افتتاح رستوران بانوان در بدخشان all tv logo

افتتاح رستوران بانوان در بدخشان
افغانستانافغانستان

یک بانوی دانشجو به نام زهره گونیش دومین رستوران ویژه‌ بانوان را ایجاد کرده و ضمن درآمدزایی برای خودش، زمینه کار را برای نزدیک به ده بانوی دیگر مساعد ساخته است.

زهره می‌گوید: بعد از تحولات سیاسی گذشته در کشور جدا از اینکه از رفتن به دانشگاه محروم شدیم به مشکلات اقتصادی و بیماری‌های روانی نیز دچار شدیم. به گفته این بانو، اکنون با ایجاد این رستوران نه نتها وضعیت زندگی خودش بهبود یافته بلکه حالت روحی و روانی چندین بانوی دیگری که مشغول کار در این رستوران هستند بهتر شده است.

در همین حال شماری از بانوان افغان که برای صرف غذا به این رستوران آمده اند، ضمن خرسندی از ایجاد آن می‌گویند: در این مکان ویژه که مخصوص بانوان است، احساس آرامش می‌کنند.

همچنین مسئولان در ریاست صنعت و بازرگانی بدخشان می‌گویند: از فعالیت‌های اقتصادی و فرهنگی بانوان این ولایت مشروط بر مراعات کردن تمام اصول و مقررات حکومت کنونی، حمایت می‌نمایند.

ثمرالدین رحمانی مدیر تشبثات ریاست صنعت و بازرگانی بدخشان درخصوص ایجاد این رستوران ویژه برای بانوان می‌گوید: از هر اقدام بانوان که در آن حجاب اسلامی و عرف‌‌های پسندیده ملی مراعات گردد حمایت می‌کنند.

باشگاه خبرنگاران جوانافغانستانافغانستان#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بر اساس شاخص سرمایه‌گذاری لوکس نایت فرانک، خودروهای کلاسیک یکی از دارایی‌ها با بهترین عملکرد در سطح جهان بوده‌اند و در طول سال‌ها گاهی از کلاس‌های دارایی سنتی بهتر عمل کرده‌اند. حتی در دوران اوج کووید، اتومبیل‌های کلاسیک دومین سرمایه‌گذاری پرطرفدار بودند.

نیم ساعت پیش

مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران در نامه‌ای از رئیس سازمان حمایت خواست علت افزایش قیمت پژو پارس را تعیین تکلیف کند و درباره افزایش قیمت این خودرو اظهارنظر کارشناسی داشته باشد.

نیم ساعت پیش

به گفته سخنگوی شورای رقابت هرگونه قیمت‌گذاری در مورد خودرو از فیلتر سازمان حمایت، شورای رقابت و وزارت صمت عبور می‌کند و خودروساز نمی‌تواند در این زمینه مستقل عمل کند.

یک ربع پیش

سال گذشته بود که سازمان استاندارد در بیانیه‌ای قاطع اعلام کرد که تولید پژو پارس به دلیل عدم رعایت برخی از آیتم‌های استاندارد 85 گانه از نیمه اسفندماه متوقف خواهد شد. این در حالی بود که ایران‌خودرو ده‌ها هزار دستگاه از این خودرو را پیش‌فروش کرده بود ولی درنهایت همه‌چیز به سود پژو پارس تمام شد.

نیم ساعت پیش

وزیر کشور: احتمال ادامه تعطیلی با تشخیص وزارت بهداشت وجود دارد.

یک ربع پیش

به همت کسبه بازار مسگران ۱۶ هزار صبحانه نذری بین عزاداران حسینی مراغه توزیع شد.

نیم ساعت پیش

مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت اعلام کرد که تمام خدمات مربوط به انتقال سهام عدالت متوفیان به ورثه‌ها، به شرط اینکه از طریق بازار سرمایه صورت گیرد، رایگان خواهد بود.

یک ربع پیش

با انتخاب«جو بایدن» و اتمام دوره ریاست‌جمهوری «دونالد ترامپ»، خوش‌بینی به رفع ناگهانی و یک‌شبه مشکلات بین‌المللی در فضای سیاسی و اجتماعی کشور حاکم شده است. صنعت خودرو همپای صنعت نفت، آسیبی جدی از تحریم‌های امریکا دیده است.

نیم ساعت پیش

تصویری قدیمی از چند بازیگر مطرح ایرانی در یونان با تیپ های بسیار از مد افتاده منتشر شد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...