پریروز
1 بازدید

راه اندازی سامانه‌ ای برای سخن گفتن اولیاء با وزیر آموزش و پرورش | ایران آنلاین

راه اندازی سامانه‌ ای برای سخن گفتن اولیاء با وزیر آموزش و پرورش

دیرکل دفتر انجمن اولیاء و مربیان در تشریح برنامه‌های هفته پیوند اولیا و مربیان از راه اندازی سامانه‌ ای برای سخن گفتن اولیاء با وزیر آموزش و پرورش خبرداد.

 عصر امروز نورعلی عباسپور در نشست خبری که در سالن جلسات شهید حججی ساختمان علاقمندان برگزار شد با تشریح برنامه‌های هفته پیوند اولیاء و مربیان (۲۴تا ۳۰مهرماه)، بابیان اینکه شرایط امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا متفاوت‌تر از سال‌های گذشته است اما خانواده‌ها بیشتر موردتوجه قرار می‌گیرد، اظهار کرد: تلاش کردیم امسال بستری را فراهم کنیم تا حرف اولیاء به گوش مسئولین برسد و به‌زودی سامانه‌ای را راه‌اندازی خواهیم کرد که به خانواده‌ها حتی در دورترین نقطه کشور این امکان را می‌دهد تا با وزیر آموزش‌وپرورش سخن بگویند.

وی با اشاره به اینکه  علیرغم محدودیت‌های کرونایی جلسات انجمن اولیا با رعایت پروتکل‌ها و اغلب به‌صورت ویدئو کنفرانسی برگزار می‌شود، گفت: راه‌اندازی کانال انجمن اولیا و مربیان در شبکه شاد ازجمله فعالیت‌های این دفتر در دوره کرونا است، این کانال بیش از ۴میلیون مخاطب دارد که در بحث‌های مربوط به دانش آموزان بسیار فعال هستند. همچنین تدوین و تولید ۲۰دوره آموزش خانواده در قالب فیلم، تصویر، پوستر، کلیپ، اینفوگرافی، متن کوتاه و موجز، موشن گراف، معرفی کتاب و ... در این کانال صورت گرفته است.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان اظهار کرد: فعالیت ۹۲مرکز یادگیری محلی آموزش خانواده، ویژه والدین کودکان پیش‌دبستانی، تهیه و تولید و توزیع ۳۵۰هزار جلد ماهنامه پیوند در سطح کشور، تولید و توزیع ۸جلد کتاب چاپ اول ویژه اولیا و مربیان در سطح کشور و برگزاری یک دوره آموزش خانواده با همکاری صداوسیما در هر یک از استان‌ها ازجمله فعالیت‌های یک سال اخیر دفتر انجمن اولیا و مربیان است.

عباسپور ادامه داد: در سال تحصیلی گذشته بیش از ۸۳هزار کلاس آموزش خانواده برگزار شد و درمجموع بیش از ۱۰میلیون نفر از اولیا در این کلاس‌ها مشارکت کردند.

وی از فعالیت بیش از ۹۸هزار و ۸۲۰انجمن اولیا در مدارس سراسر کشور خبر داد و افزود: میزان مشارکت‌های مردمی و کمک‌های نقدی در سال تحصیلی گذشته بیش از ۱۹۶میلیارد و ۲۶۰میلیون و کمک‌های غیر نقدی بیش از ۱۸۶میلیارد و ۶۶۰میلیون تومان است.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش از وجود ۷۲۳شورای انجمن در مناطق کشور خبر داد و اضافه کرد: جشنواره تجارب و نوآوری‌های انجمن اولیا و مربیان در ۱۸استان کشور برگزار شد، همچنین تاکنون ۳۳۰۰اتاق گفتگوی اولیا و مربیان در مدارس کشور راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به برنامه‌های گرامیداشت هفته پیوند اولیا و مربیان خاطرنشان کرد: اعضای انجمن اولیا و مربیان ۹۶مدرسه که به‌عنوان انجمن‌های برتر شناخته ‌شده‌اند در جلسه‌ای که در روز چهارشنبه ۳۰مهرماه برگزار می‌شود، مشارکت می‌کنند و در این برنامه ۱۰نفر به نمایندگی از اولیای سراسر کشور در حضور وزیر آموزش‌وپرورش سخن خواهند گفت و در ادامه نیز از انجمن‌های برتر با اهدای لوح یادبود تقدیر خواهد شد.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش از برپایی نشست‌هایی با حضور اعضای انجمن اولیا خبر داد و گفت: هدف برگزاری نشست‌ها شنیده شدن صدای اولیا است و طی سه مرحله نظرسنجی دغدغه‌ها والدین را به مسئولین ذی‌ربط انتقال دادیم.

