خبرگزاری تسنیم |
۲ هفته پیش

عملیات بی سابقه پلیس آلمان برای تامین امنیت کنفرانس امنیتی مونیخ تسنیم


عملیات بی سابقه پلیس آلمان برای تامین امنیت کنفرانس امنیتی مونیخ

با توجه به رکورد بالای تعداد شرکت کنندگان در شصتمین کنفرانس امنیتی مونیخ پلیس این کشور در عملیاتی بی سابقه با حضور حدود ۵ هزار نیرو امنیت آن را تضمین خواهد کرد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزری تسنیم، روزنامه "اشتوتگارتر ناخریشتن" آلمان در مطلبی نوشت: سازمان دهندگان کنفرانس امنیتی مونیخ انتظار دارند تعداد شرکت کنندگان در شصتمین سالگرد برگزاری این کنفرانس در آلمان بی سابقه باشد. این همچنین منجر به عملیاتی در مقیاسی بی سابقه برای پلیس می شود.

به این ترتیب با توجه به رکورد تعداد شرکت کنندگان و گسترش منطقه امنیتی در شصتمین کنفرانس امنیتی مونیخ، پلیس در حال برنامه ریزی یک عملیات بزرگ با بیش از 5000 نیرو است. امسال، برای اولین بار، کنفرانس نه تنها در هتل "Bayerischer Hof"، بلکه در مجاور "هتل Rosewood مونیخ" برگزار می شود. مایکل دیبوفسکی معاون پلیس مونیخ در یک کنفرانس مطبوعاتی روز سه شنبه گفت که گسترش محل کنفرانس مستلزم افزایش منطقه امنیتی است. به گفته وی علاوه بر پلیس مونیخ، پلیس فدرال و افسران سایر ایالت های فدرال نیز برای تضمین امنیت شرکت کنندگان در کنفرانس و جمعیت مستقر خواهند شد.

بر اساس اطلاعات پلیس مونیخ از روز جمعه ساعت 6 صبح تا یکشنبه 3 بعد از ظهر، دو منطقه امنیتی در اطراف هتل ها ایجاد می شود. بر این اساس در مناطق تنگ تری، فقط افراد دارای اعتبار دسترسی خواهند داشت. به دلیل برگزاری این کنفرانس در حمل و نقل محلی نیز اختلالاتی ایجاد خواهد شد. چندین خط تراموا باید قطع شود. همچنین یک منطقه ممنوعه پارک در داخل و اطراف منطقه ایمنی تعیین خواهد شد. علاوه بر این، به دلیل سفرهای انتقالی برای شرکت کنندگان در کنفرانس، اختلالات ترافیکی کوتاه مدت پیش بینی می شود. مقامات در این مورد در شبکه های اجتماعی اطلاع رسانی می کنند. علاوه بر این، یک منطقه پرواز ممنوع برای پهپادها با شعاع 5.5 کیلومتر در اطراف Sendlinger-Tor-Platz در طول برگزاری این رویداد اعمال خواهد شد.

به گفته پلیس، بیش از 50 رهبر دولتی، حدود 60 وزیر امور خارجه، بیش از 25 وزیر دفاع و تعداد زیادی از نمایندگان سیاسی دیگر در این کنفرانس انتظار می رود که شرکت کنند. تا روز سه شنبهبرگزاری حدود 18 تظاهرات در منطقه اطراف این رویداد گزارش شده است. به گفته برگزارکنندگان چندین راهپیمایی در روز شنبه هم انتظار می رود که در مجموع بیش از 7000 شرکت کننده خواهد داشت.

معاون پلیس مونیخ از "افزایش خطر انتزاعی" به دلیل وضعیت ژئوپلیتیکی صحبت کرد. وی در عین حال گفت: با این حال، هیچ اطلاعاتی در مورد تهدیدات خاص وجود ندارد.

درخواست آلمان برای تقویت همکاری‌های امنیتی در اروپا
هشدار وزیر آلمانی درباره افزایش فقر در اقتصاد اول اتحادیه اروپا

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین تأکید کرد ملت فلسطین از موضع یمن در این برهه تاریخی قدردانی می‌کند.

10 دقیقه پیش

نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی خواستار در دستور قرار گرفتن لایحه نظام جامع باشگاه‌داری در مجلس شد.

یک ربع پیش

 مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی گفت: برای توسعه بنگاه‌داری و ارتقای تعالی سازمانی باید خلاقیت، نوآوری و مدیرت چابک و تقویت استعداد کارکنان، بهبود فرآیندها و تمام شاخص‌ها را در دستور کار قرار دهیم و بحث دانش بنیان کردن را در سیستم جاری و ساری کنیم.

12 دقیقه پیش

وزیر راه و شهرسازی گفت: از ابتدای سال ۸۷۸ نقطه پرحادثه را هدف گذاری کردیم که تا کنون ۴۰۰ نقطه آن را رفع خطر کردیم.

14 دقیقه پیش

مجسمه‌های «اوشابتی» که به اعتقاد مصریان باستان قرار است در دنیای پس از مرگ برای متوفی کار کنند و پرتره‌های مومیایی که چهره متوفی‌ها را به تصویر کشیده‌اند، از جمله اشیائی به شمار می‌روند که به طور مدوام در مقبره‌ها و گورهای مصریان باستان کشف شده‌اند.

5 دقیقه پیش

تعدادی از مواد طرح اصلاح قانون نظام صنفی برای بررسی بیشتر به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد.

9 دقیقه پیش

رهبر انقلاب اسلامی همزمان با روز درختکاری صبح امروز سه‌شنبه ۳ اصله نهال کاشتند.

یک ربع پیش

۵۳ ماهواره با موشک «فالکون ۹» شرکت «اسپیس‌ایکس» به فضا پرتاب شدند.

7 دقیقه پیش

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خواستار در دستور کار قرار گرفتن طرح ساماندهی نیروهای غیررسمی آموزش و پرورش شد.

10 دقیقه پیش

بیشتر...