خبرگزاری تسنیم |
2 ماه پیش

موافقت اروپا با تحول در مقررات مربوط به هوش مصنوعی تسنیم


موافقت اروپا با تحول در مقررات مربوط به هوش مصنوعی

اتحادیه اروپا موافقت خود را برای تصویب قوانین مربوط به کنترل هوش مصنوعی اعلام کرد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه سیاست خارجیخبرگزاری تسنیم، اتحادیه اروپا به یک توافق موقت رسیده است که بر اساس آن استفاده از هوش مصنوعی در نظارت بیومتریکو همچنین سیستم‌های هوش مصنوعی مانند "چت جی پی تی" را کنترل می‌کند.

به گزارش "رویترز"، توافق بین کشورهای اتحادیه اروپا و اعضای مجلس اروپا پس از ساعت‌ها مذاکره انجام شد. طرفین برای تنظیم جزئیات در این باره تلاش خواهند کرد و ممکن است در روزهای آینده این قوانین تغییراتی داشته باشد.

تایری برتون، عضو هیئت اروپایی در این باره گفت: اروپا خود را به عنوان یک پیشگام قرار داده درحالی که به اهمیت نقش خود به عنوان یک آغازگر استاندارد جهانی واقف است، من باور دارم که این یک روز تاریخی خواهد بود.

این توافق مستلزم مدل‌های بنیادین مانند "چت جی پی تی" است ‌و هدف کلی مطابقت دادن هوش مصنوعی با تعهدات روشن ‌و شفاف قبل از عرضه به بازار است. این موضوع شامل تنظیم مستندات فنی است که با قانون کپی رایت اروپا مطابقت دارد و خلاصهجزئیات را در مورد استفاده آن برای آموزش منتشر می‌کند. مدل‌های بنیادین خیلی موثر به منظور هدایت ارزیابی‌هاو کاهش ریسک اصولی، هدایت آزمایش دشمن، گزارش به کمیسیون اروپا در رویدادهای جدی، مراقبت از امنیت سایبری و گزارش در مورد بهره وری انرژی آنها استفاده خواهند شد.

دولت‌ها می‌توانند از نظارت بیومتریک واقعی فقط در مکان‌های عمومی برای موارد دستگیری مجرمان در جرایم مشخص، جلوگیری از تهدیدات واقعیموجود یا پیش بینی شده مانند حملات تروریستی و جستجوی مظنونین جرایم بسیار سنگین استفاده کنند. این قرارداد، کاربران را از دستکاری رفتاری شناختی، بررسی غیرهدفمند عکس‌های مربوط به چهره افراد در اینترنت یا فیلم‌ها، اعتبار اجتماعی و سیستم‌های طبقه بندی بیومتریک برای پی بردن به باورهای سیاسی، مذهبی و فلسفی و‌ گرایشات جنسیتی و نژادی منع می‌کند.

انتظار می‌رود قانون برایلازم الاجرا شدن اوایل سال آینده به صورت رسمی تصویب شود و دو سال بعد از آن اجرا شود. دولت‌های سراسر جهان به دنبال متعادل کردن مزیت‌های تکنولوژی هستند که می‌تواند در مکالمات شبه انسانی متعهد شود، پاسخگوی سوالات باشد و کد کامپیوتری بنویسد، بدون نیاز به گذاشتن گارد محافظ در آن فضا.

قوانین بلندپروازانه هوش مصنوعی اروپا از شرکت‌هایی مانند "اپن ای آی" که مایکروسافت در آنها سرمایه گذار است، به کشف حوزه‌های جدید در تکنولوژی آنها ادامه می‌دهند که تمجید و نگرانی را با هم به همراه دارد. قانون اتحادیه اروپا می‌تواند برای دولت‌های دیگر الگوشود و جایگزینی برای رویکر "دلایت تاچ" آمریکا و قوانین موقت چین باشد.

انقلاب تکنولوژی و هوشمندسازی صنایع در کشورهای حوزه خلیج‌فارس - آیا توسعه فناوری در کشورهای عربی تداوم می یابد؟
بایدن دستور محدودیت سرمایه گذاری در تکنولوژی‌های چین را صادر کرد

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنگام تصمیم‌گیری بین منفعت مردم و منفعت خودروساز‌ها، قاعدتا باید به نفع مردم تصمیم‌گیری و حرکت کنیم، گفت: حتی یک ساعت فوت وقت در زمینه نجات مردم از شرایط فعلی حمل و نقل عمومی، جایز نیست!

نیم ساعت پیش

اگر خودروسازان هم در سال آینده ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته باشند. با این افزایش قیمت ناخودآگاه توان خرید مردم هم کاهش پیدا می کند و همراه آن تقاضا برای آن هم کاهش پیدا می کند و این می تواند کمک کند تا تفاوت قیمت بازار و کارخانه مقداری کم شود.

یک ربع پیش

جنبش حماس با تعیین سقف زمانی برای پایان مذاکرات تاکید کرد که مقاومت هرگز امتیازی به اشغالگران و آمریکا نخواهد داد.

نیم ساعت پیش

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به اینکه مباشرین توزیع کالاهای تنظیم بازاری در سطح استان تهران مشخص شده است، گفت: از 22 اسفند ماه روند توزیع تنظیم بازار میوه شب عید آغاز می‌شود.

نیم ساعت پیش

رئیس سازمان پزشکی قانونی با بیان اینکه در نظر داریم ژنتیک افراد با مشاغل پرخطر را جمع‌آوری کنیم، گفت: افراد دارای مشاغل پرخطر مانند خبرنگاران، آتش‌نشانان، کادر پرواز، نیروهای مسلح، جنگل‌بانان، کارگران معادن و ... از گروه‌های هدف این طرح هستند.

نیم ساعت پیش

مردم اینبار هم به وظیفه خود عمل کردند و یکبار دیگر پای شهدا، رهبری و آرمان‌های انقلاب ایستادند.

یک ربع پیش

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به اینکه مباشرین توزیع کالاهای تنظیم بازاری در سطح استان تهران مشخص شده است، گفت: از ۲۲ اسفند ماه روند توزیع تنظیم بازار میوه شب عید آغاز می‌شود.

نیم ساعت پیش

شهردار منطقه ۱۵ درجلسه قرارگاه جهادی مسکن که با حضور مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران برگزار شد، از نوسازی ۷۰ پلاک جدید در محدوده بافت فرسوده نواحی یک و دو و نیز افتتاح پارکینگ مینابی خبر داد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...