خبرگزاری ایسنا |
1 ماه پیش

استقرار ارتش سوریه در خطوط مقدم جبهه مقابله با ترکیه ایسنا

استقرار ارتش سوریه در خطوط مقدم جبهه مقابله با ترکیه

منابع مطلع کُرد سوری از استقرار نیروهای ارتش سوریه در خطوط مقدم جبهه مقابله با حملات ترکیه در استان رقه خبر دادند.

به گزارش ایسنا، روزنامه الوطن سوریه اعلام کرد که روسیه سطح هماهنگی میان ارتش سوریه و نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) را افزایش داده است.

طبق این گزارش، این همکاری با هدف فراهم کردن امکان استقرار نیروهای ارتش سوریه در منطقه "الطبقه" و حومه شمالی استان رقه صورت می‌گیرد.

منابع نزدیک به قسد در این باره به الوطن گفتند: افسران روس اخیرا نشستی را میان افسران ارتش سوریه و رهبران نظامی قسد در شهر الطبقه ترتیب دادند و در این نشست موضوع استقرار کاروان‌های جدید ارتش سوریه در حومه شمالی رقه و اطراف الطبقه بررسی شد.

طبق گفته این منابع، نشست دیگری نیز روز گذشته میان افسران روس و نمایندگان قسد برگزار شد تا مواضع محل استقرار نیروهای ارتش سوریه مشخص شود تا با عقب‌نشینی کردها از این مواضع نیروهای ارتش در آن مستقر شوند.

این منابع همچنین گفتند که کاروانی از ارتش سوریه یکشنبه گذشته از استان حلب حرکت کرده و در فرودگاه نظامی الطبقه مستقر شد.

طبق گفته منابع الوطن، این سومین کاروان نیروهای ارتش سوریه است که طی دو ماه گذشته در منطقه مذکور مستقر شده است.

استقرار نیروهای ارتش سوریه در جبهه رویارویی با نیروهای ترکیه همزمان با عقب نشینی نیروهای سوریه دموکراتیک از این مواضع صورت گرفته است.

ترکیه چند ماهی است که به انجام عملیات نظامی در مناطق شمالی سوریه به منظور ایجاد آنچه "منطقه امن" می‌خواند، تهدید می‌کند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

روابط عمومی وزارت امور خارجه با انتشار اطلاعیه‌ای از تعطیلی میز خدمت کنسولی این وزارتخانه در تاریخ پنجشنبه (ششم مهرماه ١۴٠١) خبر داد.

6 ساعت پیش

معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم گفت: قانون جهش تولید دانش‌بنیان تکلیف استان‌ها را در زمینه توسعه زیست‌بوم فناوری و نوآوری روشن کرده و بر اساس آن،استانداران سراسر کشور موظف هستند کلیه پتانسیل‌های موجود در دانشگاه‌ها را اعم از پارک‌های علم و فناوری، منابع استانی، پتانسیل شرکت‌های دانش‌بنیان، توانمندی‌های پژوهشگاه‌ها و پژوهشکده‌ها را برای رفع چالش‌های استان و توسعه این زیست‌بوم و شرکت‌های دانش‌بنیان به کار گیرد.

6 ساعت پیش

مریم امیرجلالی، بازیگر پیشکسوت کشورمان که مدتی است در قاب سینما و تلویزیون دیده نمی شود، با تاکید بر اینکه هنوز در اوج است، دلیل غیبتش در سینما و تلویزیون را در مقطعی کرونا و پس از آن فیلمنامه های نامناسب می داند.

6 ساعت پیش

به گفته متخصصان در میان بسیاری از فواید دارویی میوه پائیزی انار، ترکیبات ویژه‌ای در این میوه وجود دارد که به آن خصوصیت بارزِ ضد سرطانی و کاهنده فشارخون را می‌دهد.

5 ساعت پیش

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه و وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

6 ساعت پیش

امشب از دولت می دفع ملالی کردیم این هم از عمر شبی بود که

6 ساعت پیش

تهران - وزارت امور خارجه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: میز خدمت کنسولی این وزارتخانه به منظور ارتقای شبکه زیرساخت روز پنجشنبه تعطیل می‌شود.

7 ساعت پیش

وزیر امور خارجه در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک با وزیر خارجه کوبا ملاقات و درباره موضوعات مورد علاقه طرفین از جمله مناسبات دوجانبه و تحولات بین‌المللی گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

6 ساعت پیش

تیم ملی فوتبال ایران در دومین دیدار تدارکاتی خود در اردوی اتریش از ساعت ۱۸ به وقت تهران به مصاف سنگال می‌رود.

6 ساعت پیش

بیشتر...