بایدن: ناتو از هر وجب خاک خود دفاع خواهد کرد all tv logo

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه به وقت محلی در آغاز نشست سران کشور‌های عضو ناتو در واشنگتن اعلام کرد که این ائتلاف نظامی از هر وجب قلمرو خود دفاع خواهد کرد.

رئیس جمهور دموکرات آمریکا اضافه کرد که ناتو قابلیت‌های نظامی بهتری دارد و هیچ کس نمی‌تواند از آن بهترعمل کند.

بایدن درباره نقش آمریکا برای تقویت ناتو گفت که واشنگتن ۳۰ میلیارد دلار در صنایع دفاعی آمریکا در بسیاری از ایالت‌ها هزینه کرده است.

سران کشور‌های عضو ائتلاف نظامی ناتو برای بزرگداشت هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس این ائتلاف در واشنگتن دور هم جمع شده اند.

اظهارات بایدن در حالی است که بسیاری از اعضای ناتو نگران قدرت گرفتن دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه آمریکا در انتخابات ریاست‌جمهوری ۵ نوامبر این کشور هستند.

رویکرد ترامپ مبنی بر «آمریکا اول» متحدان این کشور را با چالش‌هایی مواجه کرد، اما بایدن پس از ورود به کاخ سفید تلاش کرد تا ائتلاف‌های سنتی خارجی با متحدان را احیا کند. از این رو، برنده انتخابات نوامبر آمریکا می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر آینده ناتو، همکاری با اروپا و سایر کشور‌های دنیا داشته باشد.

ترامپ بار‌ها اعلام کرده است که چنانچه اعضای ناتو هزینه‌های دفاعی خودشان را پرداخت نکنند آمریکا را از این ائتلاف نظامی خارج خواهد کرد.

این سخنرانی در حالی انجام شد که بایدن ۸۱ ساله پس از مناظره ناامیده‌کننده خود با دونالد ترامپ، در ۱۲ روز گذشته با سوالات و تردید‌های زیادی در مورد توانایی‌اش برای رقابت انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مواجه بوده است.

کاخ سفید امیدوار است که این سخنرانی بتواند ورق را به نفع بایدن برگرداند چرا که رئیس جمهوری آمریکا در این سخنرانی تلاش کرد با صدایی محکم و با اعتماد به نفس صحبت کرده و از گاف‌های زبانی جلوگیری کند.

گروهی از قانونگذاران دموکرات آمریکایی خواستار کناره‌گیری بایدن از مبارزات انتخاباتی شده‌اند، اما وی بار‌ها تاکید کرده است که در رقابت‌ها می‌ماند و توانایی شکست دادن ترامپ را دارد.#‌اخبار_بین_الملل منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

یکی از نزدیکان باشگاه پرسپولیس خبر داد که یحیی گل‌محمدی اصلا و ابدا تمایلی به بازگرداندن بشار رسن ندارد.

2 ساعت پیش

نتایج قرعه کشی وارداتی چه زمانی اعلام می شود خودرو

یک ربع پیش

قیمت گوشت گوسفندی و قیمت گوشت گاو در آخرین آمار‌های رسمی به ترتیب کیلویی ۲۳۵ هزار و ۵۴۴ تومان و ۲۳۴ هزار و ۳۴۴ تومان ذکر شده است.

2 ساعت پیش

مالیات چه تاثیری بر بازار خودرو دارد خودرو

یک ربع پیش

کی ام سی E30X، برقیِ همه فن حریف معرفی جدیدترین محصول برقی کرمان موتور خودرو

یک ربع پیش

بر اساس اطلاعات موجود، صنعت خودروی کشور در دهه ۹۰ با وضعیت نابسامانی روبرو بود.تا پایان تابستان سال ۱۴۰۰، انبارهای خودروسازان شاهد تجمع بیش از ۱۷۰ هزار دستگاه خودروی ناقص بودند. این موضوع نشان‌دهنده عمق بحران در این صنعت است.در دوران اخیر، صنعت خودرو با مشکلات متعددی روبرو بوده است. تعهدات انجام نشده به اوج خود رسیده و شکاف قیمتی میان محصولات تولیدی و بازار به شدت افزایش یافته بود.

2 ساعت پیش

هم‌زمان با دهه دوم محرم، مجالس عزاداری هیئت‌ها برای سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران با وفایش آغاز می‌شود

2 ساعت پیش

شروع فراخوان ثبت نام طرح جایگزینی خودروهای فرسوده خودرو

یک ربع پیش

بیشتر...