خبرگزاری تسنیم |
1 ماه پیش

ترکیب هیئت مرکزی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان تعیین تصویب شد تسنیم


ترکیب هیئت مرکزی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان تعیین و تصویب شد

جلسه ۴۶۴ شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و با حضور اعضای شورا در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

- اخبار سیاسی -

به گزارش گروه دانشگاهخبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام و عبدالحسین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در حاشیه این جلسه در تشریح مصوبات شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر؛ آیین‌نامه شورای ارزشیابی هنرمندان صنایع دستی، هنرهای سنتی و میراث‌داران تمدنی، ماده واحده تعیین ترکیب اعضای هیأت مرکزی جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه فرهنگیان و اصلاح ماده 4 آیین‌نامه شورای حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیدند.

وی در خصوص موضوع آیین‌نامه شورای ارزشیابی هنرمندان صنایع دستی، هنرهای سنتی و میراث‌داران تمدنی تصریح کرد: بر اساس این آیین‌نامه؛ یک شورای ارزشیابی متشکل از نمایندگان و معاونان وزارتخانه‌های میراث فرهنگی، علوم و ارشاد اسلامی، سازمان برنامه و بودجه، فرهنگستان هنر و مسئولین کمیته‌های تخصصی و کارشناسان خبره حوزه میراث فرهنگی و صنایع دستی تشکیل می‌شود و به‌صورت تخصصی به داوری و ارزشیابی آثار و فعالیت‌های هنرمندان این حوزه و اعطاء درجه هنری به آنها در سه سطح و 5 درجه خواهد پرداخت.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی در مصوبه سیاست­ها و ضوابط کیفیت‌بخشی دانشگاه فرهنگیان که فروردین‌ماه سال جاری تصویب و ابلاغ شد؛ تشکیل هیأت مرکزی جذب اعضای هیأت علمی ویژه دانشگاه فرهنگیان را مصوب و تعیین ترکیب اعضای آن را به شورای معین شورای عالی واگذار کرده بود.

خسروپناه افزود: وزیر آموزش و پرورش؛ اعضای حقیقی و حقوقی این هیأت را پیشنهاد کرد که در این جلسه شورای معین، ترکیب هیأت مذکور تعیین و تصویب شد و از این پس؛ این هیأت در فرایند جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه فرهنگیان مسئولیت خواهد داشت. در این جلسه؛ همچنین ترکیب اعضای شورای حوزوی که یک شورای تخصصی مشترک بین شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی حوزه‌های علمیه است؛ اصلاح شد.

وی در خاتمه گفت: در جلسه قبلی شورای عالی انقلاب فرهنگی، کلیات اساسنامه سازمان ملی ارزشیابی و سنجش آموزش کشور تصویب شد و بررسی جزئیات به شورای معین واگذار شده بود که در این جلسه، فصل ارکان سازمان مذکور، ترکیب هیأت امناء و شورای ارزشیابی، اعتبارسنجی، تضمین کیفیت و رصد نظام آموزش کشور و نحوه انتقال سازمان‌ها و واحدهای مرتبط به سازمان جدید، بررسی و تصویب شد و بررسی تکمیلی و نهایی اساسنامه سازمان مذکور؛ به جلسه آتی شورای معین موکول شد.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدیر سامانه هوشمند سوخت گفت: تجهیزات تولید کارت سوخت در حال به روزرسانی است.

نیم ساعت پیش

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی یا بیان اینکه سیلی ایران اسلامی به رژیم غاصب صهیونیستی تن دشمنان را لرزاند، گفت: این سیلی یک عید بزرگ است‌.

نیم ساعت پیش

رئیس مرکز فناوری اطلاعات سازمان بیمه سلامت ایران، دلیل اختلال اخیر در سامانه نسخه‌نویسی الکترونیک را بروزرسانی نرم‌افزاری این سامانه اعلام کرد.

نیم ساعت پیش

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: بهره‌برداری از مرحله یک خط 3 یکی از مهمترین تاکیدات شوراست و با جبران عقب‌ماندگی‌ها، باید این پروژه تا مرداد به بهره‌برداری برسد.

نیم ساعت پیش

در عملیات وعده صادق، انبوهی از پهپادها و موشک‌های کروز در موج اول به‌سمت سرزمین‌های اشغالی پرتاب شدند و در موج‌های بعدی، تعداد زیادی از موشک‌های بالستیک دوربرد ایرانی به‌سمت اهداف شلیک شدند.

نیم ساعت پیش

پرسپولیس در حالی به استقبال دیدار هفته بیست و چهارم می‌رود که این تیم در دیدار رفت مقابل صنعت نفت با نتیجه ۲ بر ۲ مساوی شد.

یک ربع پیش

عکس جلد روزنامه خبرورزشی در تاریخ ۷ فروردین سال ۱۳۹۳ را ملاحظه می‌کنید.

نیم ساعت پیش

ناصر علیزاده به مدال طلای وزن ۸۷ کیلوگرم کشتی فرنگی قهرمانی آسیا دست یافت. ایمان محمدی هم در وزن ۶۳ کیلوگرم به مدال برنز رسید اما امیر عبدی در ۷۷ کیلوگرم از رسیدن به مدال بازماند.

یک ربع پیش

وزیر خارجه آمریکا مدعی شد آمریکا سعی دارد با هماهنگ‌کردن یک پاسخ دیپلماتیک به حمله تلافی‌جویانه ایران، از گسترش تنش‌ها در منطقه جلوگیری کند.

نیم ساعت پیش

بیشتر...