خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

رشد اقتصادی درصدی کشور در سال گذشته منتظر تاثیر مثبت آن در جامعه هستیم ایسنا

رشد اقتصادی ۷ درصدی کشور در سال گذشته/ منتظر تاثیر مثبت آن در جامعه هستیم

رییس سابق دانشگاه امیرکبیر آمار رشد ۷ درصدی اقتصاد کشور در سال گذشته را درخشان توصیف کرد و گفت: درخشان منتظر آثار و نتایج مثبت آن در زندگی اقتصادی مردم هستیم که ممکن است این آثار طولانی مدت باشد.

سید احمد معتمدی در گفت و گو با ایسناضمن بیان این مطلب به دیدار شب گذشته رهبری با مسئولان نظام اشاره کرد و افزود: خوشبختانه گزارش های خوبی از عملکرد دولت فعلی در حوزه های مختلف به ویژه اقتصادی اعلام می شود به طوریکه ما شاهد اقدامات مثبت دولت در این بخش ها هستیم اما انتظار می رود آثار این گزارش ها نیز به طور ملموس در زندگی مردم احساس شود.

وی در ادامه تصریح کرد: اینکه عنوان می شود رشد اقتصادی سال گذشته ۶ یا ۷ درصد عنوان می شود خبر بسیار خوب و دستاورد عظیمی است. حتی رییس بانک مرکزی عنوان نمودند این آمار دومین رشد بزرگ اقتصادی دنیا است که البته این گزارش ها صحیح نیز است بنابراین انتظاری که داریم با شرایط موجود تورم نیز کاهش چشمگیری داشته باشد.

رییس سابق دانشگاه امیرکبیربا بیان اینکه ممکن است آثار این نوع اقدامات را در بلند مدت یا در سال جاری مشاهده کنیم، اظهار کرد: با توجه به این آمار درخشان منتظر آثار و نتایج مثبت آن در زندگی اقتصادی مردم هستیم که ممکن است این آثار طولانی مدت باشد.

این استاد دانشگاه با تاکید براینکه نباید فضای ناامیدی در جامعه ایجاد کرد، گفت: البته منظور این نیست که انتقاداتی وجود نداشته باشد. اما مسئولان باید با تلاش در حوزه اقتصادی اعم از حفظ ارزش پول ملی و کاهش تورم زمینه ناامیدی در جامعه را ایجاد نکنند چرا که عامه مردم بیشتر به عملکرد دولت در بازار توجه دارند.

معتمدی در خصوص عملکرد دولت در دانشگاه ها و آموزش عالی نیز یادآور شد: این بخش نیز از سایر بخش های جامعه جدا نیست و بخش هایی از آموزش عالی نیازمند بودجه های خوبی دارد که در بسیاری از بخش ها این عملکرد خوب بوده است اما به طور کلی این حوزه همواره نیازمند توجه بیشتر دولت بوده است.

رییس دانشگاه امیرکبیر در پایان به شعار سال جاری اشاره کرد و افزود: این شعار بسیار خوبی است اما لازمه تحقق آن این است که دولت بخش اقتصاد را به بخش های خصوصی واگذار کند. وقتی نهادها و دستگاه ها از اقتصاد بیرون بروند قطعا مردم و بخش های خصوصی نظیر شرکت های دانش بنیان می توانند به طور موثر عمل کنند. بنابراین نیازمند دستور اکید از مسئولان نظام هستیم که این بخش ها در حوزه اقتصاد ورود نکنند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دبیرکل سازمان ملل در نشست شورای امنیت تاکید کرد: زمان کاهش تنش، توقف اقدامات تنش زا و در پیش گرفتن نهایت خویشتن داری فرا رسیده است.

نیم ساعت پیش

این کشتی یک روز پیش از عملیات تنبیه رژیم صهیونیستی در تنگۀ هرمز توقیف شده است./ فارس

1 ساعت پیش

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور ایجاد مجمع زنان خیر از طریق تشویق خیرین داخلی و خارجی را برای یکپارچه‌سازی کمک‌ها در جهت رفع مسائل و مشکلات موثر دانست.

1 ساعت پیش

امیرعبداللهیان وزیر خارجه کشورمان گزارشی از رایزنی‌های امروز خود با برخی از وزرای خارجه کشورهای جهان ارائه کرد.

نیم ساعت پیش

وزیر خارجه اردن بر تمایل کشورش برای داشتن روابط حسنه با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

نیم ساعت پیش

نماینده سوریه در سازمان ملل با مشروع خواندن پاسخ کوبنده ایران به تجاوزگری اخیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد که آمریکا باید به حضور غیرقانونی در سوریه و حمایت از گروههای تروریستی پایان دهد.

نیم ساعت پیش

نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل متحد گفت: متاسفانه سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه تصمیم گرفتند چشم خود را روی واقعیت ببندند.

نیم ساعت پیش

دبیر شورای عالی امنیت ملی در گفت‌و‌گوی تلفنی با همتای هندی خود گفت: نباید فرصتی برای سوء استفاده و شانه خالی کردن رژیم صهیونیستی از مسئولیت جنایت هایش فراهم گردد.

نیم ساعت پیش

نماینده روسیه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت با حمایت از پاسخ کوبنده ایران به تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد نشست اضطراری شورای امنیت درباره پاسخ ایران، رویکرد دوگانه و مزورانه غرب را نشان می‌دهد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...