وی بابیان اینکه در راستای اجرای سند تحول بنیادین، بسته تحولی را ارائه دادیم که کارکرد اجتماعی مدرسه را تحت تأثیر قرار داده است، اظهار کرد: بر اساس بسته تحولی هر نوع فعالیت فرهنگی و تربیتی باید با محوریت مدرسه انجام شود در این برنامه‌ها؛ مدرسه کانون فعالیت‌های محله است.

عباسپور بابیان اینکه تمام فعالیت‌های انجمن اولیا و مربیان با رویکرد شرایط کرونایی است، اظهار کرد: کانال انجمن اولیا یکی از پرمخاطب‌ترین کانال‌ها است که در شاد راه‌اندازی شده است.

 مدیرکل انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش اظهار کرد: در سال قبل ۲۳مرکز مشاوره خانواده راه‌اندازی کردیم که در دو بخش حضوری و غیرحضوری به ارائه خدمات می‌پردازند. همچنین در شرایط کرونا مراکز مشاوره ۱۳۹ هزار ساعت خدمات مشاوره‌ای تلفنی ارائه کرده‌اند.

/ایسنا#‌اخبار
منبع: ایران آنلاین


مطالب پیشنهادی

چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم | چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم و مصرف کنیم

چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم و چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم و بو بدهیم و نکات درست کردن بادام و عسلی کردن بادام را در پرشین وی بخوانید

این شَبَحِ ارتش ایران، قاتل شناورهای چند میلیون دلاری در خلیج فارس است + عکس

باشگاه خبرنگاران نوشت: نیروی دریایی ارتش همواره جهت حفظ منافع دریایی کشور نیاز به ساخت تجهیزات پیشرفته دارد.

علت چسبیدن ته دیگ پلوپز | علت چسبیدن ته دیگ پلوپز و درست کردن آن

علت چسبیدن ته دیگ پلوپز و علت چسبیدن ته دیگ پلوپز چیست و طرز تهیه یک ته دیگ برشته و خوشمزه و نکات درست کردن ته دیگ را در پرشین وی بخوانید

تقابل کودکانه با دولت را کنار بگذارید

با معرفی منتخبان حاضر در مجلس یازهم و ترکیب نمایندگان، یکی از نگرانی‌هایی که در ارتباط با مجلس وجود دارد، این است که در شرایط تحریمی و فشارهایی که به کشور وارد می‌شود برخی تندروی پیشه کنند و تقابل با دولت را جزو برنامه‌های مجلس آینده قرار دهند.

جایگزین آب آهک در مربای کدو | جایگزین آب آهک در مربای کدو چیست

جایگزین آب آهک در مربای کدو و جایگزین آب آهک در مربای کدو چیست و خواص کدو حلوایی و مربای کدو حلوایی چگونه طبخ می شود را در پرشین وی بخوانید

رهبر انقلاب به سخنان کدام مقام آمریکایی در سخنرانی امروز خود اشاره کردند؟

تسنیم نوشت: مقام معظم رهبری در سخنرانی تلویزیونی امروز به مصاحبه فرماندار ایالت ایلینوی آمریکا اشاره کردند که از زنده شدن غرب وحشی بعد از شیوع کرونا در آمریکا سخن گفته بود.

