خبرگزاری رضوی |
1 ماه پیش

اصول انقلاب برپایه حق اطاعت از ولایت فقیه است رضوی

اصول انقلاب برپایه حق و اطاعت از ولایت فقیه است
به گزارشخبرگزاری رضوی، آیت‌الله سید علیرضا عبادی شامگاه دوشنبه در آیین گرامیداشت سالروز آزادی خرمشهر و یادواره ۷۲ شهید روحانی استان خراسان جنوبی که در حسینیه جماران برگزار شد با بیان اینکه شکست و پیروزی تنها منحصر به موضوعات نظامی، اقتصادی نیست اظهار داشت: ما موظف به انجام وظیفه هستیم و اگر با اخلاص و عبودیت هر کاری را انجام دهیم وقتی زیرساخت آن بر اساس علم و عدل باشد چه به نتیجه برسد یا نرسد درست عین پیروزی است و شکست در آن نیست.
وی افزود: اگر کاری را بر اساس علم، عقل، عبودیت، بندگی خدا، خلوص و صدق انجام دهیم حتی اگر به نتیجه مطلوب نرسد عین پیروزی است.
نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان جنوبی با تاکید براینکه راه انبیاء و اولیاء خدا حق است ادامه داد: قرآن خدا تاکید دارد که شکست پیش روی حق و حقیقت نیست بلکه باید راه وحی وفطرت را پیدا کنیم.
عبادی با بیان اینکه قطب‌نما و فطرت انسان به سمت حق است افزود: حتی اگر با مواد مخدر، شهوت، سگ و گربه فطرت را سرگرم شود اما آن را نمی‌‌توان نابود کرد و اگر انسان مجهز به عناصر غیرقابل شکست باشد در شناخت صحیح هرگز شکست نمی‌خورد و درست در مقابل او دشمنی است که هر دو راهش شکست است که پیروزی در آن معنا ندارد.
وی با بیان اینکه اساس انقلاب بر پایه علم است چرا که مراجع انقلاب اهل عقل، اهل فلسفه، عرفان و حکمت‌اند گفت: اگر انسان متکی به زیرساخت قوی شود پیروز است چرا که انقلاب و اسلام، دانش و عدالت‌خواهی زیرساخت‌های محکمی است که ترسی از شکست در آن نیست.

امام جمعه بیرجند با تاکید بر اینکه مسئله پیروزی و شکست در زندگی بشر جایگاهی دارد و در زوایای مختلف این واژه استفاده می‌شود گفت: پیروزی و شکست در مسائل نظامی، زندگی، امور اقتصادی و خانوادگی مطرح است اما آنچه عرف بیشتر به آن توجه می‌کند لایه آشکار این قضیه است و حال آن که اهمیت در لایه پنهان این موضوع قرار دارد.
عبادی با بیان اینکه اگر انسان مجهز به عناصر غیرقابل شکست باشد در شناخت صحیح هرگز شکست نمی‌خورد، درست در مقابل دشمنی است که هر دو راهش شکست است و پیروزی در آن معنا ندارد گفت: اصولا پیروزی به معنای وصول به هدف و شکست واماندن از آن است البته نوع هدف هم مهم است.
وی ادامه داد: عناوین و عناصری داریم که آنها در ذات خود پیروز هستند، شرط و شروطی هم ندارد بنابراین انسان زمانی پیروز است که مجهز به عناصر شکست ناپذیر شود.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

متخصص مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه هنگام سکته مغزی بسیاری از سلول‌های مغز بدون داشتن شانس بازسازی، می میرند، گفت: بعد از دیدن علائم سکته مغزی، فرد را باید هر چه سریعتر به مراکز درمانی برسانید تا آسیب‌های مغزی به حداقل برسد.

4 ساعت پیش

باشگاه پرسپولیس روز قبل نامه رسمی خود را به باشگاه سانتاکلارا برای جذب محمد محبی ارسال کرد.

4 ساعت پیش

کاخ کرملین اعلام کرد پوتین روز چهارشنبه در ترکمنستان با رییس‌جمهور ایران دیدار خواهد کرد.

4 ساعت پیش

بیمارستان آموزشی زنان و کودکان حضرت فاطمه زهرا(س) از مراکز پزشکی وابسته به اداره بهداشت منطقه الرصافه در بغداد امروز(دوشنبه) مورد نادری از تولد نوزادی با شش انگشت در هر دو دست و پا را به ثبت رسانید.

4 ساعت پیش

تصاویر منتشر شده در فضای مجازی از مرز میلک زابل، شیوه جدید قاچاق بنزین با بطری برای انتقال از بالای دیوار مرزی را نشان میدهد

3 ساعت پیش

قیمت اوراق مسکن در ماه‌های ابتدایی سال گذشته افزایش و در سال جاری کاهش داشته است. به طوریکه هر برگ این اوراق در فروردین سال ۱۴۰۰، ۱۴۳ هزار و ۶۰۰ و تسه سال ۱۴۰۱، ۱۳۳ هزار و ۹۰۰ تومان قیمت دارد.

3 ساعت پیش

محققان خطرناک‌ترین نوشیدنی برای روده را که باعث سرطان می‌شود، شناسایی کردند.

4 ساعت پیش

وزیر امور خارجه کشورمان در محل وزارت امور خارجه ترکیه با همتای ترکیه‌ای خود دو دور دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه دوکشور به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

3 ساعت پیش

بیشتر...