خبرآنلاین |
12 ماه پیش

پاسخ غافلگیرکننده لهستان به آلمان نیازی به پاتریوت نیست خبرآنلاین

پاسخ غافلگیرکننده لهستان به آلمان/نیازی به پاتریوت نیست<br>

فارس نوشت: لهستان به اطلاع آلمان رسانده که نیازی به استقرار سامانه پدافند موشکی «پاتریوت» در خاک این کشور نیست.

به نوشته وبگاه «یورونیوز» ورشو گفته که سامانه ضد موشکی پیشنهادی آلمان برای ارسال به لهستان باید در عوض به اوکراین برود. لهستان بر این باور است که چنین اقدامی به معنای تشدید دخالت ناتو در جنگ در شرق اروپا باشد.

این گزارش حاکیست، پاسخ غافلگیرکننده لهستان به پیشنهاد برلین مورد استقبال اوکراین قرار گرفته، زیرا حملات موشکی‌ روسی اوضاع اوکراین را آشفته کرده است.

«کریستین لامبرشت» وزیر دفاع آلمان تاکید کرده که استفاده از سامانه‌های دفاعی ناتو در خارج از قلمرو آن باید مورد توافق همه کشورهای عضو باشد. لامبرشت گفت: «برای ما مهم است که لهستان بتواند به متحدان خود برای ایستادن در کنار یکدیگر، حتی در مواقع سخت، تکیه کند».

در لهستان، برخی منتقدان خاطرنشان کردند که دولت نه تنها از حمایت نظامی بالاتر خودداری می‌کند، بلکه ازبه بودجه حیاتی اتحادیه اروپا نیز پشت می‌کند.

پس از تهاجم روسیه به اوکراین ناتو دفاع خود را در امتداد جناح شرقی خود از جمله لهستان تقویت کرده است. لهستان نیز در تلاش در تسلیحات گسترده برای تقویت ارتش خود است.

ناتو در تلاش برای ادامه تقویت نیروهای دفاعی در شرق اروپا و از بیم قدرت هوایی و موشکی روسیه ، تمرین شبیه‌سازی حمله موشکی و هوایی در رومانی انجام داد. حین این تمرین، سامانه دفاع هوایی «مامبا» ساخت فرانسه ی حمله شبیه سازی شده جنگنده‌های دشمن فرضی را دفع کرد.

در این تمرین ترکیب جنگنده‌های دشمن فرضی، از جمله «اف-۱۶» ترکیه و یوروفایترهای اسپانیا و همچنین هواپیماهای جنگ الکترونیک «گرولر» آمریکا و جنگنده‌های «رافال» فرانسه حضور داشتند.

311311#‌اخبار_بین‌الملل منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آیت الله نوری همدانی با صدور پیامی درگذشت همسر آیت الله وحید خراسانی را به این مرجع تقلید تسلیت گفت.

یک ربع پیش

یکی از نیاز‌های جدی جامعه معلولان بویژه معلولان جسمی و حرکتی موضوع اروتز و پروتز است که در این زمینه بهزیستی سیستان و بلوچستان علاوه‌بر ارائه خدمات متناوب تا سقف ۲۲۰ میلیون ریال نیز کمک بلاعوض به این افراد می‌کند.

یک ربع پیش

مرادی گفت: اطلاعات داوطلبان آزمون استخدامی وزارت بهداشت مانند تاهل، مدارک تحصیلی، شرایط احراز و امتیاز کرونا، در حال بررسی است که پس از آن، سه برابر ظرفیت قطعی، برای مصاحبه، دعوت می‌شوند.

12 دقیقه پیش

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت از ساماندهی وضعیت مطالبات نیروی انسانی صنعت نفت در دولت سیزدهم خبر داد.

یک ربع پیش

رئیس اداره ساخت و توسعه راه‌های فرعی و روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: از ابتدای امسال تاکنون۱۶۳ کیلومتر راه روستایی و فرعی در استان بهسازی و آسفالت شده است.

یک ربع پیش

مدیر اعتبارات بانک مرکزی اعلام کرد: از ابتدای سال تا روز ۱۸ آذر جمعا ۱۷۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج، فرزندآوری و تسهیلات ودیعه مسکن به یک میلیون و ۴۴۹ هزار و ۷۲۱ نفز از متقاضیان پرداخت شده است.

13 دقیقه پیش

اعضای مجمع نمایندگان استان اصفهان با رئیس قوه قضائیه دیدار کردند.

یک ربع پیش

فرمانده انتظامی استان کردستان از دستگیری یک نفر با کلاهبرداری ۶۰ میلیارد ریالی تحت عنوان فروش حواله خودرو در سنندج خبر داد.

یک ربع پیش

معاون وزیر نفت در نظارت بر منابع هیدروکربوری گفت: بار توسعه صنعت نفت بر دوش متخصصان کشور است که قدردان آن‌ها هستیم.

14 دقیقه پیش

بیشتر...