استوک های ستاره کامرون جنجال کرد خبرنامه دانشجویان ایران

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» گائل اودوآ، هافبک ۲۷ ساله کامرون، زاده این کشور است اما شهروندی روسیه را هم دارد. او عمده دوران جوانی خود را در روسیه سپری کرده و محصول آکادمی فوتبال لوکوموتیو مسکو است. اودوآ در روسیه برای زسکا و آنژی نیز بازی کرده و هم‌اکنون در باشگاه آلمانی هانوفر توپ می‌زند.

با این حال اصالت کامرون - روسی وی با تصویری پرچم‌های دو کشور، روی استوک‌هایش نقش بسته است.

ماجرای کفش‌های اودوآ نخستین بار پس از اولین بازی کامرون در جام جهانی قطر، مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت و بخشی از خبرنگاران نروژی مدعی شدند که باتوجه به جنگ اوکراین و تحریم اعمالی از سوی فیفا بر تیم‌های ملی و باشگاه روسیه، فیفا باید نسبت به این اقدام اودوآ واکنش نشان دهد.

اودوآ پس از تساوی هیجان‌انگیز کامرون برابر صربستان، گفت: همه می‌دانند که ۱۰ سال است با تصویر دو پرچم روی کفش‌هایم بازی می‌کنم. چرا رسانه‌ها قبلا متوجه نشده بودند و حالا صدایشان درآمده؟ بعد از بازی اول و دیدن کفش‌هایم، چیزهای زشتی درباره‌ام نوشتند اما من هیچ چیزی را در زندگی‌ام عوض نمی‌کنم. به لطف روسیه، الان اینجا هستم.

یکی از مقامات فیفا هفته گذشته در گفت‌وگو با رسانه NRK نروژ گفت که درباره کفش‌های ستاره کامرونی، دلیلی برای مداخله وجود ندارد.

پس از بازی امروز، یکی از هواداران حاضر در ورزشگاه الجنوب دوحه، یک پیراهن تیم ملی روسیه را به اودوآ هدیه داد و او نیز با همان پیراهن به رختکن رفت. هواداران صربستان هم در این دیدار از روسیه حمایت کرده و یکی از آنها نیز پرچمی به دست داشت که نیمی از آن پرچم صربستان و نیمی دیگر پرچم روسیه بود.#‌اخبار منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...