خبرآنلاین |
۱ هفته پیش

پاسخ غافلگیرکننده لهستان به آلمان نیازی به پاتریوت نیست خبرآنلاین

پاسخ غافلگیرکننده لهستان به آلمان/نیازی به پاتریوت نیست<br>

فارس نوشت: لهستان به اطلاع آلمان رسانده که نیازی به استقرار سامانه پدافند موشکی «پاتریوت» در خاک این کشور نیست.

به نوشته وبگاه «یورونیوز» ورشو گفته که سامانه ضد موشکی پیشنهادی آلمان برای ارسال به لهستان باید در عوض به اوکراین برود. لهستان بر این باور است که چنین اقدامی به معنای تشدید دخالت ناتو در جنگ در شرق اروپا باشد.

این گزارش حاکیست، پاسخ غافلگیرکننده لهستان به پیشنهاد برلین مورد استقبال اوکراین قرار گرفته، زیرا حملات موشکی‌ روسی اوضاع اوکراین را آشفته کرده است.

«کریستین لامبرشت» وزیر دفاع آلمان تاکید کرده که استفاده از سامانه‌های دفاعی ناتو در خارج از قلمرو آن باید مورد توافق همه کشورهای عضو باشد. لامبرشت گفت: «برای ما مهم است که لهستان بتواند به متحدان خود برای ایستادن در کنار یکدیگر، حتی در مواقع سخت، تکیه کند».

در لهستان، برخی منتقدان خاطرنشان کردند که دولت نه تنها از حمایت نظامی بالاتر خودداری می‌کند، بلکه ازبه بودجه حیاتی اتحادیه اروپا نیز پشت می‌کند.

پس از تهاجم روسیه به اوکراین ناتو دفاع خود را در امتداد جناح شرقی خود از جمله لهستان تقویت کرده است. لهستان نیز در تلاش در تسلیحات گسترده برای تقویت ارتش خود است.

ناتو در تلاش برای ادامه تقویت نیروهای دفاعی در شرق اروپا و از بیم قدرت هوایی و موشکی روسیه ، تمرین شبیه‌سازی حمله موشکی و هوایی در رومانی انجام داد. حین این تمرین، سامانه دفاع هوایی «مامبا» ساخت فرانسه ی حمله شبیه سازی شده جنگنده‌های دشمن فرضی را دفع کرد.

در این تمرین ترکیب جنگنده‌های دشمن فرضی، از جمله «اف-۱۶» ترکیه و یوروفایترهای اسپانیا و همچنین هواپیماهای جنگ الکترونیک «گرولر» آمریکا و جنگنده‌های «رافال» فرانسه حضور داشتند.

311311#‌اخبار_بین‌الملل منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دو بازیکن تیم فوتبال استقلال به دلیل مصدومیت با لباس شخصی نظاره‌گر تمرین امروز دیگر بازیکنان این تیم بودند.

6 ساعت پیش

استاندار همدان گفت:در راستای حمایت از کارهای پژوهشی 210 میلیارد تومان اعتبار برای تقویت شرکت‌های دانش بنیان و پارک علم و فناوری در نظر گرفته شده است.

6 ساعت پیش

578 فیلم متقاضی حضور در بخش بین الملل چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر شدند.

6 ساعت پیش

علی‌رغم تلاش بسیار زیاد جریانات معاند برای همراه‌کردن کامیون‌داران و اعتصاب در بنادر مهم کشور، اما با هوشمندی کامیون‌داران فعالیت حمل بار و کالای اساسی از بندر شهید رجایی همچون سابق در حال انجام است.

6 ساعت پیش

جوان ۱۹ ساله باشتی به خاطر باخت ایران برابر آمریکا درگذشت تا بدترین اتفاق بعد از باخت فوتبال ایران رقم بخورد.

5 ساعت پیش

فروش فوق العاده و پیش فروش ایران خودرو، ثبات نسبی قیمت دلار، مزایده ۳۸ خودرو خارجی و عرضه هایما S۷، S۵، تارا، پژو ۲۰۷ و لاماری ایما در بورس کالا از مهم‌ترین اخبار این هفته بازار خودرو بودند که هیچ کدام نتوانست شیب تند افزایش قیمت‌ خودروهای خارجی و داخلی را تعدیل کند. همچنین خبرهایی جدید از حذف قیمت گذاری دستوری خودرو تا پایان امسال به گوش می‌رسد که تاکنون با سکوت خودروسازان مواجه شده است.

5 ساعت پیش

به‌گفته کارشناسان اصلی‌ترین دلیل عقب ماندگی دولت سیزدهم در ساخت مسکن، عدم تامین مالی و عدم همراهی بانک‌هاست.

6 ساعت پیش

شبکه اینترنشنال وابسته به عربستان سعودی در ادامه انتشار اخبار بدون سند و دروغی که در روزهای گذشته منتشر کرد، به تازگی مدعی شده است که یک فرمانده ارشد سپاه با آن شبکه گفتگو کرده است!

6 ساعت پیش

به عقیده تحلیلگران یک نشریه آمریکایی، اگر خطر تشدید وخامت اوضاع در اوکراین برای منافع ایالات متحده افزایش یابد، کاخ سفید ممکن است ارسال تسلیحات نظامی به کی‌یف را متوقف کرده و &nbsp;اقدامات خود در برخورد با&nbsp;جنگ اوکراین را با دقت بیشتری ارزیابی کند.

6 ساعت پیش

بیشتر...