفات پتاسیم با ظرفیت ۴۰ هزار تن در سال و کلرید کلسیم با ظرفیت ۲۰ هزار تن در سال به شیوه بومی‌سازی و ساخت تجهیزات آن‌ها در کارخانه‌های شرکت و دیگر کارخانه‌های کشور از دیگر اقداماتی است که سنگ بنای ان از سوی رستمی گذاشته شد

تهیه و تدوین سند راهبردی تاصیکو

رستمی پس از سکان‌داری شرکت معدنی املاح ایران راهی معاونت برنامه‌ریزی شرکت سرمایه‌گذاری صدرتامین می‌شود و به‌عنوان معاون برنامه‌ریزی و توسعه تاصیکو سند راهبردی این هلدینگ را کلید می‌زند. اتکا به جوانان و کار تیمی موجب می‌شود تا مجموعه اقدامات بودجه و برنامه‌ریزی در شرکت‌های تابعه این هلدینگ بیش از گذشته نمایان شود و شرکت‌هایی همانند ذوب‌آهن اصفهان، پشم‌شیشه ایران، فرآورده‌های نسوز ایران و دیگر شرکت‌ها از خروجی آن بهره‌مند شوند.

ثبت و عرضه کائولن برای اولین بار در بورس کالا

رستمی در سال ۱۳۹۹ مدیرعامل و نایب‌رئیس هیئت‌مدیره شرکت خاک چینی ایران می‌شود و اقدامات نیمه‌تمام در این شرکت را موردبررسی و سپس در دستور کار قرار می‌دهد. حاشیه سود خالص از ۸۰ درصد در پایان سال ۱۳۹۸ به ۹۹ درصد در پایان سال ۱۳۹۹ می‌رسد، سود عملیاتی از ۸۰ درصد در این دوره زمانی به ۸۶ درصد و سود ناخالص از ۷۷ درصد به ۸۴ درصد افزایش می‌یابد. همچنین دوره وصول مطالبات از ۳۱ روز در پایان سال ۱۳۹۸ به ۱۵ روز در پایان سال ۱۳۹۹ کاهش می‌باید. برای اولین بار محصول تولیدی شرکت صنایع خاک چینی ایران کائولن در بورس کالای ایران ثبت و عرضه شد.

گفتنی است تولید محصول کائولن فرآوری در شش‌ماهه سال ۹۹ به میزان ۱۰۸۶۸۳ تن بود که امسال در شش ماه سال جاری باوجود مدیریت رستمی به ۱۲۱۷۱۱ تن رسیده است که ۱۲ درصد رشد داشته است.

میزان محصول کائولن درجه‌بندی‌شده در شش ماه اول سال ۹۹ به میزان ۱۵۵۰۹۶ بود که امسال در شش‌ماهه نخست سال جاری با رشد ۲۰ درصدی به ۱۸۷۰۴۲ تن رسیده است. میزان صادرات محصولات شرکت در شش‌ماهه اول سال ۹۹ به میزان ۴۸۸۵۲ میلیون ریال بود که باتدبیر وی این میزان با رشد ۲۹ درصدی به ۶۲۹۴۱ میلیون ریال رسیده است. فروش محصولات شرکت در شش‌ماهه نخست سال ۹۹ به میزان ۱۷۲۱۷۹۲ میلیون ریال بود که امسال با رشد ۸۰ درصدی به ۳۰۹۱۴۱۹ میلیون ریال رسیده است.

اخذ مجوز طرح توسعه خاک چینی شماره ۲

اخذ مجوز طرح توسعه خاک چینی شماره ۲ از شستا، اخذ مجوز کارخانه تولید آهک از هلدینگ تاصیکو و همچنین مذاکره با ایدرو و کنسرسیوم چینی برای مشارکت در ساخت کارخانه آلیاف شیشه در مرند که قریب به ده سال به تعویق افتاده بود از دیگر اقدامات رستمی در دوران سکان‌داری شرکت صنایع خاک چینی ایران است. همچنین در ادامه شفاف سازی روند مدیریتی، برگزاری دقیق کمیسیون معاملات در شرکت‌ها و دعوت از نمایندگان هلدینگ و بازرسی برای حضور در مناقصه و مزایده های شرکت، ایجاد و راه اندازی کمیسیون فروش با حضور واحدهای نظارتی شامل حراست و حسابرسی داخلی و واحد فنی در شرکت خاک چینی را در دستور کار قرار داد.

بزرگ‌ترین و مجهزترین کارخانه تولید بلوک و پانل بتنی سبک گازی اتوکلاو شده و نلات خشک در ایران در اول دی ماه سال ۹۶ توسط شرکت صنایع خاک چینی ایران آغاز به تاسیس شده که تا آخر بهمن ماه سال ۹۹ این پروژه ۵۱ درصد پیشرفت داشت و از زمان تصدی مدیریت رستمی در شرکت تاکنون این پروژه بالای ۹۰ درصد پیشرفت داشته است. این بدان معنی است که با مدیریت علی رستمی در طول ۷ ماه گذشته این پروژه ۴۰ درصد پیشرفت داشته و اکنون آماده بهره برداری است.

گردآورنده:محسن هاشمی#‌اقتصاد منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

۱ هفته پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

۱ هفته پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

۱ هفته پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

۱ هفته پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

۱ هفته پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

۱ هفته پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

۱ هفته پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

۱ هفته پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

۱ هفته پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

۱ هفته پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

۱ هفته پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

۱ هفته پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

۱ هفته پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

۱ هفته پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

۱ هفته پیش

بیشتر...