خبر 24 |
۱ هفته پیش

خدمت پمپئو به انصارالله یمن | خبر24

خدمت پمپئو به انصارالله یمن
خبراینکه در این روز‌های پایانی، آمریکا رییس حشد الشعبی را تحریم می کند، سه تن از بزرگان انصارالله را مشمول تحریم قرار میدهد انصارالله یمن را در لیست تحریم خواهد گذاشت، و مدام برای ایران چنگ و دندان نشان میدهد و اعلام میکند و ... همگی یک مفهوم روشن دارد و آن اینکه آمریکا ترامپ و پمپئو بیش از هر کس و هر کشوری اعم از روس و چین و کره شمالی و ... در مقابل محور مقاومت ناکام بوده است.

اما مهمتر از این واقعیت، نکته مهم آن است که با این اقدام میتوان انتظار داشت یمنی‌ها به دفاع از کشورشان با عملیاتی کردن ۱۰ هدف اساسی در سعودی که چند روز پیش یحیی سریع آن را وعده کرده بود سرعت بخشند.

پروژه تسلط بر مأرب را قاطعانه تر به پیش ببرند. پیشنهاد سازمان ملل مبنی بر ایجاد حایل میان نیرو‌های یمنی و نیرو‌های طارق عفاش در الحدیده را مشمول تجدید نظر قرار دهند و البته استقبال انور قرقاش به نمایندگی از دولت امارات از این اقدام پمپئو را در آخرین روز‌های حکومت ترامپ بی پاسخ نگذارند.

پمپئو در واقع با این اقدام ناخواسته خدمتگزار جبهه انصارالله شد هر چند بهزعم خود به سعودی و امارات خوش خدمتی کرد. نکته تامل برانگیز دراین اقدام هیجانی پمپئو آن است که حتی بشرط تحقق رویای قراردادن انصارالله در لیست تروریسم آمریکایی آیا دولت بایدن از آن استقبال خواهد کرد؟ و حتی بهفرض استقبال دولت بایدن از این ماجرا سوال اساسی دیگر این خواهد بود که بعد از تحریم انصارالله آمریکا بناست با کدام گروه در یمن درخصوص صلح وارد گفتگو شود؟ این روز‌ها بیش از هر زمانی سعودی و امارت محتاج صلحی هستند که در سایه آن بتواند آبرومندانه از باتلاق یمن خارج شوند.منبع: خبر 24


تبلیغات

مطالب مرتبط

منابع خبری از آغاز تظاهرات میلیونی مردم یمن به مناسبت روز جهانی توقف و محکومیت جنگ علیه این کشور خبر دادند.

9 ساعت پیش

بر اساس قانون کار حداقل عیدی کارگران برای یک سال کار حداقل معادل ۶۰ روز و حداکثر ۹۰ روز است، بر این اساس امسال حداقل عیدی پرداختی به کارگران بین سه میلیون و ۸۲۰ هزار تومان تا پنج میلیون و ۷۳۱ هزار تومان خواهد بود.

9 ساعت پیش

دختر بچه ۳.۵ ساله مینابی پس از ساعت ها عملیات جستجو پیدا و به آغوش خانواده اش بازگشت.

9 ساعت پیش

سرباز است و هفت ماهی می‌شود که دارد خدمت می‌کند. فوق لیسانس اقتصاد دارد. هفت ماه برای ما شاید مدت زیادی نباشد اما برای او انگار ۷۰ سال گذشته است. آنقدر دلش پر است که حرف‌هایش تمامی ندارد.

9 ساعت پیش

مدیر تیم تراکتور از برپایی اردوی ۳ روزه این تیم در تهران خبر داد.

9 ساعت پیش

تبریز- مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی گفت : انقلاب اسلامی ایران، ریشه قرآنی دارد و برگرفته از قرآن کریم و فرهنگ قرآن و عترت است.

9 ساعت پیش

«آلبرتو گریمالدی» تهیه‌کننده فیلم‌هایی چون «خوب، بد، زشت» و «دارودسته‌های نیویورکی» در ۹۵ سالگی درگذشت.

9 ساعت پیش

رئیس سازمان ملی استاندارد با اشاره به سوال یک نماینده مجلس در مورد دلیل ممنوعیت واردات خودروهای آمریکایی، گفت: برخلاف ضوابط عمل نمی‌کنیم، همان طور که در مورد ذرت‌های آلوده برخورد کردیم و اگر 100 سال دیگر هم در گمرک باقی بمانند، مجوزی برایش صادر نخواهیم کرد.

9 ساعت پیش

دروازه بان تیم فوتبال پرسپولیس به دلیل محرومیت دیدار با ماشین سازی را از دست داد.

10 ساعت پیش

سمنان - دبیر اجرایی کنگره نکوداشت آیت الله العظمی حسینی شاهرودی از برگزاری ۱۴ نشست فرهنگی در ۱۴ کشور اسلامی، با همکاری جامعه المصطفی العالمیه خبر داد و گفت: این نشست ها در کشورهای عراق، لبنان، سوریه، پاکستان، افغانستان، ترکیه، آذربایجان و ... برگزار خواهد شد.

10 ساعت پیش

در جریان یک عملیات گسترده در جنوب کالیفرنیا که با همکاری چند مرکز و به رهبری پلیس فدرال آمریکا انجام شد، ۳۳ کودک که تعدادی از آنها مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته بودند، از دست قاچاقچیان انسان نجات یافتند.

10 ساعت پیش

حدود یکسال است که معرفی مدل مفهومی سونی ویژن S‌

10 ساعت پیش

کاهش قیمت نفت در بازار جهانی بخاطر شیوع ویروس کرونا باعث شده است تا شرکت‌های بزرگ نفتی و گازی فعالیت‌های اکتشافی برای رسیدن به منابع جدید نفت و گاز را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

10 ساعت پیش

رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ مجلس آخرین تغییرات این لایحه را اعلام کرد.

10 ساعت پیش

اکنون مجلس شورای اسلامی اگر بر روی لایحه بودجه ۱۴۰۰ بحثی می‌کند بیشتر برای منابع درآمدی است این در حالی است که باید برای کاستن هزینه کردها نیز برنامه ریزی داشت.

10 ساعت پیش