خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

کارشناس صهیونیست: دبیرکل حزب الله لبنان در حرف عمل بر یکپارچگی میدان ها تاکید دارد ایسنا

کارشناس صهیونیست: دبیرکل حزب‌الله لبنان در حرف و عمل بر یکپارچگی میدان‌ها تاکید دارد

یک پژوهشگر صهیونیست گفت که سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در حرف و عمل بر اتحاد میدان‌ها تاکید کرد و قطعا هرگز معادله را تغییر نخواهد داد.

به گزارش ایسنا، شای هار تسوی، پژوهشگر اسرائیلی از موسسه سیاسی و استراتژیک دانشگاه «رایخمن» اظهار کرد: حزب‌الله هرگز بدون برقراری آتش‌بس در غزه، عملیاتش علیه پایگاه‌ها و شهرک‌های اسرائیلی واقع در مرزها را متوقف نخواهد کرد.

به گزارش سایت شبکه خبری المیادین، این پژوهشگر صهیونیست گفت: از هفتم اکتبر (۱۵ مهر) نصرالله در حرف و عمل ارتباط میان میدان‌ها را ثابت کرد و او قطعا در مقطع زمانی کنونی به‌ویژه پیش از احتمال انجام عملیات نظامی گسترده‌ در رفح، معادله را تغییر نخواهد داد و تصادفی نیست که جو بایدن (رئیس‌جمهور آمریکا) امکان برقراری آتش‌بس در غزه را به‌منزله کلید توقف جنگ چند میدانی می‌داند.

همزمان با اظهارات این پژوهشگر صهیونیست، فرانسه پیشنهاد مکتوبی به لبنان داد که هدف از آن توقف درگیری‌ها با رژیم صهیونیستی و دستیابی به سازشی در خصوص مرزهای مورد مناقشه در طول مرزهای لبنان و فلسطین اشغالی است.

بر اساس سندی که خبرگزاری رویترز عربی به آن دست یافته، فرانسه پیشنهاد داد که نیروهای حزب‌الله لبنان از جمله یگان ویژه آن تا ۱۰ کیلومتر از مرزها فاصله بگیرند.

مقاومت اسلامی در لبنان تاکید دارد که عملیاتش با تحولات جاری در نوار غزه در ارتباط بوده و توقف آن در گرو توقف حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه است.

در همین حال گیورا عنبر، از نیروهای ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی و فرمانده سابق تیپ گولانی گفت: حزب‌الله در حال توسعه توانمندی‌های خود و افزایش برد موشک‌های کورنیت است که به سمت جبهه شمالی (شمال فلسطین اشغالی) شلیک می‌کند.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی مدعی هستند «حزب‌الله پس از تعیین معادله آتش‌بس، تا زمانی که درگیری‌ها در غزه ادامه دارد، ساکنان شهرک‌های شمالی را گروگان می‌گیرد.»

همچنین این رسانه‌ها پیشتر ضمن اشاره به وجود حس ناامیدی در میان ساکنان شهرک‌های شمالی به دلیل تداوم عملیات مقاومت اسلامی لبنان، گزارش دادند، در صورتی که بازدارندگی در مورد حزب‌الله لبنان محقق نشود، آنها هرگز به خانه‌هایشان بازنخواهند گشت.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس در اعتراض به تصمیم داور دیدار با تراکتور کارت قرمز گرفت.

نیم ساعت پیش

مدافع تیم فوتبال پرسپولیس معتقد است این تیم بدون دروازه‌بان شماره یک تیم ملی ایران کار سختی مقابل ذوب‌آهن اصفهان دارد، اما سرخپوشان می‌توانند بر این مشکل غلبه کنند.

نیم ساعت پیش

شهاب زاهدی پس برتری پرسپولیس مقابل تراکتور بخاطر این پیروزی خدا را شاکریم.

نیم ساعت پیش

مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس از پاسخ دادن به خبرهای روزهای اخیر درباره حضور در لیگ ژاپن خودداری کرد.

نیم ساعت پیش

مدافع تیم فوتبال پرسپولیس گفت: ما قهرمان سه‌گانه ایران هستیم، البته با 30 درصد دریافتی در هفته هفدهم.

نیم ساعت پیش

رئیس اداره آموزش و پرورش آمل گفت: دانش‌آموزان منتخب دختر مقطع متوسطه مازندران به اردوهای راهیان پیشرفت درمناطق جنوب، شمال غرب و مرکز کشور اعزام شدند.

نیم ساعت پیش

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس در اعتراض به تصمیم داور دیدار با تراکتور کارت قرمز گرفت.

نیم ساعت پیش

رقابت نفس‌‌گیر 253 کاندیدای مجلس شورای اسلامی برای کسب هفت کرسی نمایندگی استان اردبیل از فردا آغاز می‌شود.

نیم ساعت پیش

شجاع خلیل‌زاده، مدافع تیم فوتبال تراکتور در میکسدزون خبری پس از باز با پرسپولیس با یکی از خبرنگاران درگیری لفظی پیدا کرد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...