موارد مصرف سس سویا | موارد مصرف سس سویا برای مزه دار کردن غذا

موارد مصرف سس سویا و موارد مصرف سس سویا برای مزه دار کردن غذا و سس سویا چیست و فواید سس سویا چیست و خواص سس سویا را در پرشین وی بخوانید

از بین بردن چربی خورشت | راه کاری موثر برای از بین بردن چربی خورشت

از بین بردن چربی خورشت و راه از بین بردن چربی خورشت و چگونه چربی خورشت را از بین ببریم و چرب شدن زیاد خورشت را در پرشین وی بخوانید

چگونه شیره بادام را بگیریم | چگونه شیره بادام را بگیریم و خواص شیره بادام

چگونه شیره بادام را بگیریم و آیا می دانید چگونه شیره بادام را بگیریم و خواص شیره بادام و خواص شیره بادام در بارداری و خواص شیره بادام برای استخوان ها را در پرشین وی بخوانید

خداحافظی با مردِ «شماره یک» مجلس / روزگار پساپارلمانی لاریجانی

روزگار پسا پارلمانی علی لاریجانی چگونه خواهد گذشت؟ آیا او رخت سیاست را از تن بدر خواهد کرد و به گوشه دنج سیاست می رود یا استراحتی کوتاه کرده و برای ۱۴۰۰ آماده می شود یا...

غفوری‌فرد: پیروز انتخابات ۱۴۰۰ یک‌ اصولگراست /قالیباف رئیس‌ مجلس می‌شود

غفوری فرد، عضو شاخص جبهه پیروان و نماینده ادوار مجلس می گوید: به احتمال خیلی خیلی زیاد در انتخابات ریاست جمهوری با رای بسیار بالایی نامزد اصولگرایان رای خواهد آورد.

لطفا کرونا را بهانه تسویه حساب سیاسی نکنید

این روزها شاهد برخی تسویه حساب‌های سیاسی با بهره‌گیری از فضای ملتهب ناشی از گسترش ویروس کرونا هستیم.

مدل کیک های عروسی | گلچینی از زیباترین مدل کیک های عروسی

مدل کیک های عروسی وگلچینی از زیباترین مدل کیک های عروسی و تزیین کیک عروسی و دیزاین کیک عروسی و انتخاب کیک عروسی را در پرشین وی بخوانید

سیاسی کردن کرونا به نفع هیچ‌کس نیست

بیش از یک ماه از ورود و شیوع فراگیر ویروس منحوس کرونا در کشور می گذرد، علاوه بر به خطر افتادن سلامت جسمی و روانی مردم، مشکلات معیشتی، تعطیلی همه مشاغل، به صفر نزدیک شدن درآمد نفتی و افزایش تورم؛ هزینه و خسارت های اقتصادی، فراوانی را به مردم و کشور وارد کرده است. 

نحوه دم کردن قهوه با قهوه جوش | نکات مهم و نحوه دم کردن قهوه با قهوه جوش

نحوه دم كردن قهوه با قهوه جوش و نکاتی پیرامون نحوه دم كردن قهوه با قهوه جوش و نحوه دم کردن انواع قهوه و روش دم کردن قهوه را در پرشین وی بخوانید

گرفتن بوی گوشت | روش های کاربردی برای گرفتن بوی گوشت مرغ و گوشت قرمز

گرفتن بوی گوشت و روش های کاربردی برای گرفتن بوی گوشت مرغ و رفع بوی گوشت قرمز و نکات مزه دار کردن انواع گوشت قرمز و سفید را در پرشین وی بخوانید

بو دادن بادام زمینی | روشی آسان و متفاوت برای بو دادن بادام زمینی

بو دادن بادام زمینی و بو دادن بادام زمینی در منزل و بادام زمینی و خواص بادام زمینی و بادام زمینی چه مواد مفیدی دارد و آشنایی با خواص بادام زمینی را در پرشین وی ببینید

نماز جمعه تهران همچنان برگزار نخواهد شد

فارس نوشت:مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان تهران، از لغو نماز جمعه بیست و دوم فروردین‌ماه سال ۹۹ در تمام شهرهای استان تهران خبر داد.

روش نرم شدن خلال بادام | روش نرم شدن خلال بادام و خلال پسته در غذاها

روش نرم شدن خلال بادام و روش نرم شدن خلال بادام و خلال پسته در غذاها و نکات درست کردن خلال بادام و خلال پسته درمنزل را در پرشین وی بخوانید

ویدیو - روایتی دیده نشده از امام خمینی(ره) از برداشت‌های مختلف درباره انتظار فرج

در روز نیمه شعبان و ولادت حضرت ولیعصر(ع)، روایتی از امام خمینی(س) از برداشت های مختلف درباره انتظار فرج که برای اولین بار منتشر می شود را مشاهده می کنید.

مطالب مرتبط