خبرآنلاین |
۱ هفته پیش

افزایش سنگ انداری مخالفان ، علامت سرراست تقویت شانس توافق خبرآنلاین

افزایش سنگ انداری مخالفان ، علامت سرراست تقویت شانس توافق

هم میهن نوشت : برخلاف گذشته شانس موفقیت گفتگوها بیشتر شده است. یکی از علایم این واقعیت، سنگ‌اندازی مخالفان داخلی برجام است که با جعل خبر دروغ ۷۲ ساعت مهلت خواستند، پذیرش احتمالی ایران را به منزله تسلیم معرفی کنند.

بر خلاف گذشته شانس موفقیت گفتگوها بیشتر شده است. یکی از علایم این واقعیت، سنگ‌اندازی مخالفان داخلی برجام است که با جعل خبر دروغ ۷۲ ساعت مهلت خواستند، پذیرش احتمالی ایران را به منزله تسلیم معرفی کنند.

به علاوه نیروهای موثر و مخالف توافق که از صحنه سیاستگذاری برکنار شده بودند دوباره خود را وارد میدان کرده‌اند تا در مسیر احیای برجام سنگ‌اندازی کنند.

۲_برجام در این ایستگاه پایانی دو مسئله اصلی حل نشده دارد. اولی موضوعات پادمانی است، یعنی مسایل مرتبط با اقدامات هسته‌ای ایران و ابهامات یا پرسشهای نظارتی آژانس هسته‌ای در مورد این اقدامات ایران.

در زمستان گذشته قرار بود آژانس پرونده موضوعات مورد سوال را در خرداد ماه ببندد ولی به علت عدم توافق در مسایل دیگر برجام، این اتفاق نیفتاد و شورای حکام آژانس علیه ایران بیانیه داد.

ایران به درستی انتظار دارد که در صورت توافق، این پرونده بسته شود و عاملی برای فشار باقی نماند. به نظر می‌رسد که این موضوع در توافق نهایی حل خواهد شد.

افزایش سنگ انداری مخالفان ، علامت سرراست تقویت شانس توافق

بیشتر بخوانید:

  • صدای اعتراض فریدون عباسی هم بلند شد / هرچه می گوییم شما در این مذاکرات درباره چه چیزی صحبت می کنید ، پاسخ دقیقی نمی شنویم

  • انتقاد عبدی از اطلاع رسانی «در حد صفر» مذاکرات وین : چنین خبری را باید از خبرنگار «سی . ان . ان» شنید؟

  • فعال سیاسی اصولگرا : زودتر مشخص شود ، برجام احیا خواهد شد یا خیر / تیم مذاکره ، سخنگو تعیین کند

۳_خواست ایران برای بهره‌مندی از رفع تحریم‌ها نیز موضوع محوری دیگر است. ایران انتظار دارد که رفع تحریم‌ها اثربخش و پایدار باشد. با توجه به خارج شدن بحث تحریم سپاه از مذاکرات، به نظر می‌رسد که طرف غربی می‌تواند به صورت متعارف این مشکل را حل کند بنابراین انتظار می‌رود که بر خلاف گذشته دیر یا زود توافق نهایی شود.

اراده دولت ایران چنین است. امیدواریم در نهایت موضع روس‌ها نیز بازدارنده توافق نباشد.

۲۱۲۲۰#‌سیاسی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

عکسی از احسان علیخانی در کنار یکی از طرفدارانش

نیم ساعت پیش

اعلام برخی واردکنندگان و البته تائید مسئولان مربوطه از به سرقت رفتن قطعات خودروهای وارداتی که در گمرک و بنادر قرار دارد، حکایت دارد؛ آن طور که مدیر عامل سازمان اموال تملیکی گفته اکنون تعداد زیادی خودروی وارداتی دپو شده وجود دارد که بسیاری از قطعات آنها به سرقت رفته است.

نیم ساعت پیش

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به ریزش قیمت طلا و سکه در بازار طی روزهای اخیر، گفت: در صورت انتشار اخبار مثبت از مذاکرات و کاهش نرخ دلار، قیمت طلا و سکه نیز کاهش می یابد.

نیم ساعت پیش

تیم ملی ب والیبال ایران در دیدار ‌نهایی بازی‌های کشورهای اسلامی موفق به شکست کامرون شد تا والیبال مردان ایران به چهارمین قهرمانی خود در این رقابت‌ها دست یابد.

نیم ساعت پیش

براساس تحقیقات جدید، ویتامین هایی مانند B۱۲ و فولات ممکن است بتوانند برخی از آسیب های کبد را معکوس کنند.

نیم ساعت پیش

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: افزایش حقوق شاغلان و بازنشستگان کشوری و لشگری منوط به تامین منابع یا مدیریت مصارف است.

نیم ساعت پیش

معاون اجرایی رئیس‌جمهور از شروع دور دوم سفرهای استانی آیت‌الله رئیسی پس از ارزیابی سفرهای دور اول خبر داد.

نیم ساعت پیش

رضا عطاران برای مقطعی در زمان ممنوع الکاری مجبور شد به شغلی بسیار متفاوت تر از بازیگری رو بیاورد.

نیم ساعت پیش

عیسی زارع‌پور در حاشیه جلسه هیات دولت در مورد اختلال ایستاگرام توضیح داد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...