نخست وزیر اتیوپی در تلاش برای ایجاد ثبات به سودان سفر کرد all tv logo

ابی احمد، نخست وزیر اتیوپی با «عبدالفتاح البرهان» فرمانده ارتش سودان دیدار کرد. او اولین مقام خارجی است که از زمان وقوع جنگ بین ارتش و نیرو‌های پشتیبانی سریع سودان با «البرهان» دیدار می‌کند.

به گزارش رویترز، نخست وزیر اتیوپی که قبلا مواضع نزدیک‌تری نسبت به نیرو‌های پشتیبانی سریع داشت و در ماه دسامبر نیز میزبان «محمد حمدان دقلو» رئیس فرمانده این نیرو‌ها در «آدیس آبابا» بود، دیدار امروز (سه‌شنبه) را بخشی از تلاش برای ایجاد ثبات در سودان عنوان کرد.

جنگ بین جناح‌های نظامی سودان تقریبا ۱۰ میلیون نفر را مجبور به ترک خانه‌های خود کرده و شرایطی شبیه به قحطی در بخش‌هایی از کشور ایجاد کرده است. در حالی که نیرو‌های پشتیبانی سریع کنترل بیشتر مناطق پایتخت، مرکز و غرب سودان را در اختیار دارند، ارتش این کشور کنترل ایالت‌های شرقی و شمالی از جمله بندر سودان را به دست گرفته است.

شایان ذکر است که مذاکرات سال گذشته به میزبانی عربستان برای برقرار کردن آتش‌بس بین دو طرف شکست خورده و تلاش‌ها برای بازگرداندن آن‌ها به میز مذاکره تا امروز نتیجه‌ای نداشته است.

مترجم: زهرا نجفی#‌اخبار_بین_الملل منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

با بررسی آمار تولید از سوی خودروسازان بزرگ، مشخص شده است که تولید خودروهای سواری (و وانت سایپا) در اولین ماه از سال جدید، توسط ایران‌خودرو و سایپا، نسبت به مدت مشابه در سال قبل، ۲۱ درصد کاهش داشته است.

یک ربع پیش

فرمان خودرو ازجمله بخش‌هایی است که راننده به‌صورت مداوم با آن سروکار دارد. بنابراین توجه به آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و عملکرد مناسب فرمان خودرو علاوه بر راحتی راننده موجب حس امنیت و عملکرد دقیق خودرو می‌شود.

یک ربع پیش

تیزر تبلیغاتی پژو 405 را مشاهده می کنید. این ویدئو تبلیغاتی مربوط به بیش از 30 سال پیش است.

یک ربع پیش

قیمت ارز در بازار آزاد تهران در جریان معاملات امروز جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ مشخص شد.

یک ربع پیش

سرانجام قیمت دیگنیتی پرستیژ از سوی بهمن موتور اعلام شد.

یک ربع پیش

طبق مصوبه ۶۵۹ شورای رقابت، خودروهای برقی از شمولیت دستورالعمل بازار خودروهای سواری مصوبه ۵۴۳ خارج شد.

یک ربع پیش

رییس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش گفت: پیگیری موضوع معوقات فرهنگیان با جدیت ادامه دارد و نتایج آن به فرهنگیان اعلام می‌شود.

یک ربع پیش

چهره شاخص موتورسواری بانوان در ایران، با بیان این که عده‌ای از افراد با پول خرج کردن به جای قهرمانان مجوز واردات موتور گرفته‌اند، گفت: من با ۱۸ سال سابقه فعالیت در این رشته هنوز هم نتوانسته‌ام حتی یک موتورسیکت وارد کنم!

یک ربع پیش

فرمانده انتظامی سبزوار از دستگیری یک زن فروشنده سکه‌های طلای تقلبی در این شهرستان خبر داد.

یک ربع پیش

بیشتر...