خبرآنلاین |
4 ماه پیش

هوشمند سازی تهران در توهم خبرآنلاین

هوشمند سازی تهران در توهم 

والله نمی خواهم بنویسم. چون نمی شود هر مرتبه که فردی در عالم خیال خبری را اعلام کرد ساعت ها وقت صرف پیش و پس خبر کرد و نکات اصلاحی را نوشت!

اما برخی خبرها آنقدر خارج است که می ترسم اگر نکاتی درباره آن ننویسم، انجام بگیرد و همین توان مالی کشور و دولت های محلی (شهرداری ها در این مورد) هم ضایع و عملا شهر بی کلاه بماند ؟ 

اول طبق عادت و برای صیانت (کلمه امروزی !) از اصل خبر: نصب دوربین‌های نظارتی روی خودروهای شهربان در پایتخت | روش جدید شهرداری تهران برای کاهش تخلفات ساختمانی
که پاراگراف زیر عینا از آن گرفته شده است: 
مجموعه شهربان و حریم بان به واسطه حساسیت وظایف نظارتی و رسالت های صیانتی تعریف شده در اساسنامه این مجموعه و به دلیل آن که نیروهای اجرایی وابسته به این شرکت در سه حوزه شهربان (نظارت بر ساخت و ساز شهری در مناطق ۲۲ گانه)، حریم بان (کمک به صیانت از حریم شهر تهران در ۱۱ منطقه دارای حریم) و معبربان (حفاظت از معابر عمومی و رفع سدمعبر در ۱۲۴ ناحیه شهر تهران) در ارتباط مستقیم، تنگاتنگ و مستمر با شهروندان هستند و ماموریت های این مجموعه دایره وسیع و حساسی از موضوعات شهری را در بر می گیرد، لذا هوشمندسازی فرایندها و ساختار ماموریت های این بخش از مدیریت شهری، یک ضرورت است.

مدت ها بود خبری با چنین الفاظ عجیب و غریب و رویایی و ادبیات غیر واقعی که فقط جنبه ... دارد بر نخورده نکرده بودم !  
فرازهایی از این خبر: 
-سیستم های مدیریتی فاقد کاربری هوشمند، مستعد تولد و رشد کژی ها، کاستی ها، مفاسد و تخلفات است، ...
-هوشمندسازی شهری یکی از حقوق شهروندان به شمار می رود، افزون بر این، ذائقه و مطالبه شهروندان در گذر زمان و در طولِ رشد تکنولوژی، به این سمت می رود  !؟ 
-شفاف‌سازی، مدیریت زمان (کاهش قابل توجه زمان انجام کار و بوروکراسی اداری)، آسان‌سازی ارتباط میان... 

شهربان، حریم بان و معبربان قرار است در شرکتی که یاد شده چه کنند که نیاز به دوربین روی خودرو دارند ؟ مگر تخلفات ساختمانی، حریم های شهری و معبرها، لحظه ای مورد تهاجم، تاخت و تاز دشمن قرار می گیرند که این مقدار هزینه سرسام آور تحمیل شهر شود! دوربینی چند؟  در ضمن اگر تخلفی صورت پذیرد که همانجا می شود اتومبیل محترم این «بانان» عزیز بایستاد و ابلاغ تخلف کند!  خودروی متصل به دوربین در پارکینگ !! چه کمکی خواهد کرد !؟ اصلا وظیفه اصلی نواحی در شهرداری ها پس چیست ؟ الله اکبر!  
سال بعد هم دوربین ها همه خراب و سیستم پردازش قدیمی و کسی هم دیگر حرفش را نخواهد زد، ولی در این میان بر اساس گفته های عجیب بی ربط با موضوع در بالا « تولد و رشد کژی ها و ذائقه و مطالبه شهروندان در گذر زمان را مدیریت زمان خواهد کرد!» یا الله! 

هوشمند سازی شهر معنی دیگری دارد نه نصب تعداد زیادی دوربین روی خودروها !؟ اگر حریم شهر !؟ ده کیلومتر آن طرف تر در حال ربوده شدن بود ! ؟  خودرو شما با دوربین های گران پیشرفته !  فقط توان نشان دادن جمال خود خودرو و لاستیک های خود را خواهد داشت ؟ والسلام.

*استاد نمونه کشور در مهندسی سازه، زلزله و مدیریت بحران و بنیانگذار مقاوم سازی و مدیریت بحران در ایران#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مهر نوشت: معاون فرهنگی اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: قاتل ۴۰ ساله پس از قتل چهار عضو خانواده و شلیک به برادر و مجروح کردن دختر ۶ ساله‌اش، اقدام به خودکشی کرد.

دیروز

ایسنا نوشت: بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی تهران صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

دیروز

بعد از دو سال آموزش مجازی به دلیل شیوع کرونا، فروردین امسال دانش‌آموزان و معلمان برای آموزش حضوری به مدرسه‌ها بازگشتند.

دیروز

فارس نوشت: گرد و غبار در سطح کشور موجب شده است تا کارگروه‌های اضطرار آلودگی هوا در استان‌ها جلسه فوری برگزار و در خصوص تعطیلی مدارس و ادارات تصمیم‌گیری کنند.

15 ساعت پیش

مدیر مخابرات منطقه هرمزگان گفت: ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان هرمزگان 23/61 است که این عدد ضعف در زیرساخت ها را نشان می‌دهد.

دیروز

از روز دوم شروع و اعلام رسمی کرونا در ایران تا به چند ماه قبل درباره تک تک موارد بسیار غلط و عملکرد فاجعه بار از نحوه مدیریت کاملا مردود و آشکار این بحران در کشور بیش از ۵۰ مقاله در همین سایت نوشتم.

11 ساعت پیش

فرمانده انتظامی استان هرمزگان از درگیری اشرار و قاچاقچیان مسلح با تکاوران پلیس شهرستان‌های میناب و رودان خبر داد و گفت: طی این درگیری با توان بالای عملیاتی مأموران، یک نفر از اشرار و قاچاقچیان مسلح که از عاملین شهادت شهید فراجا «حجت الله دشتبانی» در تیرماه 1398 نیز بوده است به هلاکت رسیده و ۲۰۰ کیلوگرم ماده مخدر تریاک کشف شد. 

دیروز

ایسنا نوشت: معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه پس از سال‌ها وقفه، طرح تغذیه رایگان دانش آموزی را آغاز کردیم گفت: میانگین سرانه مصرف شیر در دانش آموزان هر سه روز یک لیوان است، اما در دنیا هر روز یک لیوان است.

دیروز

خبرجنوب به نقل از عضو شورای شهر شیراز نوشت: مدیران شهرداری باید لباس کار بپوشند چرا که کت و شلوار لباس کار نیست بلکه لباس تشریفات و مهمانی رفتن است و چند صد میلیون تومان هزینه لباس مدیران و کارمندان شهرداری است بنابراین باید روی لباس فرم شهرداری تجدید نظر شود.

10 ساعت پیش

بیشتر...