خبرگزاری تسنیم |
۲ هفته پیش

تنش در روابط لهستان رژیم صهیونیستی تسنیم


تنش در روابط لهستان - رژیم صهیونیستی

کشته شدن یک تبعه لهستانی در حمله هوایی رژِیم صهیونیستی به یک کاروان امداد رسان در نوار غزه خشم دولت لهستان نسبت به این رژیم را برانگیخته است.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین المللخبرگزاری تسنیمبه نقل از روزنامه "تاگس شاو" آلمان، در میان کشته شدگان حمله هوایی رژیم صهیونیستی به نوارغزه یک لهستانی هم بوده که برای سازمان کمک رسانی WCK کار می کرد. این پرونده باعث بالا گرفتن بحث ها در لهستان - و تنش دولت این کشور با رژیم صهیونیستی شده است.

به این ترتیب پس از کشته شدن یک کارمند لهستانی سازمان امدادرسانی World Central Kitchen (WCK) در حمله هوایی رژیم صهیونیستی در نوار غزه، دولت لهستان لحن خود را نسبت به اسرائیل تندتر کرده است.

دونالد تاسک، نخست وزیر لهستان از واکنش بنیامین نتانیاهو همتای اسرائیلی خود به این حادثه و بیانیه یاکوف لیونه، سفیر این رژیم انتقاد کرد.

وی خطاب به این دو مقام اسرائیلی نوشت: آقای نخست وزیر نتانیاهو، آقای سفیر لیون، اکثریت قریب به اتفاق لهستانی ها پس از حمله جنبش مقاومت فلسطین حماس با اسرائیل همبستگی نشان دادند. امروز شما این همبستگی را در برابر آزمون سختی قرار دادید. تاسک در پلتفرم X نوشت: حمله غم انگیز به داوطلبان و واکنش شما خشمی قابل درک را برمی انگیزد.

روز سه‌شنبه، در حمله هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه هفت کارمند یک سازمان امدادی از جمله یک شهروند لهستانی کشته شدند. نتانیاهو در پیامی ویدیویی در واکنش به این حمله گفت که اسرائیل مسئول این حمله هوایی است. وی در عین حال از یک "مورد غم انگیز ضربه تصادفی نیروهای مسلح این رژیم به مردم بیگناه در نوار غزه" گفت و مدعی شد که چنین چیزی در جنگ اتفاق می افتد.

یاکوف لیونه، سفیر اسرائیل نیز به نوبه خود موجی از خشم را در لهستان پس از مرگ این داوطلب با اتهامات یهودستیزی برانگیخت. اشاره لیون به پست کریستوف بوساک، سیاستمدار مخالف لهستانی از جناح راست افراطی Konfederacja در پلتفرم X بود.

بوساک به این مسئله اشاره کرده بود که کاروان مورد حمله رژیم صهیونیستی به عنوان کاروانی برای کمک های بشردوستانه مشخص شده است. بوساک نوشت: به نظر می رسد که هدف رهبری اسرائیل ایجاد وحشت در سازمان های بشردوستانه و افزایش قحطی در میان فلسطینیان است. این یک نام دارد: جنایات جنگی.

لیون در واکنش خود نوشت که بوساک هنوز از محکومیت به زعم وی کشتار 7 اکتبر امتناع می کند. لیون همچنین گفت: یهودی‌ستیزان همیشه ضد یهود خواهند بود، و اسرائیل یک دولت یهودی دموکراتیک است که برای حق موجودیت خود مبارزه می‌کند.

اقدام رژیم صهیونیستی در حمله به کاروان امدادی در نوار غزه باعث خشم در سراسر جهان شد. جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده هم اسرائیل را به شدت مورد انتقاد قرار داد. بایدن گفت که این رژیم به اندازه کافی برای محافظت از امدادگرانی که تلاش می کنند به غیرنظامیان کمک های ضروری را ارائه دهند، انجام نمی دهد. رئیس جمهور ایالات متحده گفت که از کشته شدن شش کارمند خارجی سازمان امدادرسانی و راننده فلسطینی آنها "خشمگین و دلشکسته" است.

بعد از این حمله علاوه بر WCK، سایر سازمان های کمک رسانی فعالیت های خود را در نوار غزه به حالت تعلیق درآوردند. گروه Anera از "گام بی سابقه" توقف عملیات بشردوستانه خود خبر داد. Anera یک سازمان شریک WCK است.

پروژه امید، یک گروه تاسیس شده در ایالات متحده که بر کمک های پزشکی متمرکز است، همچنین گفت که کار خود را در نوار غزه به حالت تعلیق در می آورد. سپاه بین‌المللی پزشکی که یکی از بزرگترین بیمارستان‌های صحرایی را با 140 تخت در رفح اداره می‌کند، همچنین اعلام کرد که در روش‌های خود تجدیدنظر خواهد کرد.

به این ترتیب پس از کشته شدن یک کارمند لهستانی سازمان امدادرسانی World Central Kitchen در حمله هوایی اسرائیل در نوار غزه، اختلافات بین ورشو و رژیم صهیونیستی بالا گرفته است.

لهستان: اروپا در دوران پیش از جنگ قرار دارد

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: «من در مورد راه‌های ارتباط خود با ایران اظهار نظر نمی‌کنم اما باید بگویم ما در حال مذاکره مستقیم با ایران در نیویورک یا هر جای دیگری در مورد برجام نیستیم.»

یک ربع پیش

شکایت فرمانده فراجا از سیدحسین حسینی دروازه‌بان استقلال تکذیب شد.

یک ربع پیش

مسئولان باشگاه تراکتور تبریز حمید مطهری را به عنوان مسئول فنی تیم و سرمربی موقت انتخاب کردند.

یک ربع پیش

در این تصادف چهار دستگاه تریلی با یک خودرو تیبا و یک نفر شتر برخورد کرده و هشت نفر مصدوم شدند.

یک ربع پیش

حتی پس از بهبودی، برخی از افراد ممکن است از پیامدهای طولانی مدت سندرم درس DRESS رنج ببرند، از جمله آسیب دائمی به اندام ها و ایجاد اختلالات خودایمنی...

یک ربع پیش

باشگاه استقلال تحولات مدیریتی فراوانی را طی دو ماه آینده به چشم خواهد دید.

یک ربع پیش

انتقال املاک، خودرو، طلا و ارز برای اشخاص غیرتجاری ‌با تصویب مجلس، مشمول مالیات بر عایدی سرمایه می‌شود.

یک ربع پیش

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد سنای آمریکا بسته کمکی ۲۶ میلیارد دلاری این کشور به اسرائیل را تصویب کرده است.

یک ربع پیش

در معاملات امروز سامانه نیما از مجموع ۴۲۶.۸ میلیون دلار حواله عرضه شده ۱۲۴.۸ میلیون دلار آن معامله شد.

یک ربع پیش

بیشتر...