خبرگزاری رضوی |
۱ هفته پیش

استفاده از پابند الکترونیک در دستور کار قضات قرار گیرد رضوی

طبق ضوابط و دستورالعمل‌های موجود؛
استفاده از پابند الکترونیک در دستور کار قضات قرار گیرد
به گزارشخبرگزاری رضویاز بندرعباس، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان به صورت سرزده از دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس بازدید کرد و روند خدمت رسانی به مردم را مورد بررسی قرار داد.
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه برنامه‌های حضور میدانی به منظور نظارت بر نحوه خدمت رسانی به مردم، به صورت سرزده از دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس بازدید کرد و ضمن حضور در شعب مختلف، در جریان رسیدگی‌های قضایی قرار گرفت. 
مجتبی قهرمانی همچنین ضمن اطلاع از فعالیت‌های انجام شده، با هدف بهبود روند امور، توصیه‌ها و تذکرات لازم را خطاب به مسئولان مربوطه ارائه کرد.
وی در ادامه، با اشاره به اهمیت توجه به استفاده از تأسیسات نوین حقوقی و مجازات‌های جایگزین حبس، خاطر نشان کرد: ضرورت دارد، استفاده از پابند الکترونیک در تعیین مجازات توسط قضات و صدور تصمیم نهایی در این خصوص طبق ضوابط و دستورالعمل‌های موجود در دستور کار قرار گیرد.
این مقام قضایی بر لزوم تکریم ارباب رجوع، جلب رضایت مردم، رعایت موازین قانونی و حفظ حقوق شاکی و متهم در رسیدگی‌های قضایی نیز تأکید کرد و گفت: رسالت دستگاه قضایی پاسخگویی به‌موقع و جلب رضایتمندی مردم در رسیدگی‌های قضایی است.
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در جریان این بازدید که ساعاتی به طول انجامید، با تعدادی از مراجعه کنندگان این دادسرا نیز به دیدار و گفت‌وگو پرداخت و پس از استماع مطالبات آن‌ها ضمن صدور دستورات لازم در خصوص رسیدگی به مشکلات و درخواست‌های مطرح شده پیگیری این موارد تا حصول نتیجه نهایی را مورد تأکید قرار داد.
گفتنی است؛ در این بازدید علیرضا احمدی منش دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان نیز گزارشی از عملکرد، دستاورد‌ها و برنامه‌های دادسرای بندرعباس ارائه کرد.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تولیت آستان قدس رضوی آزادسازی خرمشهر را از مصادیق نصرت الهی به ملت ایران دانست.

8 ساعت پیش

یک منبع آگاه از بروز حادثه صنعتی در یکی از کارخانجات منطقه پارچین خبر داد.

8 ساعت پیش

ماجرای جوش و آکنه یک چیز است و ماجرای جای آن‌ها برای خود داستان دیگری است. آکنه‌ و جوش صورت به مرور زمان بهبود می‌یابند و ناپدید می‌شوند. امـا جای جوش و آکنه به این سادگی‌ها محو نمی‌شود و برخورد با آن‌ها دشواری‌های خاص خودش را دارد. خوشبختانه روش‌های درمان و بهبود جای جوش و آکنه پیشرفت زیادی داشته و امروز راهکارهای بسیاری برای حل این مشکل وجود دارد.

8 ساعت پیش

معاون استاندار فارس گفت: دولت سیزدهم اهتمام جدی برای بهبود شرایط خدمت و زندگی فرهنگیان دارد و فرهنگیان نیز باید اجرای سند تحول بنیادین و بیانیه گام دوم انقلاب را مدنظر داشته باشند.

8 ساعت پیش

پرونده اولین فصل از رقابت‌های لیگ کنفرانس اروپا با قهرمانی تیم فوتبال رم با غلبه بر یاران علیرضا جهانبخش در دیدار پایانی این مسابقات بسته شد.

8 ساعت پیش

کاردار یونان در پی توقیف محموله کشتی تحت پرچم جمهوری اسلامی ایران در آب‌های یونان به وزارت امور خارجه کشورمان احضار شد.

8 ساعت پیش

رییس مجلس یادآور شد: مجلس بر این اعتقاد است که باید خنثی سازی تحریم‌ها، راهبرد اصلی برای اقتصاد کشور باشد، به همین دلیل همّت اصلی مجلس توجه به این امر مهم است.

8 ساعت پیش

اگرچه نمی‌توان درباره عدد دقیق فاصله سنی زوجین و نقش آن در موفقیت و شکست زندگی زناشویی قانون یکسانی برای همه افراد صادر کرد، اما یقینا تناسب سنی از جمله موازین زیربنایی و اساسی در ازدواج است که بی توجهی به آن، زمینه ساز بسیاری از کج خلقی‌ها و ناسازگاری‌ها در زندگی زناشویی خواهد شد.

8 ساعت پیش

رییس سازمان حج و زیارت گفت: تعدادی از عوامل اجرایی حج تمتع امسال امشب (چهارم خرداد ماه) به سرزمین وحی مشرف می‌شوند.

8 ساعت پیش

بیشتر...