اقتصاد آنلاین |
۱ هفته پیش

قیمت طلا در بازار جهانی کاهش یافت اقتصاد آنلاین اقتصادآنلاین

به گزارش رویترز،قیمت طلادر روز چهارشنبه در حدود بالاترین رقم طی ۹ ماه گذشته ثابت مانده است. ترس از رکود اقتصاد دنیا تقاضا برای طلا به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن را در سطح بالایی نگه‌داشته است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، انتظار کند شدن روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در ماه‌های آینده باعث شده تقاضا برای طلا به‌عنوان یک پشتوانه ایمن از دلار فراتر رود و قیمت آن در سطح بالایی باقی بماند.

قیمت هر اونس طلا امروزبا ۰.۳۵ درصد کاهش به ۱۹۳۰ دلار و ۵۷ سنت رسید.

سقوط بازار سهام وال‌استریت به‌دنبال کاهش درآمدهای شرکتی هم باعث افزایش ترس از رکود اقتصاد شده و تقاضا برای طلا را بالا برده است. عملکرد طلا از سایر فلزات گران‌بها هم بهتر بوده‌است. قیمت طلا حدود ۶ درصد طی یک‌سال گذشته افزایش یافته، درحالی‌که قیمت نقره و پلاتین بیش‌از ۱ درصد پایین آمده‌است.

انتشار اطلاعات اقتصادی آمریکا مبنی‌بر کاهش بیش‌ازحد انتظار تورم در این کشور طی ماه‌های گذشته باعث شده احتمال افزایش کم‌تر نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا در اجلاس آینده بالا رود. بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگه‌داری فلزات گران‌بها را افزایش داده و تمایل برای آن را کاهش می‌دهد. پس آرام شدن روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا بنفع طلا خواهد بود.

در میان فلزات صنعتی، بهبود تقاضا برای مس در چین قیمت آن را تا بالاترین رقم طی ۷ ماه گذشته افزایش داده است. قیمت مس ۰.۱ درصد افزایش یافته و به ۴.۲۶۷۲ دلار در هر پوند رسیده است، یعنی بالاترین رقم از اواسط ژوئن.

قیمت نقره امروز با ۰.۱۴ درصد کاهش به ۲۳ دلار و ۷۲ سنت رسید و پلاتین با ۰.۴۰ درصد کاهش ۱۰۵۶ دلار و ۳۰ سنت معامله می‌شود.

منبع:تسنیم


#‌اخبار منبع: اقتصاد آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...