خودروتک |
پریروز

تولید لادا بدون تجهیزات ایمنی

تولید لادا بدون تجهیزات ایمنی

شرکت خودروسازی «آفتوواز» که تولیدکننده خودروهای سواری «لادا» است، به دلیل عدم توانائی در تامین قطعات ناشی از تحریم‌هایی که چند ماه پیش علیه این کشور اعمال شد، ترمز ضد قفل و کیسه‌های ایمنی هوا را از محصولات خود حذف کرد.

به گزارشخودروتکبه نقل از تسنیم، آفتوواز که تحت مالکیت دولتروسیهاست در ماه‌های اخیر قادر به تامین قطعات حساس و حیاتی خودرو نبوده و خط تولید آن مدتی متوقف شده و به همین خاطر، نمونه‌های اخیر «لادا گرانتا» را با استفاده از قطعات داخلی بدون تجهیزات ایمنی تولید کرده است. در حال حاضر اینخودروسواری چهاردر بدون کیسه هوا، ترمز ضد قفل، سامانه کنترل پایداری و پیش‌کشنده کمربند ایمنی تولید می‌شود.

دولت روسیه حدود یک ماه پیش، استانداردهای اجباری مربوط به خودروها را مجددا منتشر کرده که در آن خبری از الزامخودروسازانروس به نصب کیسه هوا نیست.

لادا از زمان شوروی سابق در روسیه تولید می‌شود و نمادی ازاقتصادکمونیستی این کشور به شمار می‌رود. تولید این خودرو که در میان مردم یکوسیله نقلیهارزان، زمخت و غیرقابل اطمینان محسوب می‌شود، پس از فروپاشی شوروی نیز ادامه یافت و هنوز در بازار خودرو روسیه نقش مهمی ایفا می‌کند.

چندی پیش شرکت آفتوواز یک بیانیه مطبوعاتی منتشر کرد که در آن، از مدل گرانتا به عنوان ارزان‌ترین خودرو صفرکیلومتر بازار روسیه یاد شده است. در این بیانیه ادعا شده که طراحی و راحتی این محصول بهبود یافته و از تجهیزاتی مانند فرمان برقی، شیشه‌های برقی جلو و قفل مرکزی بهره می‌برد. در این بیانیه، از تجهیزات ایمنی گرانتا یاد نشده است.

به گزارش تسنیم، پس از حمله روسیه به اوکراین در اسفند سال گذشته،کشورهای غربیاقدام به قطعتجارتبا بازرگانان روس و همچنین توقف ارتباط مالی بابانک مرکزیروسیه و حذف دسترسی این کشور به سامانه سوئیفت کرده‌اند. این در حالی است که با وجود اعمال شدیدترین تحریم ها علیه کشورمان به مدت طولانی که یکی از مقاصد اصلی آنصنعتخودروسازی بوده است، استانداردهای 85گانه کماکان برای خودروهای تولید داخل اجرا می‌شود و حتی برخی از محصولات داخلی به سامانه‌های جدیدتر مانند کنترل پایداری و ورود بدون کلید مجهز شده‌اند.

 

خودروتک


#‌اخبار منبع: خودروتک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وزیر امور خارجه کشورمان اعلام کرد: اگر سایر طرف‌ها اراده لازم را داشته باشند، ایران مصمم به نیل به توافق خوب، قوی و پایدار است.

4 ساعت پیش

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: ما الگوی جدیدی را برای درمان معتادان در نظر گرفته‌ایم که در گام نخست سم‌زدایی، درگام دوم درمان جسمی و روانی و سپس حرفه‌آموزی و در نهایت ارتباط با خانواده بیمار را برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

5 ساعت پیش

قائم مقام سازمان بازرسی کل کشور از پروژه خط دو متروی کرج بازدید و دستورات لازم برای رفع موانع پیش روی شرکت سابیر را صادر کرد.

5 ساعت پیش

کارلوس کی روش سابقه سرمربیگری رئال مادرید را دارد.

4 ساعت پیش

​تمامی راهکارهای اجرایی ما برای مقابله با فرونشست باید متوجه این موضوع باشد که میزان مصرف آب زیرزمینی را کاهش دهیم در غیر این صورت پدیده فرونشست رخ می‌دهد.

4 ساعت پیش

فال روزانه یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱

5 ساعت پیش

فرصت انتخاب رشته‌ برای داوطلبان مجاز در آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ تا ساعت ۲۴ روز ۶ تیرماه تمدید شد.

5 ساعت پیش

بررسی نوسانات قیمتی در بازار خودرو حاکی از ریزش قیمت خودروهای پراید و پژو و افزایش قیمت خودروهای سمند و دنا است.

5 ساعت پیش

​اداره ناظر بر فضای مجازی چین با وضع قوانینی جدید قصد دارد ارسال کامنت و انتشار نظرات را در شبکه‌های اجتماعی این کشور محدود و سانسور کند.

5 ساعت پیش

بیشتر...