مدال |
1 ماه پیش

تشکیل کارگروه رسیدگی خشونت ها در ورزش

مربی تیم سپاهان از ایجاد کارگروهی علمی برای بررسی خشونت ها و بحران های اجتماعی و سیاسی و تاثیر آن در روانشناسی بحران و خشونت ورزشی خبر داد....

تشکیل کارگروه بررسی خشونت‌ها در ورزش
به گزارش "ورزش سه"، فوتبال ایران سال هاست که از نظر مسائل اخلاقی و اجتماعی با معضلات زیادی مواجه است. بی اخلاقی ها و اتفاقات زشتی که شایسته یک محیط ورزشی نیست، مدت هاست که در فوتبال به یک امر بدیهی تبدیل شده و این بسیار آزار دهنده بوده و تاثیر نامطلوبی هم روی جامعه دارد، همان گونه که جامعه خود می تواند در محیط ورزش تاثیر خود را به صورت کاملا مستقیم نمایان سازد. حمید مرزبان، مربی تیم سپاهان در گفت و گو با خبرنگار ما خبر از تشکیل کارگروهی برای برای بررسی خشونت ها و بحران های اجتماعی و سیاسی و تاثیر آن در روانشناسی بحران و خشونت ورزشی خبر داد:

درگیری تقریبا در تمام استادیوم ها هست

درگیری هایی که تقریبا در همه استادیوم های ما هست، مسائلی که پیرامون فوتبال اتفاق می افتد و نقش و تاثیری که در فرهنگ دارد، من را به این نتیجه رساند که ما باید به این موضوع به صورت علمی توجه کنیم تا بتوانیم به وظایف اجتماعی مان هم عمل کرده باشیم. به دنبال این، در تماس با روانشناسان و جامعه شناسان خوبی که داریم یک کارگروه را تشکیل دادیم.

مبنای کارمان زیرساخت های اجتماعی است

این کارگروه مبنای کار خود را بر اساس زیرساخت های اجتماعی و بحران های خشونت هماهنگ کرده است. به دنبال این هستیم که این مساله را کارشناسی کنیم و بتوانیم و به جامعه ورزشی و جامعه ایران کمک کنیم که چطور می توانیم با خشونت ها و بحران های اجتماعی و تاثیر آن در ورزش برخورد کنیم.

سعی در دور کردن جامعه ورزش از تنش را داریم

ما تصمیم بر این داریم که مقالاتی در این مورد بنویسم و در مورد ریشه های اساسی این بحران و خشونت ها تحقیق کنیم. امیدواریم که بعد از اینکه کارشناسان دیگر به ما ملحق شده و نظرات شان را در این مورد به ما بگویند بتوانیم در یک کنگره بزرگ این مساله را مطرح کنیم. کنگره ای که در حضور روانشناسان و جامعه شناسان می خواهیم ریشه یابی جریانات خشونت در ورزش و به خصوص فوتبال ایران را مطرح کرده و بتوانیم راهنمایی باشیم برای اینکه چطور می توانیم از این بحران ها رد شویم و سعی کنیم جامعه ورزشی مان که نیاز به آرامش بیشتری دارد را از تنش ها دور کنیم.

اساس این کارگروه تحقیقات علمی خواهد بود

اساس این کارگروه تحقیقات علمی خواهد بود. تمام تلاش ما این است که با کسانی که تجربه بالا و حس خوبی در این کار دارند بتوانیم تاثیرگذاری خشونت اجتماعی در ورزش و خشونت در ورزش و تاثیر آن در جامعه را بررسی کنیم تا بتوانیم به هواداران مان این سیگنال های خوب را بدهیم که امنیت اجتماعی و رعایت کردن اخلاق، اصولی است که ما می توانیم علیرغم تمام حرفه ای بودن آن را رعایت کنیم.#‌فوتبال #‌اخبار_ورزشی منبع: مدال

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

یازدهمین اردوی تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۱ از روز ۱۳ خردادماه در خانه کشتی یوسف صدرزاده برگزار می‌شود.

۱ هفته پیش

تیم فوتبال ناشنوایان ایران در دومین دیدار خود در بازی‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۲ برابر عراق پیروز شد.

۱ هفته پیش

تیم کوبورگ آلمان که لژیونر هندبال ایران را در اختیار دارد در هفته سی و دوم بوندسلیگای آلمان شکست خورد.

۱ هفته پیش

سرمربی سابق تیم ملی ایران معتقد است تیم ملی علی‌رغم عدم نمایش قابل‌قبول &#۱۶۰;مقابل هنگ کنگ با تکیه بر عملکرد فردی بازیکنان قادر است به مرحله بعدی صعود کند.

۱ هفته پیش

انگولو کانته، ستاره فرانسوی چلسی مدعی شد فعلا به دریافت جایزه توپ طلا فکر نمی کند.

۱ هفته پیش

لوکاس واسکز بر سر تمدید قرارداد سه ساله با رئال به توافق رسیده است.

۱ هفته پیش

فرناندو سانتوس، سرمربی تیم ملی پرتغال، معتقد است که کریستیانو رونالدو می تواند ۲۰ یا ۳۰ گل ملی دیگر به ثمر برساند.

۱ هفته پیش

یک پزشک در مورد وضعیت دیسک کمر احسان حدادی می‌گوید تعجب می‌کنم که مشکل او بیش‌تر از درد کمر نیست چون وضعیت در عکس‌ها بدتر از چیزی است که احساس می‌کند.

۱ هفته پیش

باشگاه میلان در اندیشه به خدمت گرفتن مدافع بارسلونا است.

۱ هفته پیش

سرخیو پرز، راننده تیم ردبولز اتریش قهرمان گرندپری آذربایجان شد.

۱ هفته پیش

تصمیم اشتباه سرمربی پورتو در نیمکت‌نشین کردن ستاره ایرانی‌اش تاثیر مستقیم در شکست مقابل براگا داشت.

۱ هفته پیش

در حالیکه پس از اسکوچیچ و طارمی، امروز نیز کاتانچ سرمربی عراق به چمن استادیوم المحرق معترض شد که دو تیم باید در این ورزشگاه با هم دیدار کنند.

۱ هفته پیش

در یکی از حساس‌ترین دیدارهای هفته بیست و هشتم لیگ یک، نمایندگان استان کرمان مقابل یکدیگر صف‌آرایی خواهند کرد.

۱ هفته پیش

سرجیو پرز برنده گرندپری غیرقابل‌پیشبینی و دراماتیک آذربایجان شد تا دومین پیروزی خود در F۱ را جشن بگیرد.

۱ هفته پیش

باشگاه آرسنال هم به صف مشتریان مدافع انگلیسی اتلتیکومادرید ملحق شد.

۱ هفته پیش

بیشتر...